Skocz do zawartości

PŁUGOPIASKARKA FORD LNT-8000 - AMT 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki koledzy za miłe komentarze

 

Szakal85 i Psyhospider nie tylko ogladamy zdjecia ale tez czytamy co Pan Andrzej napisał. Strona 6 relacji- jest cos o "pace"-"kiprze"...

Wiadomo - kto czyta ten wie

 

Zabrałem się za podstawkę, ogólny zarys jest już gotowy Nie bardzo jestem zadowolony z muldy przed pługiem (trochę za gruba), aczkolwiek w tym miejscu jest sporo śniegu nawiane na jezdnię (zaspa), więc chyba może być Zobaczę jak to bedzie wyglądać po zrobieniu śniegu, możliwe, że muldę będę robił od nowa na zamontowanym już na stałe modelu

 

8c9be8f2a595cba2.jpg

c57f9d4e324cedd7.jpg

c8b130e98a171fa6.jpg

 

No a żeby nie było, że truck ciągle na pusto więc i na pace rozpocząłem coś robić.

Przymiarka:

 

60ef235dc7b5af58.jpg

052b6ab09008e263.jpg

336609f53b24f571.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie całkiem całkiem. Mi się wydaje tylko, że przed pługiem powinna być większa ilość śniegu, a już na pewno powierzchnia przed pługiem (falą) powinna być równiutka od nawianego śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za Wasze uwagi

Troszkę poprawiłem/wyrównałem zaspę, z lewej strony Forda zrobiołem ślad po pługu, rozebrałem "falę" i zrobiłem ją od nowa - w/g mnie wygląda lepiej

 

1e89294d69af39ff.jpg

003608ce16c5f878.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia sie nie otwierają

Sorki, były jakieś kłopoty techniczne zwiazane z serwerem ale jest już ok. i zdjęcia otwierają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sypnęło śniegiem W części odśnieżonej zrobiłem ślady kół i rozrzuciłem trochę piasku:

 

0e0e9c376f391c9d.jpg

fd8727c8a09e632e.jpg

f3511536176c4c27.jpg

8ebeb0a1e1be5e21.jpg

 

Przymiarka:

 

10b6da586c51efec.jpg

12319e75c3e2a124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobiłeś że ten śnieg w domu Ci się nie topi? Ja nie moge, jestem w szoku, i to wielkim, to naprawde wygląda jak prawdziwy śnieg. A całokształt... Poprostu mistrzostwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakal85 i Psyhospider nie tylko ogladamy zdjecia ale tez czytamy co Pan Andrzej napisał. Strona 6 relacji- jest cos o "pace"-"kiprze"...

 

Czytam ale na kiprze na zdjęciach wyraźnie widać zawiany śnieg więc chciałem się upewnić czy dalej tornado pozostał przy wcześniejszych planach czy może nastąpiła zmiana planów i stąd śnieg na pace.

 

Co do ostatniego zdjęcia, może dało by radę ażeby spod tego śniegu na pace wyglądał gdzie nie gdzie piasek, w końcu jest słony :P no i grzbiet trochę za bardzo równy, chyba że to dopiero pierwotny kształt do obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrobiłeś że ten śnieg w domu Ci się nie topi?

Zakręciłem kaloryfer

 

[Co do ostatniego zdjęcia, może dało by radę ażeby spod tego śniegu na pace wyglądał gdzie nie gdzie piasek, w końcu jest słony :P no i grzbiet trochę za bardzo równy, chyba że to dopiero pierwotny kształt do obróbki.

 

Fakt warstwa tego śniegu trochę za duża. Jak dal mnie ten śnieg z pod pługa trochę za słabo się "zwija" taki efekt jak by pług się zatrzymał. Może tak miało być?

 

Na pace leży goły wstępnie obrobiony styropian (położyłem go aby nikt nie mówił, że z pustą paką truck dziwnie wygląda) na razie nic więcej z nim nie robiłem. Ładunkiem zajmę się na samym końcu, wcześniej muszę pomalować i zamontować tylne lampy i chlapacze.

Co do fali, no cóż to tylko statyczna dekoracja na podstawce. Nie może być aby fala jechała sobie w dal a model stał w miejscu - musiałem w którymś miejscu ją zatrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.