Skocz do zawartości

PŁUGOPIASKARKA FORD LNT-8000 - AMT 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Brudzenie wyszło elegancko z resztą tak jak śnieg i postarzanie Ale jak teraz przy okazji ostatnich zdjęć przyjrzałem się tym śladom po wycieraczkach na szybie to coś nie pasuje mi ten układ. Jeżeli obie wycieraczki podnoszą się w lewą stronę ślad po tym co zebrały powinien wyglądać chyba tak jak na tym obrazku :

1bb3239081652942.jpg

Może rysunek nie idealny, ale się starałem i chyba wszyscy zrozumieją o co mi chodzi .Strzałki pokazują kierunek podnoszenia się wycheraczek a zielone punkty to mocowanie wycieraczek. Ode mnie tyle uwag, napisałem o tym bo rzuciło mi się to w oczy, poza tym model wygląda jak prawdziwy, a jeszcze nie jest skończony więc czekam, aż pokaże się w galerii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za wystawione opinie a nic tak nie motywuje do dalszej pracy jak Wasze zainteresowanie tematem

 

przyjrzałem się tym śladom po wycieraczkach na szybie to coś nie pasuje mi ten układ. Jeżeli obie wycieraczki podnoszą się w lewą stronę ślad po tym co zebrały powinien wyglądać chyba tak jak na tym obrazku :

Kilka stron temu napisałem:

Co do wycieraczek, Marcin ma rację. Ślady sa takie a nie inne bo wywaliłem/starłem oryginalne (były odlane na kabinie) i dałem (najmniejsze jakie były) z KFS. Trochę dziwny układ piór w stosunku do ramion, ale musiałem tak je zrobić bo inaczej ni w ząb nie pasowały by do szyby:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się trochę przyciąć pióra wycieraczek i już nie wystają za obrys czystej szyby Pług zamontowałem już na stałe, a dzięki JarkowiS (podesłał mi wężyk- dzięki ) podłączyłem w nim układ hydrauliczny. Udało mi sie jeszcze dorobić dodtakowe lampy i zaraz zaczął obficie sypać śnieg

 

d1aa472ec55355ec.jpg

9a444b95a27f9b9b.jpg

87ed8a38e0b3b4fe.jpg

c4c5f29c6c9b9fb0.jpg

fd9303c6ab03b611.jpg

 

Wanna leży jeszcze na sucho bo planuję zamontować zbiornik na olej hydrauliczny i muszę zaśnieżyć tylną część podwozia:

 

b92aa7ab0907cb68.jpg

f95ddf1b02dc6828.jpg

1bc4a99eb22236fc.jpg

4550990b2f190d4c.jpg

03dc820db96468d0.jpg

682314275e0730eb.jpg

03dc0ad725754694.jpg

9e3ed7458e75a41e.jpg

9015d720dd12bbc5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś trochę przybrudzę ale w planach mam wykonanie podstawki pełnej śniegu (może ma ktoś pomysł na padajacy śnieg ?), nawet po jego odgarnieciu nie będzie widać asfaltu. Coś podobnego jak na poniższym zdjeciu:

 

e9d195a7381180f3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takiego lub podobnego zdjęcia szukałem żeby wrzucić bo dokładnie tak sobie to wyobrażam:) Moim zdaniem śnieg na aucie wygląda bardzo ładnie, zwłaszcza że w warunkach amerykańskich w niektórych rejonach zimy są takie że nie ma szans aby zobaczyć asfalt lub brudny śnieg wiec mysle że tak jest dobrze, zwłaszcza że model był już wcześniej przybrudzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze... Rewelacja !

Czekam na dalsze brudzenie .

 

P.S. Może jakieś łańcuchy na tylne osie ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tylko pozazdrościć, a co do tej fali śniegu może wyryć coś z polistyrenu i obrzucić dosyć konkretnie sodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety na dioramkę mam stanowczo za mało miejsca, wszystko muszę upchnąć na płaszczyźnie o wymiarach 48 X 22 cm. Tak więc będzie to podstawka przedstawiająca mocno zaśnieżony fragment jezdni z poboczem, na nim słupek, znak drogowy/jakaś tablica, może coś jeszcze Krótko mówiąc wszystko muszę zmieścić na podstawce kupionej za kilkanaście złociszy w markecie:

 

d78f60bb5a60c1d2.jpg

2da3ff717d2a7bc2.jpg

25ed6596d07ee35c.jpg

fe9cdc6999d7a983.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh od początku miałem obraz takowej dioramki , model bardzo ładnie wygląda. Taka moja mała propozycja abyś na dioramce umieścił znak w stylu amerykańskiej tablicy informacyjnej np New York 24 mile .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.