Skocz do zawartości

Drapieżnik z Alaski


duju69

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

Witam

 

Postanowiłem dołączyć do konkursu zimowego z modelem F-22A 1/48 Academy. Dlaczego F-22 ??

Większość modeli konkursowych to albo kamuflaż albo samolot związany z zimną wojną.

Ja postanowiłem wykonać model samolotu który na co dzień stacjonuje w AFB Elmendorf na Alasce.

Poza tym zainspirowała mnie niedawna wizyta tych samolotów w Polsce

 

71917020047858687540.jpg

 

(nie jestem do końca przekonany czy jest to wystarczające powiązanie z zimą ale mam nadzieję że administracja to zaliczy )

 

Przepisowy inbox:

 

64235903147592575658.jpg

 

16733915423445298795.jpg

 

24194113855635294051.jpg

 

08429242346260030746.jpg

 

75667201772167775206.jpg

 

60204688001974629718.jpg

 

25857394492645770087.jpg

 

77490318014663030360.jpg

 

29228241545230433971.jpg

 

76820639781728789871.jpg

 

50855891094738791720.jpg

 

 

 

Oraz dodatki:

 

42062329350176320382.jpg

 

Jeszcze doją do tego żywiczne rakiety Edka AIM-9X oraz AIM-120C ale jeszcze ich nie zamówiłem

 

Co o samym modelu, już troszkę wycinałem i pasowałem. Spasowanie jest na całkiem na dobrym poziomie, detal tez miły dla oka, nadlewek jest mało i pod tym względem model na plus, natomiast kalkomania to cartograf jakość pierwsza klasa. Natomiast duży minus za linie podziału, wiele z nich zanika, a są takie które wyglądają jakby je "rozepchał" ! Ale nie powinno być z tym większego problemu bo większość i tak zakryją blaszki

edka surface panels.

 

72427680016593188427.jpg

 

 

 

Na koniec, jest to mój pierwszy model z taką ilością dodatków (zwłaszcza żywicy). Nie wiem jak mi to wyjdzie, a tym bardziej ile czasu to zajmie ale mam nadzieję że dam radę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Temat ciekawy, samolot ciekawy a warsztat zapowiada się interesująco.

Chętnie podpatrzę jak to jest z tymi żywicami może i ja zacznę używać powoli tych dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Bardzo ciekawy temat. Może byś go zawiesił nad sporym arkuszem z wydrukiem zdjęcia satelitarnego? ;-)

 

Pozdrawiam i miłej zabawy!

Christian

 

Pomysł fajny, ale jeżeli dobrze zrozumiałem to musiałby być w locie z zamkniętym podwoziem. Ja jeżeli czasu starczy to zamierzam dorobić podstawkę z lusterkiem w środku żeby było widać główną komorę z uzbrojeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powili temat rusza do przodu. Dzisiaj zająłem się żywicami wycinaniem i szlifowaniem. I od razu zonk się trafił.

 

Rama do której przykleja się owiewkę.

 

Żywica:

 

62966921597763457580.jpg

 

Zestawowa:

 

81216945040469072469.jpg

 

I spasowanie z kadłubem:

 

78539590559429351251.jpg

 

 

Tutaj niestety nie ma co kombinować bo nijak nie idzie tego przykleić do owiewki, bo nawet jak zrobię otwartą to ta rama "wpadnie" w szkło owiewki. Narzęście mam blaszki więc nie powinno być źle. Chyba że macie inne pomysły ?? Dodam żer na długość też jest spora różnica.

 

 

Druga sprawa to wycięcie przedniej komory podwozia:

 

94612857050207227514.jpg

 

Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, a nie chcę potem by podczas wklejania pozostały duże szpary, a tym bardziej boje się zniszczyć zewnętrzną cześć poszycia. Albo użyję blaszek edka oraz dorobię coś od siebie ??

 

Jeśli ktoś ma pomysł jak, to czekam na propozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w cudownym świecie Airesa.

 

No niestety, Czesi tak bardzo często robią i niespecjalnie mnie to dziwi.

Ja już się nauczyłem rezygnować z niektórych żywicznych części, jeśli miałyby zepsuć mi model albo trzeba by przy nich się bardzo narobić.

Jeśli chodzi o tę ramę, zdecydowanie odrzuciłbym airesową i został przy zestawowej. To zbyt rzucający się w oczy element, żeby ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to zależy od kilku czynników ja miałem do Su-27 Trumpka kokpit Quickboost a to chyba jest Aires i pasował naprawdę dobrze. Jednak ja nie używam żywic i odsprzedałem to wraz z modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, Aires jest nierówny. Może masz kokpit dedykowany do Revella. Mój kokpicik do Su-27 pasuje idealnie ;)

 

Na opakowaniu pisze że jest dedykowany pod Academy. Poza tym sam kokpit pasuje idealnie (lepiej niż zestawowy), ale już ta rama do której doklejasz owiewkę jest sporo za mała. Tak samo z komorami podwozia, tez pasują idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prace idą do przodu. Niestety coś się pochrzaniło i nie działa host na którym mam zdjęcia iv.pl. Jak do środy nic się nie zmieni to zmieniam stronę. Tak pokrótce to głownie przygotowywałem elementy do malowania (wycinałem, kleiłem, szpachlowałem,blaszkowałem).

 

-kokpit

-komory podwozia

-komory uzbrojenia

-dysze

 

Jeśli ktoś posiada zdjęcie kokpitu zrobione od góry to byłbym wdzięczny, za jego udostępnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robiłem??

 

To jest kadr z filmu "Witamy na Hawajach" ("Aloha") Camerona Crowe, a Emma gra tam pilota myśliwca, której jednostka stacjonuje na Hawajach zdaje się (bo tam dzieje się akcja filmu).

Ah, sorki, nie widziałem tego filmu (jeszcze) i myślałem, że to prawdziwa pani pilot I chodziło mi o stalking ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Emmę, to bym chętnie postalkował trochę...

 

Hej solo to witaj w klubie , a film widziałem, bo z Bradleyem Cooperem jakoś po "Jesteś Bogiem" miałem do niego sentyment, taki artystyczny oczywiście, i oglądam z nim filmy wszystkie po kolei

 

Mikele dzięki jakoś nie natrafiłem na to forum, a może po prostu źle szukałem

A o tym cieciu owiewki czytałem mi by chyba serce pękło jakbym miał coś takiego pociąć

 

Sinirlan i chyba rzeczywiście zmienię na photobucket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.