Skocz do zawartości

Stryker Mobile Gun System, AFV Club 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak w ogóle to mi się nie podobają gumowe opony... komplikują sprawę malowania... ale cóż...

 

Dziś nic nie skleiłem ani pomalowałem, ale zająłem się rozplanowywaniem tobołów na pojeździe, konstrukcja nie pozwala na podwieszenie zbyt wielkiej ilości (na zwykłych Strykerach to widziałem istne stosy plecaków, zasłaniające większość pojazdu), na razie mam taki układ, doklejone tymczasowo na masę mocującą:

 

Stryker018.jpg

Stryker019.jpg

Stryker020.jpg

Stryker021.jpg

 

Próbowałem napchać najwięcej jak pozawala rozmieszczenie mocowań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wszystko wyglada. Te plecaczki itp planujesz tak tylko przykleic, czy moze podorabiac jakies paski mocujace zeby tak nie lewitowaly. Szkoda ze nie pokombinowales z zawieszeniem, zeby troche zycia dodac np: skrecic kola, czy moze tak:

http://www.op-for.com/picture_of_the_day/Stryker155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zrobię paski mocujące, dokładnie obejrzałem jak wiesza się w oryginale. Takiej lipy już nie będę odwalał

A co do zawieszenia to myślałem żeby zrobić skręcone koła, ale AFV Club odlał wszystko w dosłownie kilku delikatnych elementów o skomplikowanej geometrii i trzeba byłoby mocno pokroić i dopasować aby skręcić koła, oczywiście to było wykonalne ale dla mnie zbyt duża ingerencja, to jest model relaksacyjny, dal odpoczynku po bojach z midwójką i BTRem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer 4 napisal :

Nie syf ga za bardzo, bo moim zdaniem w takim stanie prezentuje się wyśmienicie.
.

Racja - zwlaszcza , ze ma charakterystyczne miejsca styku plyt opancerzenia i nie fer byloby je pozatykac . Dobrze mowie czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem malować bambetle do podwieszenia, na dużych plecakach namalowałem woodland'a aby trochę urozmaicić kolorystycznie całość, na fotkach widziałem takie plecaki w bardzo różnych kolorach. Kolory na łatki mieszałem na oko, stan po sidoluksie przed washami i innymi zabiegami:

 

Stryker022.jpg

 

EDIT:

 

Tak a propos obwieszania:

 

21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podmalowałem bambetle i przykleiłem je na miejsce:

 

Stryker023.jpg

Stryker024.jpg

 

Jeszcze paski mocujące ten cały majdan i będzie można nakładać lakier matowy, odpryski to sobie daruje, na Strykerach ich nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wam się podoba, a widząc kto mnie chwali to pewnie rzeczywiście jest nieźle

 

Jednak postanowiłem zrobić otarcia/rysy, bo zobaczyłem taką fotkę (patrzcie na przód) :

 

Stryker%20Photos%202%20417.jpg

 

A wyszło tak (na żywo ryski są trochę mniej intensywne, to wina długiego czasu naświetlenia), poupychałem jeszcze dodatkowe kartony (trochę trza było je zgnieść aby wlazły w kosze ) i dodałem żółty kanister. Teraz jeszcze pasy mocujące ładunek i można będzie nakładać lakier matowy. A, i opony zagruntowałem metal primerem. :

 

Stryker025.jpg

Stryker026.jpg

Stryker027.jpg

Stryker028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Alicje w Woodland to bym sobie darował. Do tego brak dyndających pasków (a przecie nie przytroczyłeś nic do nich). Zobacz fotki na DOD. Wóz jak sądze z okresu pixelozy?

 

http://www.defenseimagery.mil/imagery.html#a=search&s=m1126&n=90

Niestety raczej nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ta sama śpiewka co z gąsienicami od Tygrysa na Shermanie, wszystko już pomalowane, mocno sklejone, a tu ktoś: "eee weź lepiej oderwij je wyszlifuj i pomaluj od nowa" bez urazy rtoipmodest, taka obserwacja życiowa mi się wymyka

 

Wóz jak sądze z okresu pixelozy?

Wóz, jak wszystkie moje modele z bliżej nie określonego czasu, może to być Irak, a równie dobrze może jakaś przyszłość W każdym razie kolorystyka pojazdu i bambetli wzorowana na fotkach z Iraku, tylko w tam wszystkie MGS'y co widziałem miały slat armour'y...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obicia, nawet na modernach są wskazane, przecież takie "błyszczące jak psie kulki" czołgi czy wozy bojowe to tylko stoją w bazach. Czytałem jakiś temat odnośnie BW i tam osoba, która relacjonowała mówiła, że normalnie po każdych ćwiczeniach, wszystkie obicia, obtarcia się zamalowywuje...

 

A w warunkach polowych to kto by latał z kubłem farby i codziennie po pratrolu by malował zarysowania?

 

Więc obicia jak najbardziej na miejscu! Dodają mu grozy i urealniają, a nie funkel nówki prosto z fabryki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmatowiłem wszystko, upaćkałem mu "nadkola" i koła, więc można było przykleić je już na stałe, utracił zdolność jeżdżenia bo już kilka razy próbował zeskoczyć z biurka... Zdjąłem maskowanie z peryskopów, podmalowałem je czerwoną przeźroczystą, dokleiłem szkiełka i dorobiłem anteny:

 

Stryker030.jpg

Stryker031.jpg

Stryker032.jpg

Stryker033.jpg

 

Teraz już mogę się brać za kończenie góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kurzenia góry to trochę się boję aby nie przesadzić i nie zakryć tych wszystkich efektów co już zrobiłem... Ale oglądnę (po raz kolejny) fotki oryginałów i zrobię coś na ich obraz, ale nie będę przesadzał, aczkolwiek brudzenie z modelu do którego linka dał Erni strasznie mi się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kurzenia góry to trochę się boję aby nie przesadzić i nie zakryć tych wszystkich efektów co już zrobiłem...

Ano właśnie. Trochę z przodu, trochę z tyłu, z górą bym bym był bardzo, bardzo ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.