Skocz do zawartości

PŁUGOPIASKARKA FORD LNT-8000 - AMT 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No wreszcie Tornado doczekałem się kolejnego dzieła z tej pięknej kategorii jakim są trucki w twoim wykonaniu !!! Liczę na to ze nie przystaniesz tylko na tym modelu!!!

 

P.S- cudaczny model :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małej przerwie (musiałem trochę popracować co by była kasa na modele ) model wrócił na warsztat.

Maskę z kabiną psiknąłem klearem, nakleiłem kalki i ponownie potraktowałem bezbarwnym:

 

1aa02639d30123be.jpg

 

Blachy schną więc zabrałem się za wnętrze:

 

d0775869255e5840.jpg

b079a8194c65fe33.jpg

59b7573df81467bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik rewelacja. Miło popatrzeć na coś na czasie, w końcu zima tuż tuż , a szczególnie w takim wykonaniu. Pomarańczowy bardzo ładny.

Co do jakiejś podstawki jestem jak najbardziej za. Śnieg dodałby realizmu i znacznie uatrakcyjnił by model. Szczególnie jakby jeszcze zrobić lekką chlapę i mokrą ulicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze Osobiście nie podobają mi się namalowane zegary, no ale artystą malarzem to ja nie jestem

 

Posiedziałem jeszcze trochę przy modelu, no i wydechy są już na swoim miejscu:

 

36ef5416f81a12fc.jpg

88316c6c1792e55c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuuuu, tłumiki za chwilę będą dziurawe...

 

Piknie, Panie Tornado

 

Troszkę mi jednak nie pasują elementy pneumatyki - ja bym zrobił je w kolorze ramy.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary troszku rażą , ale reszta ładna, kabina otrzymała ładny odcień pomarańczu, a kalki tylko dopełniły te wielkie przestrzenie zrób tylko proszę zbliżenie kalki na drzwiach bo mnie zaciekawiła.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tylko proszę zbliżenie kalki na drzwiach bo mnie zaciekawiła.

Proszę bardzo:

 

ab4be7bba067afd1.jpg

 

W kabinie dokleiłem dźwignię do sterowania pługiem - taka mała rzecz, a cieszy

 

515fe3de22226e4b.jpg

 

Przykleiłem szyby, uzbroiłem maskę silnika i trochę wszystko upierdzieliłem:

 

2c59b6754242589c.jpg

4cb59378fcefc15a.jpg

 

Pomalowałem i okleiłem folią siłownik:

 

ff5fe864e4e58b1e.jpg

 

Orientuje się ktoś jak podłączone są przewody siłownika, oba na dole cylindra, czy jeden na dole a drugi u góry tegoż cylindra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Kurcze... modelik fajny - Gratuluję

 

A wycieraczki już zamontowane czy jeszcze nie bo nie bardzo to widać na fotkach. Jeśli tak (przy dolnej krawędzi szyby) to... jest jeden ogromny bubel - niestety - zabrudzona szyba a właściwie ślady czyszczenia po wycieraczkach - Ślady nigdy tak nie wyglądają - patrząc na to jak to zrobiłeś można dojść do wniosku, że wycieraczka nie zaczynała swojego "biegu" od dolnej krawędzi lecz "spadała" na szybę z niewiadomo skąd

 

No ale mam jednak nadzieję, że wycieraczek nie ma jeszcze na szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Rogoza jeśli widziałeś jak działają wycieraczki w autosanie H9-21 to właśnie takie jak w podanym przeze mnie autobusie wycieraczki pozostawiają ślad na szybie jaki zaprezentował tornado. Wycieraczki są zamocowane pionowo. jedynie trochę położenie startowe wycieraczek, bo aby uzyskać taki ślad, jedna wycieraczka musiała by zaczynać bieg od słupka, a druga od sodka szyby, obie poruszając się jednocześnie w tym samym miejscu. W innym przypadku mogło by dojść do zderzenia się wycieraczek po środku szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Marcin Rogoza jeśli widziałeś jak działają wycieraczki w autosanie H9-21 to właśnie takie jak w podanym przeze mnie autobusie wycieraczki pozostawiają ślad na szybie jaki zaprezentował tornado. Wycieraczki są zamocowane pionowo. jedynie trochę położenie startowe wycieraczek, bo aby uzyskać taki ślad, jedna wycieraczka musiała by zaczynać bieg od słupka, a druga od sodka szyby, obie poruszając się jednocześnie w tym samym miejscu. W innym przypadku mogło by dojść do zderzenia się wycieraczek po środku szyby.
Zgadzam się Dlatego jeśli wycieraczek jeszcze nie ma to przypuszczam, że się pojawią własnie w tym miejscu o którym piszesz.

 

Natomiast jeśli już one są przyklejone przy dolnej krawędzi szyby (a właśnie o to pytałem) to niestety ślady są zrobione źle

 

I w tej sytuacji czekamy co nam odpowie tornado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na tornado bo ślady już są, wycieraczek na 99% jeszcze nie ma ale na pierwszej stronie na fotkach widać wycieraczki, których działanie jest takie same jak w osobówkach, czyli od podszybia do lewego słupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado Mam takie jedno zdjęcie, Może Ci sie przyda :

bc7e06f6591f5fd0m.jpg

źródło www.Otomoto.pl

Dzięki za zdjęcie Nie zbyt jasno się wyraziłem, ale mnie chodziło o podłączenie siłownika podnoszącego kiper

 

Co do wycieraczek, Marcin ma rację. Ślady sa takie a nie inne bo wywaliłem/starłem oryginalne (były odlane na kabinie) i dałem (najmniejsze jakie były) z KFS. Trochę dziwny układ piór w stosunku do ramion, ale musiałem tak je zrobić bo inaczej ni w ząb nie pasowały by do szyby:

 

54184df982d53e96.jpg

 

Robiąc maskę na szybę mierzyłem dokładnie długość piór wycieraczek i wszystko pasowało, no a teraz okazuje się, że pióra są ciut za długie Byłem tak pewien, że wszystko jest ok, że przyklejając wycieraczki (na CA) nie sprawdziłem pasowania No nic, można/trzeba pomyśleć, że końcówki piór są wyrobione i nie zgarniają

Jak widac na zdjeciach na dachu kabiny zamontowałem już lampki i metalowe fanfary:

 

103bf4f6bc09fe1f.jpg

2e80a08a6da32838.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model wykonany fajnie tylko ten babol z wycieraczkami no i brudzeniem szyby...... Na szybie raczej jest snieg prawda? takie bylo zalożenie...... wiec imho suto albo cale musi byc duzo bardziej pobrudzone albo na maxa zasniezone...... bo teraz to wyglada tak ze jest delikatnie przybrudzone (lekkie zimowe warunki) a szyba wyglada jakby byla po ostrej zamieci..... Wiec moim zdaniem albo coś zrobić z szyba albo cale auto inaczej przybrudzic.... zapruszyc sniegiem.....

 

tutaj przyklad zimowego ubrudzenia....

8.jpg

 

nawet rajdówka nie ma białych szyb mimo że podejrzewam często zgarnia snieg przednim zderzakiem.....

 

15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.