Skocz do zawartości

"Ninoczka " DH-9 Wingnut Wings 1:32 (konwersja )


RH

Rekomendowane odpowiedzi

P6300273.JPG

No i doleciał do galerii modelik z WW

Samolot ten latał na bliskim wschodzie i prał tam talibów w Afganistanie w latach 20-tych XX w.

Samolot w barwach 30 dywizjonu stacjonującego w Zachodnim Bagdadzie w Iraku w sierpniu 1924r

Pilot :Flight Lieutenant S.M.Kinkead

30sqn-dh9a-c1922.jpg

30sqn-dh9a-3-c1922.jpg

Model to konwersja wersji z I wśw.to znaczy dodana chłodnica tropikalna ,wykonany bagażnik otwierany i kola szprychowe + zapas pod kadłubem.

P6300268%252520-%252520Kopia.JPG

P6300252.JPG

P6300253.JPG

P6300254.JPG

P6300256.JPG

P6300257.JPG

P6300258.JPG

P6300259.JPG

P6300260.JPG

P6300261.JPG

P6300262.JPG

P6300263.JPG

P6300264.JPG

P6300265.JPG

P6300266.JPG

P6300267.JPG

P6300268.JPG

P6300269.JPG

P6300270.JPG

P6300271.JPG

P6300272.JPG

I jeszcze na koniec cała rodzinka "sreberek"

P6300275.JPG

P6300276.JPG

P6300277.JPG

P6300278.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wykonany model w cenionej tradycji wytwórni RH, gdzie lata 20-ste i 30-ste mają chyba najwięcej troski

 

Sugeruję nabyć jeden egzemplarz dużego kawałka białego brystolu na tło - w tym tygodniu duża konkurencja z Avengerem i tło może zdecydować o fotce admina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu duża konkurencja z Avengerem

Mikołaju...cofam, że masz świetne poczucie humoru...masz fantastyczne poczucie humoru. No gdzie Avengerowi do tej Ninoczki. Co najwyżej może jej sięgać do brudu na oponkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu duża konkurencja z Avengerem

Mikołaju...cofam, że masz świetne poczucie humoru...masz fantastyczne poczucie humoru. No gdzie Avengerowi do tej Ninoczki. Co najwyżej może jej sięgać do brudu na oponkach

 

Panowie przestańcie porównywać i mówić który lepszy.To są całkiem inne epoki ..Owszem można Avangera porównać np.z Dewastatorem lub czymś podobnym . a DH z Fe2b lub Brystol Fighter . I wtedy ma to sens .każdy z nich jest na swój sposób elegancki .Osobiście przyznam sie ze bardziej podoba mi się z tych moich srebrzaków Fairey Flycatcher .Bo ten to taka trumna ze skrzydłami ,obładowana badziewiami . Może przez to ma swój urok nie wiem ,ale tak właśnie sobie myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć RH, kwestii porównawczych nie należy traktować zbyt serio - właśnie po to wstawiamy do wypowiedzi buźki. Modeli nie porównuję pod kątem lepszy/gorszy, a jedynie wskazywałem, że oba są na tyle ciekawe, że mogą startować w konkurencji "pretendent do fotki admina". Pewnie w tym tygodniu konkurenci pojawili się także w innych działach..., a nikt nie zamierza porównywać samolotu z czołgiem czu okrętem

Poza powyższym zapomniałem zapytać: czy coś Ci wiadomo o genezie swastyki namalowanej na ogonie ostatniego samolotu na fotce archiwalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przestańcie porównywać i mówić który lepszy

Ja nie porównuję. Wyraziłem tylko swoją opinię. Chyba mogę? Twój model jak dla mnie jest dużo lepiej wykonany, i nie chodzi o to który ładniejszy, bez względu na epokę. A może właśnie przez epokę? Jeszcze pewnie długo będę podziwiać ludzi, którzy robią naciągi.

A o buźkach czasami po prostu zapominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć RH, kwestii porównawczych nie należy traktować zbyt serio - właśnie po to wstawiamy do wypowiedzi buźki. Modeli nie porównuję pod kątem lepszy/gorszy, a jedynie wskazywałem, że oba są na tyle ciekawe, że mogą startować w konkurencji "pretendent do fotki admina". Pewnie w tym tygodniu konkurenci pojawili się także w innych działach..., a nikt nie zamierza porównywać samolotu z czołgiem czu okrętem

Poza powyższym zapomniałem zapytać: czy coś Ci wiadomo o genezie swastyki namalowanej na ogonie ostatniego samolotu na fotce archiwalnej?

Prawdopodobnie był to osobisty znak pilota ( inny z tych samolotów miał taka sama swastykę na osłonie silnika pod kolektorem spalin) Wszak w tym okresie znak ten nie kojarzył sie z faszyzmem ,a raczej z symbolem słońca.Jak pamiętam to któryś z polskich pilotów w latach dwudziestych miał namalowany na kadłubie znak swastyki .Ot i tyle co wiem o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

KWS RH&RH znów wypuściła piękny płatowiec z brytyjskiej stajni srebrzaków, gratuluję Koła zapasowe mnie ciągle nurtują. Jak złapał nieszczęśnik gumę przy lądowaniu, to już tego zapasu nie było na co założyć, tak sobie myślę

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
P6300273.JPG

Samolot ten latał na bliskim wschodzie i prał tam talibów w Afganistanie w latach 20-tych XX w.

 

Samolot mógł co najwyżej prać tyłki Afgańczykom, bo ugrupowanie Talbskie powstało w latach 90tych 20w.

Wbrew potocznemu mniemaniu talibowie to nie rdzenni afgańczycy, każdy Afgańczyk nie jest Talibem, i nie wszyscy Talibowie są Afgańczykami.

 

Model jak zwykle fantastyczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.