Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV Dragon 1/35


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Pora powoli przystępować do konkursu. Zdecydowałem się jednak na mój ulubiony czołg Panterę A. Model właśnie jest zakupiony i koło środy powinien do mnie już dotrzeć. Jest to model Dragona. Projekt ma charakter nisko budżetowy tak że opróćz lufy RB za 20 zł nie zamierzam wkładać w niego żadnych blach opróćz zestawowych. Zimmerit zrobię z Green Stuffa.

Lużną inspiracją scenki będzie to zdjęcie.

 

Zdjęcie pochodzi z D-Day tank warfare G.Balin

 

Pewnie nie będę odwzorowywał dokładnie zdjęcia tak że na tym etapie nie potrafię powiedzieć o zniszczeniach jakie się tam dokonają.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jager27 napisał:

Dokładnie taka scenkę będziesz robił?

 

rollingstones napisał:

Lużną inspiracją scenki...

 

???

Chodzi o to, że scenka nie będzie taka jak na zdjęciu ale kolega rollingstones będzie czerpał z niego (zdjęcia) inspiracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloooo

Kubuś budować będę w oparciu o A Premium - właśnie nabyłem je od twego imiennika Kubusia P. We wetork odbiorę w Wawie.

Zdjęcie jest tylko inspiracją raczej przedstawię pojazd z drugiej strony ze zniszczeniami jak ze słynnej Pantery z Prus Wschodnich. Mam spalone koła Armoscale i pora je wykorzystać. Ostatnio ćwiczyłem na ćwiczebnym projekcie

 

(jeszcze w budowie ) spalony wrak i to samo chcę zrobić na trójkolorowym kamufalżu

miłego wieczoru

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuś budować będę w oparciu o A Premium - właśnie nabyłem je od twego imiennika Kubusia P. We wetork odbiorę w Wawie.

Sebuś w takim razie, to się nie dziwię, że nie dokupujesz blach, bo premiumowe A to naprawdę bogaty modelik. Ciekawi mnie tylko kwestia zimmeritu z greenstuffu - jakoś to do mnie nie przemawia, choć ten kwadratowy na Panther ze zdjęcia, trudny nie jest.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jager27 o jezu przeciez rollingstones napisal ze tylko bedzie sie inspirowal zdeciem a nie robil wierna kopie,czytasz troche te posty??

 

Chodzi o to, że scenka nie będzie taka jak na zdjęciu ale kolega rollingstones będzie czerpał z niego (zdjęcia) inspiracje Rolling Eyes

Dobra sorki Nie rzucajcie się tak na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model do mnie dotarł - krótki rzut na pudło że faktycznie wszystko w foli jeszcze

 

Myślę że to wystarczy- to dosyć stary zestaw już inboxowany od podszewki wielokrotnie.

Może kilka słów o nim będzie lepszym rozwiązaniem.

Jest to na pewno najlepsza minitura póżnej A z dotychczas wydanych przez firmy modelarskie. Zestaw jest okraszony nazwą premium co oznacza że dosć poważnie został wzbogacony w blaszki fototrawione.

Jakość i wierność detalu wielu elementów na blaszkach jest słaba ale sporo jest ok. Dla niewymagajcych - czytaj ja -kilka trików pozwoli zbudowac może nie dokońca w 100% wierną ale porządnie i efektownie wyglądajacą maszynę.

Mój pojazd z drugiej strony bedzie miał zniszczenia według kompilacji z tych fot.

 

Piszę o kompilacji choć na początku miała być inspirująca fota 1 ale niestety zbyt dużo widać środka a ja nie zamierzam wyrzucać 200 zł za zestaw verlindena bo mi szkoda kasy. Nie potrafię też przejść do porządku i powstawiać tam cokolwiek bo dziura jednak jest fest i nie można robić nieprawdziwego badziewia. Dlatego dziura bedzie mniejsza tak aby wszytko ładnie się skomponowało, a na kołach będą leżały powyginane te spodnie blachy kadłuba.

Z zastosowanych dodatków na dzień dzisiejszy wykorzystam na 100% lufę RB i spalone koła nie wiem jakiej firmy bo jak się dowiedziałem to nie Armoscale ale w zasadzie jakie to ma znaczenie - ważne że spalone i że od Pantery Dziś wstępnie dopasuje podwozie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to żywica. Tylko trzeba je powycinać.

No to inbox - rozumiem zasady i nie dyskutuje choć w duchu uważam że to bez sensu. Równie dobrze jak ktoś chce oszukać może zrobić taki inbox w modelarskim sklepie i wstawić zdjęcia.

Tyle jest wycięte - bo właśnie robię uszkodzenie.

 

 

Złośliwcze - wątek z Panzer IV jest na starym PWM w projekcie Panzer IV w całosci

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a43h345 kóre mnie wczoraj dopadło nie jest takie straszne i pozwala powoli modelować. Dziś zrobiłem sobie ostateczną dziurę po pękniętych płytach pancernych. Muszę tylko dorobić troszkę spawów na których wiszą górne części płyty ale to tylko chwila roboty, zrobię to jak będę nakładał zimmerit. Powycinałem wsępnie żywiczne koła - muszę je dokładnie poobrabiać ale dziś się z tym uporam.

Fota podglądowa -

 

 

po przejrzeniu zdjęć rozbitych pojazdów mnie się podoba i akceptuje w pełni takie ułożenie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wybaczą ale myślałem że można z blogiem i spytałem tak głupia front bo regulamin tego nie przewidywał.

NIe rozstaję się z konkursem - zrobię tu Jagdpanzera IV - obiecałem chłopaką Panterowcą relację na blogu i słowa dotrzymac muszę. Trudno.

Rozumiem regulamin i nie dyskutujmy więcej w tym zakresie.

Zółtki już wysłają do mnie Jagdpanzera IV tak że spotkamy się za dwa trzy tygodnie. Usuwam zdjęcia i zmieniam tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.