Skocz do zawartości

PŁUGOPIASKARKA FORD LNT-8000 - AMT 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie tylko mam jedno malutkie ale Na pace jest tyle piasku, że wygląda, jakby piaskarka dopiero zaczęła pracę (bo nic tego piasku nie ubyło ) Według mnie, bardziej realistycznie wyglądało by, gdyby przy końcu zabudowy było trochę usypanego piasku (żeby zabudowa nie była tak wypchana piachem ) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki koledzy za miłe słowa

Bardzo fajnie tylko mam jedno malutkie ale Na pace jest tyle piasku, że wygląda, jakby piaskarka dopiero zaczęła pracę (bo nic tego piasku nie ubyło ) Według mnie, bardziej realistycznie wyglądało by, gdyby przy końcu zabudowy było trochę usypanego piasku (żeby zabudowa nie była tak wypchana piachem )

W połowie lat 80-tych ubiegłego wieku przez kilka dni jeździłem podobnym sprzętem (wówczas pracowałem w PKS-ie, mój zestaw stał kilka dni na warsztacie i na ten okres rzucili mnie na pługo-piaskarkę). Swój rejon oczyszczania miałem kilkanaście kilometrów za Wałbrzychem, dopiero tam opuszczałem pług i sypałem piachem (do rejonu jeździło się z podniesionym pługiem i nie sypało piachu bo nie wystarczyło by go na wyznaczony teren).

 

Ps.

Aktualki nie ma bo wczoraj skoczyłem do Warszawy więc przy modelu nie miałem czasu popracować.

Ps.2

Piasek zdążył wyschnąć na pace i nie odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacje śledziłem cały czas od początku, a tu już widać koniec prac, zostały jeszcze jakieś drobne poprawki i gotowe. Model wspaniale wykonany,jak zresztą wszystkie w Twoim wykonaniu Torni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie co mnie nie przekonuje to mało realistyczny "rozkład" śniegu na trucku. Tak jakoś nienaturalnie.

Trzydziesty drugi rok leci jak jeżdżę zawodowo różnymi pojazdami i uwierz mi miałem okazję przyjrzeć się gdzie i w jakich warunkach zalega śnieg na truckach.

 

Dewniane nadstawki na burtach wanny gotowe i zamontowane Poprawiłem łopatę, a ładunek przypruszyłem śniegiem, wygląda troche jak pączek posypany cukrem pudrem, ale po wyschnieciu przetrę go trochę suchym pędzelkiem i powinno być ok. Model usadowiłem na podstawce już na stałe i zrobiłem kilka poprawek wokół pługa.

 

966e7f9cffb57f8a.jpg

5114fdb4d608d6c5.jpg

001f0c85e7eb52e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pługach podczas jazdy świecą tylko dodatkowe górne lampy (klosze powinne być czyste), dolne są wyłączone (i tak świeciły by na pług a nie na drogę), więc mogą być zmrożone, brudne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Andrzej bardzo fajny pomysł z tym modelem słyszałem że ktoś też chce coś takiego zrobić na MTM,

ale ten twój model jest extra, szyby wyglądają jakby były zaszronione, chyba jest straszna zima.

Mogłeś do środka wsadzić kierowcę bo piaskarka wygląda jakby jechała.

Ślady eksploatacji jak na moje oko bardzo realistyczne.

Tylko zamocuj model do makiety by zapobiec sytuacji która spotkała betoniarkę na powrocie z Żywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi Maćku, że podoba się Tobie fordzik

No to będą takie dwa na MTM, bo ja też będę ze swoją dioramką

Kierowcy nie dałem bo pierwotnie nie planowałem model miał być czysty i nie myślałem o dioramce, później było już za późno na niego, a i tak nie miałem go na stanie.

Pomny przygody z keniem i betoniarką model od razu przymocowałem na stałe do podstawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi Maćku, że podoba się Tobie fordzik

No to będą takie dwa na MTM, bo ja też będę ze swoją dioramką

Kierowcy nie dałem bo pierwotnie nie planowałem model miał być czysty i nie myślałem o dioramce, później było już za późno na niego, a i tak nie miałem go na stanie.

Pomny przygody z keniem i betoniarką model od razu przymocowałem na stałe do podstawki

 

Może staną obok siebie-- Twój Ford i mój olbrzym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej zaczynam zastanawiać się nad spróbowaniem "brudzingu", a efekty Twojej pracy znacznie mnie do tego przekonują

 

Nie wiem dlaczego ale wcześniej jakoś przeoczyłem tą relację, a szkoda bo bardzo bardzo ciekawa. Dioramka wyszła "cip@ anioła" - gratulacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.