Skocz do zawartości

F-14A 1:48 VF-84 LOW VIS. Hasegawa.


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z namową znajomych zamieszczam zaczętą juz i dość zaawansowana relacje z budowy F-14 VF-84 LOW VIS.

Będzie w takim malowaniu.

 

vf-84.jpg

 

Stopień zaawansowania

 

DSCF5197.jpg

 

DSCF5199.jpg

 

DSCF5200.jpg

 

i dalej pbawię sie pseudoartystycznie malowaniem, aby zbliżyć sie do rzeczywistości.

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomalowałęm elementy duraluminium i pobawiłem sie tensocronami - niebieskim i smoke na częściach dysz.

 

DSCF5209.jpg

 

DSCF5204.jpg

 

DSCF5202.jpg

 

i zestawowy kokpit z własnym wkładem.

 

DSCF5206.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie kolejny kociak z pod twojej łapki.

Tylko jakoś nie przekonuje mnie wyeksponowanie nitów. Nie wiem na ile jest to widoczne w rzeczywistości.

Fingers cross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity pogłębiłem, w rzeczywistości nie jest to az tak bijace po oczach.

Są dokładnie identyczne jakw poprzednim moim modelu.

Dzięki za zainteresowanie

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

O żesz... wprzyszłości napewno popytam jak to sie robi takiego ładnego kotka A puki co to codziennie sprawdzam i podziwiam robotem.

 

Podobają mi się ślady rdzy

 

Dzięki Panowie, ale chyba z tą rdzą troche przesadziłem.

 

Wrzuciłem werniks półmat na całosć i prezentuje sie dosyć ciekawie. Wyjątkiem była blacha u wylotu działka, krawędzie natarcia skrzydeł, dolne krawędzie wlotów powietrza i dysze wylotowe - tutaj zostawiłem błysk.

 

DSCF5222.jpg

 

DSCF5221.jpg

 

DSCF5219.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, cieszę się, że zaczynasz zauważać swoje błędy. Ta rdza, to cytując Tomaszewskiego nie błąd, a... wiel-błąd. Bo niby z czego miałaby wynikać?

Dziwnie wyglądają też smugi na klapach i na usterzeniu poziomym. Te pierwsze wyglądają tak jakby w samolocie lecącym z dużą prędkością nagle doszło do sporego wycieku jakiegoś czarnego mazidła. Są tam co prawda hydrauliczne serwomechanizmy napędzające spoilery, ale one tak nie brudzą. Na usterzeniu poziomym zabrudzenia tego typu są jeszcze mniej uzasadnione. No i co ciekawe, nie powinno być na nich wgłębnych linii podziału. Ale to już wymagałoby nieco nakładu pracy, a robisz model OOB.

Nie przemalował byś dysz silników? Ich pierwsza część wystająca z kadłuba w rzeczywistości tak nie wygląda.

Z każdym Tomcatem zbliżasz się coraz bardziej do realistycznego malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Marcinie że wpadłeś Ta rdza tak mnie podkusiła po obejrzeniu relacji u Honzy z F-18F który mi sie spodobał, a konkretnie malowanie na ARC-u. Co do elementów dysz silnika tych w kadłubie, nie znalazłem jakiegoś specjalnego schematu co do wyglądu TF-30

Trzy zdjęcia i trzy różne wyglądy tych elementów

 

73-f_14a160379_vf_101_sept95.jpg

 

73-f_14a161140_vf_101_may97.jpg

 

73-f_14a162688_vf_101_jun88.jpg

 

Więc nie wiedząc na czym mam sie oprzeć wyśrodkowałem to i usiłowałem oddać schemat przegrzania. Także przemalować te elementy by sie dało, ale mamy jakąś receptę na wygląd ?

Co do wycieków, zakażdym razem jak lecę pasażerem i siedzę na "skrzydle" moge śmiało zaobserwować strużki brudu na klapach wyciskane przez prędkość, i takie właśnie slady staram sie oddac na modelu.

 

 

Pozdrawiam.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Marcinie że wpadłeś Ta rdza tak mnie podkusiła po obejrzeniu relacji u Honzy z F-18F który mi sie spodobał, a konkretnie malowanie na ARC-u.

 

Widziałem zdjęcia modelu. Autorowi chodziło w nim nie tyle o rdzę, co oddanie brudu jaki na powierzchni płatowca zostawia obsługa.

 

Co do elementów dysz silnika tych w kadłubie, nie znalazłem jakiegoś specjalnego schematu co do wyglądu TF-30

...

Więc nie wiedząc na czym mam sie oprzeć wyśrodkowałem to i usiłowałem oddać schemat przegrzania. Także przemalować te elementy by sie dało, ale mamy jakąś receptę na wygląd ?

Eee, przecież wygląd dyszy silnika TF-30 to nie jest jakaś wiedza tajemna. Żaden schemat tu nie obowiązuje, a zdjęcia pokazują wszystko. Mi chodziło o to, że stałą, najszerszą część dyszy malujesz w swoich F-14, tak jakbyś chciał imitować odbijające się na zaokrąglonej powierzchni intensywne światło słoneczne. Ok, modelarstwo to gra na zmyśle wzroku, ale ten element powinien mieć kolor tytanu ze śladami zgrzewów/spawów i powinien być zwerniksowany raczej na mat. Dopiero zewnętrzne pióra dyszy dają wyraźny odblask. Rzuć okiem na zdjęcia.

f-14a_159631_56_of_61.jpg

 

f-14a_4_of_8.jpg

 

f-14a_161134_17_of_93.jpg

Źródło: primeportal.net

 

 

Co do wycieków, zakażdym razem jak lecę pasażerem i siedzę na "skrzydle" moge śmiało zaobserwować strużki brudu na klapach wyciskane przez prędkość, i takie właśnie slady staram sie oddac na modelu.

k

 

Zrób takie kiedy będziesz robił konkretnego Boeinga czy Airbusa Na F-14, szczególnie w miejscach, gdzie to zrobiłeś, takie zacieki nie występują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, matem to moge polecieć bo rzeczywiście jest błysk.

Mały progres. Wykonałem i pomalowałem golenie podwozia, klapy, pylony i zbiorniki. Z efektu jestem zadowolony zwłaszcza przedniej goleni

 

DSCF5229.jpg

 

DSCF5228.jpg

 

DSCF5226.jpg

 

DSCF5224.jpg

 

DSCF5223.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały updajcik. Miał byc model OOB ale dzis mnie podkusiło i nabyłem drogą kupna toczoną sondę angle i alfa i fotele wyrzucane Airesa. Juz zapomniałem ile frajdy daje dłubanina z blaszek

 

DSCF5230.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Drobnica wykonana i zaaplikowana.

Z goleni podwozia i wnek jestem naprawdę zadowolony, podobnie jak z foteli pilotów.

 

DSCF5254.jpg

 

DSCF5255.jpg

 

DSCF5258.jpg

 

DSCF5260.jpg

 

DSCF5269.jpg

 

DSCF5262.jpg

 

Zmodyfikowałem hak hamujacy tak aby był ruchomy. W tym celu wykonałem ruchoma miniaturke teleskopu. Jedna cześć zamocowałem na stałe w kadłubie, drugą ruchoma na haku, wykorzystując do tego drut mosiężny i zestawowe elementy.

 

W stanie spoczynku

 

DSCF5263.jpg

 

Podniesiony.

 

DSCF5264.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z goleni podwozia i wnek jestem naprawdę zadowolony, podobnie jak z foteli pilotów.

No bo na prawdę jest z czego

Tak trzymaj fanie Tomcatów!

To ile ich już masz? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Jeden ostał sie do testów malowania(academy)

2 x Hasegawa VF-103 i VF-84 hivis

1 x Italeri VF-31

2 x Italeri VF-84 Pozbyłem sie drogą sprzedaży

 

Ten będzie czwarty w witrynie.

 

Ale jeszcze 3xHasegawa(2x wer.B i 1x wer. D) 1xHobbyboss(wer.A) i 1xMastercraft (wer. A) czekaja na sklejenie,

bedę je robił w chronologii jeden model z tematyki Navy, jeden Tomcat .

 

Pozdrawiam, ciesze sie że i Ty Łukaszu zajrzysz czasami, mam nadzieję że kolejne nasze spotkanie bedzie juz bez niespodzianek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.