Skocz do zawartości

PZL P37 B Łoś II M. Hobby 1:48 + part


Kuba Galicki

Rekomendowane odpowiedzi

I kolejny Model M. Hobby w skali 1:48 wzbogacony zestawami blaszek Parta ( S48 094 i S48 047 ) oraz zestawem żywicznych lotek i sterów. Malowanie w września '39 roku - "3" o numerze 72.183. Było sporo roboty, a efekt jak dla mnie zadowalający. Od siebie dodałem przewody hamulcowe, wyciąłem okienko dolnego strzelca i odciąłem "dziubek" od powierzchni sterowych Brakuje kilku napisów eksploatacyjnych. Niestety kalki zestawowe dosłownie się rozpadły po kontakcie z wodą i zostały zastąpione kalkami techmodu. Te również nie były dobrej jakości i część z nich uległa zniszczeniu.

Starałem się nie popełnić błędów które wyszły przy budowie mojego poprzedniego łosia. Czy się udało, oceńcie sami

 

Aha, wiem że oszklenie do bani ;o)

 

Koniec ględzenia:

IMG_2306-1.jpg

IMG_2308-1.jpg

IMG_2309.jpg

IMG_2310.jpg

IMG_2311-1.jpg

IMG_2312-1.jpg

IMG_2313-1.jpg

IMG_2314.jpg

IMG_2316-1.jpg

IMG_2318.jpg

IMG_2319-1.jpg

IMG_2320.jpg

IMG_2321-1.jpg

IMG_2322.jpg

IMG_2323-1.jpg

IMG_2324.jpg

IMG_2325-1.jpg

IMG_2326-1.jpg

IMG_2327-1.jpg

IMG_2328.jpg

IMG_2329-1.jpg

IMG_2330.jpg

 

Pzdr,

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model też bym chciał mieć takiego Łośka w kolekcji. Fajnie wyszło okopcenie silnika to delikatne brudzenie też mi się podoba jest w sam raz nie za dużo nie za mało. Gratulacje Ps jaką techniką robiłeś brudzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie ? Po prostu wash i "smok" tamiyii po liniach podziałowych

 

Martinez, one się tak błyszczały...

 

Sebastian, na miga mam już zaprojektowane maski teraz tylko podejść do montexu i gotowe. Zacząłem Parę dni temu kolejnego karasia, dopiero jak go skończę będę myślał co dalej z tym migiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszytko ładnie i ślicznie.. seryjnie tylko mnie ciekawi jedna rzecz., a mianowicie czy czasami kolor nie jest odrobine pomylony? Nie powienna być czasem ciemna zieleń lub coś podobnego? Jak nie to zwracam honory.

Ogólnie super!

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze kolejne wydanie "Łosia" to aż się łezka w oku kręci. Pierwszy model który jako 10letni gówniarz kleiłem z Tatą. Aktualnie Pan starszy tylko już podziwia moje postepy. Jeśli chodzi o model prezentuje sie bardzo ładnie. Wrzucić go na jakąś "trawkę" i jest elegancko nic dodac nic ująć. Gratuluję ładnego i czystego sklejenia tej pięknej maszyny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.