Skocz do zawartości

F-14A 1:48 VF-84 LOW VIS. Hasegawa.


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Ukończyłem po dość długim okresie kolejny model mojego ulubionego

Myśliwca - F-14 w malowaniu VF-84 LOVIS

Początkowo miał być to model OOB, ale w trakcie prac wynikły pewne zmiany.

Kalkomanie do tego nietypowego malowania (dziękuje Marcinie za zdjęcia) wyprodukowała firma

Microscale, bazą był zestaw VF-154. Z dodatków pojawiła się jeszcze toczona sonda Alfa i Angle, pokrywa vulcana by Wojtek Fajga (dziękuję), GRU-7A z Airesa, uzbrojenie to dodatkowy zestaw Hasegawy, podobnie jak figurki. MD-3 wyprodukowała firma Skunkmodel i trochę własnej inwencji (ruchomy hak, realistyczny amortyzator) Prace można podejrzeć tutaj viewtopic.php?t=26460 , oczywiście wszystkie uwagi Marcina zapamiętam i poprawie w kolejnym modelu. Dziękuję wszystkim za pomoc

 

Galeria, na razie przy sztucznym oświetleniu, zrobie jeszcze przy naturalnym.

 

DSCF5361.jpg

DSCF5356.jpg

DSCF5355.jpg

DSCF5354.jpg

DSCF5353.jpg

DSCF5352.jpg

DSCF5351.jpg

DSCF5350.jpg

DSCF5348.jpg

DSCF5347.jpg

DSCF5346.jpg

DSCF5345.jpg

DSCF5343.jpg

DSCF5338.jpg

DSCF5337.jpg

DSCF5332.jpg

DSCF5343.jpg

DSCF5330.jpg

DSCF5329.jpg

 

I zdjęcia kabiny z warsztatu 

DSCF5296.jpg

DSCF5299.jpg

DSCF5298.jpg

DSCF5295.jpg

DSCF5293.jpg

Możecie się pastwić, mi znowu się podoba.

Pozdrawiam.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć...Wspaniała Robota!

 

Z Tomcata na Tomcat Twoje modele oprócz tego, że stają się coraz doskonalsze pod względem merytorycznym, to również ich techniczne wykonanie jest bardziej atrakcyjne i miłe dla oka.

Malowanie wyszło świetnie (co już wcześniej chwaliłem w warsztacie) i pomimo szaro-szarej tęczy barw ( ) nie nudzi odbiorcy.

 

Wózek i figurki idealnie dopełniają projekt. Myślę, że właśnie takich gadżetów brakowało w Twoich poprzednich pracach spod znaku US Navy. Przy następnym proponuję wykonać aktywną minikatapultę

 

No a tak na poważnie mówiąc szczerzę zazdroszczę Ci tak ładnego Tomcata. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że mój Super Hornet (wiem, że to dla Tomcat'owców drażliwy temat) będzie przynajmniej choć w części tak fajnie wykonany.

 

Gratuluję kolejnego, pięknego egzemplarza w kolekcji US Navy!

 

Pozdrawiam

Kornik

 

EDIT: ortografia i stylistyka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie cały czas się uczę, parę rzeczy teraz bym zrobił inaczej, a tak musi juz tak zostać Poprawię się. Model też mi sie podoba, nie wyszedł znowu tak najgorzej .

Pozdrawiam Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajnie zdetalowany i wspaniale pomalowany. Same fotki również bardzo dobrze wykonane. Jest się czym pochwalić.

Czy ten żółty gość napewno wie co robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kolejny i w jakim malowaniu?

Muszę trochę odetchnąć, wziąłem na warsztat VF-31 do poprawy malowania i zrobienia podwieszeń od podstaw, co by jak przystało na feliksa bombki mu podwiesić, mam też jeszcze MD-3 odlanego z żywicy kiepskiej jakości, ale może bedą z niego ludzie, wiec osadzę go na katapulcie.

 

Czy ten żółty gość napewno wie co robi

Wie wie

 

Dziękuje i zachęcam do komentowania i wytykania baboli ja nie gryzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyszedł znowu tak najgorzej .

Nie, no tak najgorzej to nie jest. Te drobne niuanse w malowaniu, plus dysze sprawiają, że momentami ma się wrażenie, iż patrzy się nie na model, ale na prawdziwy sfotografowany F 14. Nie ma śmigła, ale jest piękny.

 

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bardzo mi się podoba. Chciałbym żeby mój kocur tak wyglądał. F-14 Tomcat jest moim ulubionym samolotem, a "Top-Gun" mógłbym oglądać prawie na okrągło (zwłaszcza sceny z kocurem w roli głównej). W swojej kolekcji kartonówek do sklejenia ma kilka różnych malowań i zamierzam stworzyć cały park różnistych kocurów, musiałbym jeszcze skombinować kocurka w malowaniu Irańskim. Na pierwszy ogień pójdzie jednak F-14 Black Tomcat z Revell'a - ale o tym to po tym.

Jeszcze raz gratuluję fajniutkiej makiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.