Skocz do zawartości

Jak-1b ZTS Plastyk 1-72


pastk4

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiony z ciekawości model Jaka 1M/1b. Nie trzeba chyba przedstawiać nikomu - właśnie "legenda" tego modelu skłoniła mnie do kupna. Trochę rycia linii na spodzie, trochę szpachli i szlifowania, ale ogólnie szybki w budowie model. Nie jestem zadowolony z wnęk podwozia, nie zrobiłem też chowanego kółka ogonowego :/ Poza tym, jestem w miarę zadowolony że go zrobiłem ;)

 

jak11_zps8b6d1d82.jpg

jak12_zpsf8bc606d.jpg

jak15_zps1a952ace.jpg

jak14_zps77f1ee7f.jpg

jak16_zps113eb274.jpg

jak17_zps063e696c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Jaku Mikołaja75 raczej trudno w tym temacie czymś zaskoczyć, ale Twój Jaczek daje radę w kategorii "bez napinki" . Można popracowac nad kołpakiem śmigła, bo ten jakiś taki niewymiarowy, no i maszt anteny wymienic na mniej pancerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle. Fajnie pomalowany. Gdyby miał kabinkę vacu, albo jakąś inną przezroczystą i normalne śmigło, to by było jeszcze lepiej. Ale i tak daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odbiór psuje kiepska osłona kabiny i nie doszlifowana szpachla, ale nie jest źle jak na zestaw wyjściowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie Wątpię czy kiedykolwiek pokusze się na model taki jak Jak Mikołaja więc cieszę się że taki niemodyfikowany nie jest kompletnie zły

Bez jak. Model fajny. Bardzo fajne przejścia pomiędzy kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo - jeden z moich ulubionych tematów

Cieszę się, że miałeś ochotę się za niego zabrać, bo zestaw nie jest łatwy, a przecież te prawie trzydzieści lat temu tak bardzo nam się podobał.

Kilka rzeczy mogłeś bez większego wysiłku wykonać staranniej, ale mam nadzieję na progres. Wydaje się też, że całkiem dobrze dobrałeś kolory góry.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy podchodziłem do tego modelu, oszklenie z PET i inne cuda na kiju, nigdy mi się nie udało go skończyć bo jak dla mnie to najbardziej nieskładalny model plastyka
Zapewne przez lata eksploatacji formy mogły się zdegradować, bo ja pamiętam ten model jako całkiem dobrze spasowany i łatwo się składający, oczywiście jak na standard końca lat 70-ych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne przejścia pomiędzy kolorami.

 

Tak. Zupełnie dobre.

 

Dziękuję, model wyglądał bardzo płasko po pomalowaniu (farby tamiya xf-54 i xf-83 z dodanymi zlewkami niebieskiego użytego na spodzie) więc pocieniowalem go olejami artystycznymi. Niebieskim, białym i czarnym - trochę po omacku bo pierwszy raz taka technika. I myślę że jeszcze dopracuje to na nastepnych modelach.

Jak wiadomo - jeden z moich ulubionych tematów

Cieszę się, że miałeś ochotę się za niego zabrać, bo zestaw nie jest łatwy, a przecież te prawie trzydzieści lat temu tak bardzo nam się podobał.

Kilka rzeczy mogłeś bez większego wysiłku wykonać staranniej, ale mam nadzieję na progres. Wydaje się też, że całkiem dobrze dobrałeś kolory góry.

Pozdrawiam

No właśnie w dzieciństwie tego modelu nie miałem okazji skleic i trzeba było nadrobić. Do następnego Jaka bardziej się przełoże

3 razy podchodziłem do tego modelu, oszklenie z PET i inne cuda na kiju, nigdy mi się nie udało go skończyć bo jak dla mnie to najbardziej nieskładalny model plastyka
Zapewne przez lata eksploatacji formy mogły się zdegradować, bo ja pamiętam ten model jako całkiem dobrze spasowany i łatwo się składający, oczywiście jak na standard końca lat 70-ych.

No właśnie kadłub i skrzydła były dobrze spasowane w moim modelu, co widać na zdjęciu niepomalowanego. Najwiecej szpachlowania i szlifowania z oszkleniem :/

Dziękuję za komentarze i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.