Skocz do zawartości

P-47 M-1 Thunderbolt by Timi


Timi

Rekomendowane odpowiedzi

No to skończony

Model to Tamiyja oczywiście 1:48 z barwioną blaszką we wnętrzu. Malowany najpierw błyszczącym Humbrolem, potem spód kilkoma odcieniami Alclada, góra malowana mocno rozcieńczoną czerwoną i niebieska Pactrą kilka razy.Kalki to Tamiyja i Techmod. Linie zapuszczone czarną a olejną, okopcenia sproszkowanymi pastelami.

Nie wszystko wyszło tak jak chciałem, część z lenistwa a część z powodu niedoskonałości warsztatowych

 

Model przedstawia maszynę Witolda Łanowskiego z 61 dywizjony 56 grupy bojowej. Zresztą zamierzam wykonać jeszcze kilka Thunderboltów z tej jednostki ;o)

 

zapraszam do oglądania i komentowania

 

 

DSCF4801.jpg

 

DSCF4804.jpg

 

DSCF4805.jpg

 

DSCF4806.jpg

 

DSCF4809.jpg

 

DSCF4810.jpg

 

DSCF4812.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc to nie moja ulubiona skala to Twoj model nalezy do tego typu modeli, ktore chetnie ogladam np. na hyperscale.com.

Purysta kolorystyczno, znakowo, wymiarowym nie jestem i dlatego nie widze zadnych bykow.

No ale z pewnoscia znajda sie specjalisci (bez ironii), ktorzy skrytykuja Twoje dzielo.

Elegancki modelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik cycuś;) Bardzo mi się podoba i czekam na jeszcze więcej wrzutów Twoich modeli. Ale jednego sie doczepie: mógłbyś walnąć jeszcze fotke wnętrza w miare możliwości:P

 

Cya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie Twoj dzbanuch podoba. Szczegolnie gapie sie na brzuszek malowany Alcladami, bo mnie czeka malowanie calego Mustanga w ten sposob, wiec zbieram doswiadczenia.

Jedyne, co mi sie rzucilo w oczy, to taka drobna niekonsekwencja. Okopcenia z KMow wyszly Ci bardzo fajnie i naturalnie, natomiast same lufy sa czysciutkie i az nienaturalnie kontrastuja z ukopcona krawedzia natarcia skrzydel. I chyba troszke krzywo sa, w sensie, ze nierownolegle do osi podluznej kadluba, chociaz to moze byc zludzenie zwiazane z perspektywa zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzbanek bardzo ładny szczególnie spód , ale co to za zielony nalot w okolicach rur wydechowych i troszke na krawędzi natarcia (biopaliwo? ) na obudowie silnika są jakby dwie odcienie czerwonego/śliwkowego , tak było w orginale ? Lewa klapa retuszowane pędzlem ? Ale ogólne bardzo ładny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój model Timi zrobił na mnie,, piorunujące '' wrażenie! Świetny! Jedyne ,,prawidłowe'' barwy dla tego samolotu. Nie jestem ,,profesorem wymiarologii stosowanej'' dlatego ocenię model w mojej skali 6na 6 możliwych. Brawo Timi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze że sie podoba i ciesze sie ze jest krytyka.

Klapa retuszowana do poprawki, na dodatek na zdjęciach urwana

Karabiny są proste i nie okopcone do poprawki

Majek Alclady to co najmniej cudo, ja malowałem błyszczącym Humbrolem i leżą elegancko, ale następnym razem chyba użyje podkładu pod Alclady.

 

model powinien być w Kielcach, ale mnie nie będzie bo mam kurs przygotowawczy na studia i jak Kornik weźmie mój model to będzie jak nie, to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm M wszystko pokiełbasiłeś

Spit Vb potem 4 Thunderbolty Gładych oznaczał je od Pingie II do V, wszystkich kalek jeszcze nie mam ale pracuje nad nimi

Spita umma już sklejonego, ale muszę zrobić jeszcze raz bo mi się ten nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Timi ... cud mód orzeszki ziemne ...

 

tylko co to jest ...

jakiś zielony odkurz ...

 

1.jpg

 

i te białe plamki ...

 

23.jpg

 

... ale tak ogólnie bardzo ładny !!

 

Wystartuj w tym konkursie ...

 

http://modelingmadness.com/contests/thunderbolts/thunderbolts.htm

 

ja, co prawda stary model wystawiłem ... ale już wysłałem ...

 

http://modelingmadness.com/contests/thunderbolts/krystian47a.jpg

 

Pozdrawiam

S. - Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Timi zapomniałem, że pingwiki były "numerowane" jak był V to musiało ich być więcej niż dwa Co do kalek Techmodu...... w zestawia z Kaczorami Zumbacha było malowanie na Spita Vb z pingwinkiem ale wg. pana Wojtka Matusiaka był to raczej Spit Mk.IX, jak jest naprawdę niewiem ale taki Spit IX z pingwinkiem mi się widzi (artykuł ten był w Aeroplanie chba z 96' ).

 

 

PS. Jest fotka na której widać pingwinka i Gładycha siedzącego obok więc raczej nie jest to SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisze:nauka1:

Krystian:

zielony odkurz hmm tak wyszło, ale może zmyje Białe plamki na kalkach ot miejsca które poprawiałem pędzlem i na zdjęciach widać bardziej niż w realu

O konkursie pomyśle, człowiek musi sie przecież rozwijać , jak nie w te to we wte

 

A co do Spita B.Gładycha, to zawsze zdawało mi sie że na Vb ale jeżeli masz ten artykuł pod ręką to możesz mi zeskanować i przesłać?? Będe dozgonnie wdzięczny.

Wg szybko przeprowadzonego śledztwa przeze mnie i Kornika wynika że Techmod daje kalki z oznaczeniem kodowym WXoM oraz numerze AK377, ale wg tej strony http://polishairforce.biskupin.wroc.pl/gladych.html latał na WX-V, MH906. samolot z o tym numerze wg. Morgały to Sptfire mk IX, a Dywizjon 302 nie posiadał samolotów z serii AK, tylko AA,AD, i AR. Czyli teraz to już jestem kompletnie głupi

 

Wychodzi na to ze z tych kalek wypada wziąć tylko Pingwinka (który był na bank na samolocie), tylko ze Techmod nie robi już tych kalek

 

Czyli zamiast V z Tamiyji muszę kupić IX z Hasegawy

 

pozdrawiam

 

EDIT:

Sorki źle spojrzałem to nie jest AK tylko AR czyli 302 dywizjon takowego Spita, ale W Morgale nie ma samolotu o numerze AR377 zaś jest AR376, ale to jest RFoB czyli 303 dywizjon

 

EDIT2:

Zdjęcie o którym mówie Mirage

 

c867b32de251fe74.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.