Skocz do zawartości

PŁUGOPIASKARKA FORD LNT-8000 - AMT 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

tornado jeśli nie było by to problemem podrzucił byś linka z in-boxem tego modelu, wrzuciłem w wyszukiwarkę ale akurat tego modelu mi nie znalazło :/

Nie robiłem in-boxa

 

Idealny śnieg wychodzi z sody oczyszczonej. Można ją brudzić, a czysta jest bieluśka i skrzy się ładnie.

Popieram Jacka, tylko ja przyklejałem sodę na lakier do włosów, jak lakier wyschnie to daje bardzo ładne efekty

Dzięki koledzy za info Najpierw psikasz lakier i dopiero wtedy posypujesz sodą

Co do wiatraczka to i tak prawie nie będzie go widać bo cały jest w tunelu osłony chłodnicy.

Nie mogłem patrzeć na te pokrywy zaworów i jeszcze w ubiegłej nocy zdemontowałem je, oczyściłem i pomalowałem Ponad to zamontowałem chłodnicę i siłowniki hamulców:

 

4ba580a5f5445000.jpg

 

Felgi oczyściłem z chromu i zaraz biorę sie za malowanie. mam zamiar prysnać je na biało, tylko zastanawiam się teraz czy nie będą zlewać się ze śniegiem

c4ed47e1836d0c0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki koledzy za info Najpierw psikasz lakier i dopiero wtedy posypujesz sodą Question

Z tego co pamiętam to najpierw sypałem sodę a potem pryskałem ją lakierem, na początku wyglądało jak rozmiękła mąka, ale jak wyschło to ładnie wykrystalizowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to najpierw sypałem sodę a potem pryskałem ją lakierem, na początku wyglądało jak rozmiękła mąka, ale jak wyschło to ładnie wykrystalizowało.

No ale podczas psikania podmuch nie rozdmuchiwał ci sody na boki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar prysnać je na biało, tylko zastanawiam się teraz czy nie będą zlewać się ze śniegiem

 

Maluj śmiało Potem się przybrudzi i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju napisał:

Z tego co pamiętam to najpierw sypałem sodę a potem pryskałem ją lakierem, na początku wyglądało jak rozmiękła mąka, ale jak wyschło to ładnie wykrystalizowało.

 

No ale podczas psikania podmuch nie rozdmuchiwał ci sody na boki Question

Heh, diorama miała porowatą powierzchnię to soda się tam wklinowała, ale chyba po pierwszym spryskaniu posypałem znowu i znowu zalakierowałem, można kilka razy a kolejność raczej nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może najpierw 1 warstwa lakieru, posypać sodą wtedy przyklei się ona i po wyschnięciu znowu fuknąć lakierem Tak w najbardziej logiczny sposób idzie to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za informacje na pewno przydadzą mi się przy budowie dioramki

 

Kółeczka pomalowane Co prawda pomalowałem białą Pactrą ale po pryśnięciu glossem MM wyszła kość słoniwa, to i lepiej bo nie będą zlewać się ze śniegiem Po zamontowaniu kół jak narazie podłączyłem układ hamulcowy i paliwowy, będą jeszcze inne przewody i kabelki.

 

fe2869781724b78f.jpg

f9a13ab5794676ec.jpg

3034ab0d9527f957.jpg

747dbcb262b462b0.jpg

 

No i kolejna przymiarka:

 

42176a85be9a988d.jpg

aab034296858c5fe.jpg

2011234a53ddbfa0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, na fotkach i tak nie widać tej kości słoniowej - wyszło jak najbardziej białe No, ale to efekt flesza...

Pług, rzecz jasna, docelowo będzie równo na podłożu leżał??

Złączki, rozdzielacz i inne elementy pneumatyki, to KFS?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pług, rzecz jasna, docelowo będzie równo na podłożu leżał??

Pług muszę poprawić gdyż skleiłem go w/g instrukcji, a dopiero przy zamontowanych kołach okazuje sie, że trzeba przykleić go do ramy pod innym kątem - będzie równo leżał.

 

Złączki, rozdzielacz i inne elementy pneumatyki, to KFS?

Tak KFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado wiem ze ten temat był wałkowany ale w jaki sposób robisz zakupy z KFS?? Chętnie bym kupił parę drobiazgów ale nie wiem gdzie uderzyć?

Jeszcze nie robiłem zakupów w KFS'ie, kupowałem od pośrednika z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by mu się wannę wypełnić piaskiem.

Będzie wypełniona

 

Okazało się, że pług jest dobrze sklejony i nic nie trzeba poprawiać Na poprzednim zdjeciu był trochę uniesiony a, że prawa strona jest cięższa od lewej to przeważyło go. Zdjecie z opuszczonym pługiem:

 

07f3f80a04dee02e.jpg

 

Dzisiaj musiałem zająć się sprawami zawodowymi więc mało co zrobiłem, mianowicie z jednej strony wanny przykleiłem pręt za, który włożę łopatę (była w zestawie):

 

cf42eb6bf74ab252.jpg

 

Zastanawiam się czy z drugiej strony też zamontować taki pręt, czy też drabinkę tak jak tu:

 

f1a83206b7ed9a8b.jpg

 

Przymiarka drabiny (nie było jej w zestawie):

 

bb21666882d542d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz montował dodatkowe oświetlenie z przodu ?

Mam taki zamiar, jeszcze nie rozgladałem się za lampami, ale pewnie coś znajdę w "złomie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się relacji i mam tylko jedno pytanie. Czy brudzenie silnika i ramy wykonujesz za pomocą farb dla plastyków, tak jak w dziale jak to zrobić i pokazać "Wash" ?? I moje spostrzeżenie. Boicie się się nie będzie widać śniegu. Nic bardziej mylnego. Śnieg drogowy, nie jest aż taki śnieżno biały, jest to mieszanina śniegu z błotem kurzem i wszystkim innym co leży na drodze. Co prawda, taki będzie występował tylko na ramie, kołach, pługu itp. Ale ten padający ( niby bielszy) będzie miał trochę inną fakturę niż lakier, przez co będzie go widać. To taka moja mała myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brudzenie silnika i ramy wykonujesz za pomocą farb dla plastyków, tak jak w dziale jak to zrobić i pokazać "Wash" ??

Silnik brudziłem farbką olejną dla plastyków, natomiast ramę suchymi pastelami rozcieńczonymi w terpentynie balsamicznej.

 

Fordzik zmienił kolor Maskę z kabiną potraktowałem bazą, obecnie czekają na szlif i lakier. Natomiast na pług i wannę dodatkowo psiknąłem czarną mgiełkę i ponownie malnąłem bazą - teraz mogę przystapić do brudzingu.

 

4561e4258b329949.jpg

0a36167ee487f965.jpg

40288528652e681c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej,szybciej !

 

Po prostu nie nadążam z śledzeniem tematu

Ekspresowe tempo ale i tak model na tym nie traci.

 

Jak na razie super

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie na Wasze opinie no i miło mi, że podobają się wam moje "wypociny"

 

Czytałem że ten rozcieńczalnik jest taki oszukany, potrafi nie wyschnąć. Podobno White Spirit jest lepszy używałeś tego?

Jeszcze nie miałem do czynienia z White Spiritem, a terpentyna zawsze mi wysychała. Gdy by ktoś miał kłopoty ze schnięciem terpentyny to proponuję dolać troszkę benyny ekstakcyjnej, mikstura wyschnie na 100 %

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.