Skocz do zawartości

PŁUGOPIASKARKA FORD LNT-8000 - AMT 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie można zdobyć takie cudo ???

Najprędzej na amerykańskim ebay'u

 

Dzięki. Podziwiam Twój wkład pracy , ale wybacz proszę mam małe uwagi co do śladów po wycieraczkach na szybie. Jestem z zawodu kierowcą i to dużych sprzętów , i zawsze po przejściu wycieraczek na szybie pozostaje regularny półkolisty ślad czystej szyby. Może to aparat zniekształca efekt ale na modelu , a właściwie na szybie zwłaszcza lewej te półkola są kańciaste . I jeszcze jedno wydaje mi się że oba piórka biorą za wysoko---- prawie że po uszczelce . Ale to drobiazgi, ogólnie chylę czoła , i baaaaaaaaardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam małe uwagi co do śladów po wycieraczkach na szybie. Jestem z zawodu kierowcą i to dużych sprzętów , i zawsze po przejściu wycieraczek na szybie pozostaje regularny półkolisty ślad czystej szyby. Może to aparat zniekształca efekt ale na modelu , a właściwie na szybie zwłaszcza lewej te półkola są kańciaste . I jeszcze jedno wydaje mi się że oba piórka biorą za wysoko---- prawie że po uszczelce .

O piórach i śladach na szybie pisałem już dwa razy, no ale jeszcze raz nie zaszkodzi. Oryginalne wycieraczki były kiczowate, a do tego odlane z kabiną w jedną całość. Wyciałem je, a w ich miejsce wstaiłem metalowe z oferty KFS (niestety wycieraczki te sa przeznaczone do europejskich trucków), wybrałem najmniejszy rozmiar jaki był ale i tak są za duże, a właściwie były bo później już na modelu obciąłem kawałki piór. Ślady wymierzyłem cyrklem na szybie (nie są kanciaste) zanim wkleiłem ją do okna pod wymiar piór zanim je skróciłem, dlatego ślady sięgają aż do usczelek. Szyba jest wieksza od ramy okiennej przez co jej dolna część została zasłonieta kabiną, a w efekcie koncowym półkola są mniejsze, a obok nich na dole widac tak jak by ząbki.

Ps.

Też jestem kierowcą ciężkich pojazdów, a i autobusem ludzi woziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam małe uwagi co do śladów po wycieraczkach na szybie. Jestem z zawodu kierowcą i to dużych sprzętów , i zawsze po przejściu wycieraczek na szybie pozostaje regularny półkolisty ślad czystej szyby. Może to aparat zniekształca efekt ale na modelu , a właściwie na szybie zwłaszcza lewej te półkola są kańciaste . I jeszcze jedno wydaje mi się że oba piórka biorą za wysoko---- prawie że po uszczelce .

O piórach i śladach na szybie pisałem już dwa razy, no ale jeszcze raz nie zaszkodzi. Oryginalne wycieraczki były kiczowate, a do tego odlane z kabiną w jedną całość. Wyciałem je, a w ich miejsce wstaiłem metalowe z oferty KFS (niestety wycieraczki te sa przeznaczone do europejskich trucków), wybrałem najmniejszy rozmiar jaki był ale i tak są za duże, a właściwie były bo później już na modelu obciąłem kawałki piór. Ślady wymierzyłem cyrklem na szybie (nie są kanciaste) zanim wkleiłem ją do okna pod wymiar piór zanim je skróciłem, dlatego ślady sięgają aż do usczelek. Szyba jest wieksza od ramy okiennej przez co jej dolna część została zasłonieta kabiną, a w efekcie koncowym półkola są mniejsze, a obok nich na dole widac tak jak by ząbki.

Ps.

Też jestem kierowcą ciężkich pojazdów, a i autobusem ludzi woziłem.

 

OOO to witam bratnią duszę i mrugam światłami. A ja teraz ujeżdżam Solaris Trolino AC12 czyli troleybus Jeśli tak to zwracam honor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ale mógłbyś miejsce w którym jeżdżą pojazdy - pod kołami Forda ubrudzić podłoże, śnieg pomieszany z błotem pośniegowym i brudem z samochodów ma raczej kolory szarego, grafitowego, a nie czyściutki biały - mimo tego, że jest odgarnięty

Wojtuś nie przeczę, ze błoto ubarwiło by podstawkę ale to nie Polska, model jest w barwach kanadyjskich służb drogowych, czyli Kanada gdzie temperatura powietrza - 30 st. to normalka, a więc i zima jest tam inna (mnóstwo śniegu, a ludzie nie pamiętają jak wygląda asfalt). Powiedzmy, że buduję model z fragmentem drogi gdzieś w okolicach Yellowknife gdzie i w mieście nie uświadczysz błota, co najwyżej na jezdni oprócz śniegu znajdziesz trochę piasku. Poniżej zamieszczam kilka zdjeć przykładowych, a jeżeli to nie wystarczy w takim razie powiedzmy, że scenka przedstawia torowanie drogi na zamarzniętym jeziorze

 

93929d0839af055a.jpg

d8a033db1213d1a4.jpg

fa57e28687d18e19.jpg

0f0897ad75433414.jpg

4e343c9a4c91578d.jpg

9ecea441602dc075.jpg

fc3bc72ec8c84647.jpg

41450a918cc2c9cf.jpg

 

OOO to witam bratnią duszę i mrugam światłami.

Również witam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżek super i ta fala. Ładunek mam nadzieję że będzie też lekko piaskowy, taki jaki sypie się za autem

Miło mi, że podstawka podoba ci się a co do piasku, będzie widoczny Zastanawiam się z czego go zrobić bo samego pigmentu raczej nie wystarczy mi.

Tym czasem prace przy Fordzie dobiegają końca, właściwie to brakuje tylko piasku.

Chlapacze - oryginalne plastikowe odciąłem od ramion mocujących, a w ich miejsce zamontowałem winyle przeznaczone do Kenia:

 

834e6c3d7fd94dea.jpg

 

Wypuściłem i podłączyłem przewody do piaskarki, zamontowałem na stałe talerz i ślimak oraz tylne lampy, a i łopata jest już gotowa Na koniec wszystko oblepiłem śniegiem i w oczekiwaniu na piasek postawiłem na podstawce:

 

4f1df1fbc2091043.jpg

5398d17b76c0c377.jpg

5062c6096aabba4e.jpg

71b6a0fc375994a0.jpg

b06308b98cbb1d5a.jpg

0263e8368c513d7f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju piasek jak zrobić ?

 

Pomaluj styropian grubo kremowym podkładem, tylko naprawde grubo

 

I od razu posypuj piaskiem dla szynszyli, bądź też bułką tartą i poczekaj żeby wyschło i się utwardziło. Jeśli w jakichś miejscach nie złapie, bądź będą luki to operacje powtórz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he ale kombinujecie -- w życiu bym nie powiedział że szynszyle i bułka tarta może mieć ścisły związek z pługo-piaskarką z Canady

 

Ale jak to mówią - wszystkie drogi prowadzą do Rzymu . Bardzo mi się podoba ta zawiana przez śnieg rama od spodu. Wygląda baaardzo realistycznie . Piknie panocku, piknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim przejdę do oczywistych zachwytów nad modelem, chciałbym wyrazić swoje niezadowolenie:) Otóż sam miałem zamiar złożyć ten model, prawie udało mi się go nawet ostatnio nabyć na allegro (na szczęście ktoś mnie przebił). Oczami wyobraźni tworzyłem dla niego (prawie) identyczną dioramkę...z Fordem w akcji, w mocno zimowej sceneriii...Po tym co tu zobaczyłem całkowicie odeszła mi ochota na ten projekt i cieszę się, że nie zacząłem tworzyć bliźniaczej scenki bo raczej nie odważyłbym się stanąć w szranki z kolegą Tornado a porównań z pewnością nie dałoby się uniknąć. No cóż w planach mam już Scanię Bro Wrecker z Italeri. Zimy nie odpuszczę i jeśli uda mi się nabyć Peterbilt'a Alaskan Hauler, na pewno trafi w śnieżną zamieć;)

Tornado, co do Twojego Forda i przedstawionej scenki- czapka z głowy i wyrazy uznania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że podoba sie wam model no i dzięki za podsuniete pomysły z piaskiem Trzonek łopaty poprawię, nie przyklejałem jej więc nie będzie sprawiać problemu

 

Myślę, że pomysł z bułką tartą to nie zbyt trafiony pomysł - raz że gruba, a dwa trzeba ja zabarwić. Piasku dla szynszyli nie kupiłem, w centrum miasta polikwidowali sklepy zoologiczne, a ganiać po całym mieście nie chciało mi się Przeszedłem się na pobliską budowę i wziąłem troszkę budowlanego piasku, w domu go wysuszyłem suszarką do włosów (kiepski pomysł bo zapyliłem cały pokój), przesiałem przez sitko o mikroskopijnych oczkach i w ten sposób uzyskałem mączkę, którą lakierem do włosów przykleiłem do styropianu.

 

00c59d24fb887ffe.jpg

7366496ccd875962.jpg

 

Ładunek umieściłem (przykleiłem) na pace i jeszcze trochę podsypałem piaskiem. Na burtach planuję zamontować drewniane nadstawki, więc prace jeszcze potrwają.

Narazie wygląda to tak:

 

dfe2c26f8c383921.jpg

93f16060c7e20a25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierzesz się z Fordzikiem do Kępna ?? Ja może wyrobię się z Bussingiem

Jeżeli nic nie wyskoczy to oczywiście będę

 

Fajnie wyszło to tylko powiedz nie kruszy się to za bardzo?

Piasek jest jeszcze mokry od lakieru ale myślę, że po wyschnięciu będzie trzymał się tak dobrze jak soda, na razie trzyma się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak słów do opisania tego modelu ...

 

Naprawdę,naprawdę ale to naprawdę kawał porządnej roboty

Prezentuje się konkretnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.