Skocz do zawartości

F-14B Tomcat (163227) / Trumpeter 1:144


Woit

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria Konkurs Zima 2015

Model zakwalifikowany do:

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Warsztat TUTAJ

 

 

Krótko...

test_zpsqyb8mw7l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Głosowanie rozpocznie się od godzin rannych w dniu 21 grudnia 2015 i potrwa do 31 grudnia do godziny 23.59

Galeria będzie zamknięta aż do czasu zakończenia głosowania.

 

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ten konkurs! Dzięki niemu ten model powstał tak szybko (jak na moje standardy) i to jest chyba największą dla mnie nagrodą

Dziękuję za wszystkie uwagi i porady w warsztacie. Przydały się przy tym modelu i na pewno przydadzą się jeszcze przy następnych.

 

Poniżej wklejam jeszcze zdjęcia, które wykonałem już po terminie końcowym konkursu. Przepraszam za "galerię" konkursową ale powstała ona dosłownie w ostatniej minucie konkursu.

 

Chciałbym pokazać Wam kolejny model kocurka w moim wykonaniu. Tym razem jest to produkt Trumpetera zbudowany prosto z pudełka z niewielkimi dodatkami. Przedstawia samolot pochodzący z zamówienia rządowego finansowanego w roku 1987, z bloku nr F-14B-150-GR obejmującego 13 Tomcatów o nr urzędowych od 163215 do 163229. Pierwotnie zamówienie to opiewało na 16 egzemplarzy (do 163232) ale zostało zredukowane.

 

Służba tego samolotu w US Navy miała spokojny przebieg, nie licząc oczywiście udziału II wojnie w Zatoce Perskiej ("Operation Iraqi Freedom", marzec/kwiecień 2003r).

Inne, znane mi i udokumentowane fakty.

W 1995 roku samolot służył w barwach VF-103 Sluggers.

W 1997 latał w barwach VF-211 Checkmates a w roku 1999 i 2001 odnotowano jego obecność w dywizjonie VF-102 Diamondbacks. Wreszcie pod koniec swojej służby trafił do VF-11 Red Rippers w barwach którego to wykonałem ten model.

Samolot został skierowany na cmentarzysko AMARC w Tucson 20 kwietnia 2005 roku a wykreślony z rejestru 17 października tegoż roku.

Ostatnie znane mi jego zdjęcie pochodzi z 20 października 2007 roku...

 

Model składał się bardzo przyjemnie. Wzbogaciłem go o drobne detale w kabinie załogi (pokrowiec na osłonie RIO, kalkomanie z Revella na panele) oraz waloryzując trochę fotele i podwozie. Aby upodobnić go do maszyny operującej bojowo podczas operacji "Wolność dla Iraku" w 2003 roku wykorzystałem uzbrojenie (bomby + belki + LANTIRN) z zestawu F-14D Dragona oraz pudełkową kalkomanię.

Do malowania używałem głównie farb Mr. Hobby posiłkując się staruszkami Humbrola dla niektórych detali.

 

2015-12-25_003_zps1uqinket.jpg

 

2015-12-25_005_zpsts8xznjv.jpg

 

2015-12-25_004_zpsioyroboq.jpg

 

2015-12-25_006_zpsrtrkbglo.jpg

 

2015-12-25_002_zpsjjqwf3oc.jpg

 

2015-12-25_001_zps62lluugo.jpg

 

2015-12-25_007_zpsypj3i6qb.jpg

 

2015-12-25_001_zpsirg7qcau.jpg

 

2015-12-25_002_zpsfnanxlek.jpg

 

2015-12-25_003_zpss9acxlz2.jpg

 

skrzydła się rozkładają a nawet wyjmują...

2015-12-25_004_zpsqspw2kvx.jpg

 

2015-12-25_005_zpsxtwobax2.jpg

 

2015-12-25_006_zpstcljbeog.jpg

 

2015-12-25_007_zpsep1okuoa.jpg

 

I na podstawce

2015-12-25_008_zpszpol1x8w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model. Bardzo brakowało mi jego pełnej galerii, a jako zajawkę wybrałeś chyba najgorsze ujęcie z możliwych. Pierwsza fota z drugiej serii po prostu powala. Brudzenie naprawdę robi wrażenie - gratuluję osiągniętego efektu w tej skali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model. Bardzo brakowało mi jego pełnej galerii, a jako zajawkę wybrałeś chyba najgorsze ujęcie z możliwych. Pierwsza fota z drugiej serii po prostu powala. Brudzenie naprawdę robi wrażenie - gratuluję osiągniętego efektu w tej skali!

Dziękuję! "Zajawka" - to było jedno z dwóch zdjęć jakie zdążyłem zrobić 5 minut przed terminem, pięć minut po tym jak naniosłem ostatnie poprawki na model... miałem 5 minut na zrobienie zdjęć, zgranie, wywołanie z RAW-a, obrobienie, wrzucenie na serwer i napisanie posta... Pretensje mam tylko do siebie, wszak wszyscy użytkownicy mieli tyle samo czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zobaczyłem te zdjęcia, to pomyślałem sobie "ładny model, ale bez szału...", do momentu gdy zobaczyłem zdjęcie z zapałką.

Ten Tomcat to perełka, w tej skali zrobić coś takiego... Niesamowita robota.

Cóż mogę napisać, cieszę się że nie zdążyłeś ze zdjęciami, bo coś czuję że mój model miałby spore kłopoty w finałowej rozgrywce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Szkoda, że nie udało się zamieścić więcej zdjęć na czas - myślę, że byś mocno zamieszał w stawce ;-) Model świetny! Może następny konkurs będzie łaskawszy ;-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, Reflect, karambolis8, letalin -dziękuję raz jeszcze za miłe słowa! Jak już wcześniej pisałem z modelem zdążyłem na ostatnią chwilę, nie miałem żadnych szans aby wykonać zdjęcia do galerii tak jak planowałem... Te powyższe powstały już po terminie, w czasie glosowania i uznałem, że nie fair byłoby ich zamieszczanie choćby w warsztacie.

Przedświąteczny okres to czas wielkich wyzwań aby móc pogodzić obowiązki związane z Rodziną, pracą, przygotowaniami do Wigilii itd... hobby spada na sam koniec... Cieszę się, że udało mi się skończyć ten model i ... że Wam się podoba tak samo jak i mi choć wiele rzeczy dało mi w nim w kość (pomimo, że był w zasadzie z pudła) i co nieco udało mi się sknocić bądź też wymaga jeszcze drobnych interwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej nie da się tego wyrazić jak tylko:

Musze Ci podziękować - gdybyś zdążył, to pewnie nie miał bym szóstego miejsca

 

Gratuluje zniewalającego modelu - aż nabrałem ochoty na kupno takiego w 1/144.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jestem pełen podziwu dla tych maleństw - naprawdę ta rodzinka wygląda rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer, bazylms, KRL - Wy również wprawiacie mnie w zakłopotanie

 

(...) aż nabrałem ochoty na kupno takiego w 1/144.

Pisz do Exito, oni oferują go w miarę przyzwoitej cenie. Ja właśnie domawiam sobie kolejne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.