Skocz do zawartości

F-16 Agressor Tamiya 1:48


LukaszM

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie. Zdaje się, że to taka sama dysza jak w F-14. Model to block 30, a te zdaje się, że mają takie silniki. Gdzieś wyczytałem, że eFy gdzie block oznaczony jest z numerem 2, (np. 32, 42...) mają silniki w których dysza jest kolorystycznie karbonowa, ma też inny kształt.

 

Dzięki za pozytyw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest z tym carbonem. Block x0 mają silnik GE, block x2 mają P&W i inny wlot powietrza, ale materiał z którego jest wykonana już nie jest zdeterminowany.

Na dole strony: http://www.usaf-sig.org/index.php/reference/114-research-material/82-f-16-viper-faq-stuff-you-wanted-to-know-about-the-f-16cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do wyboru do koloru z tym malowaniem dyszy. Zasugerowałem się właśnie wykonaniem dysz w polskich szesnastych, stąd moje pytanie. Myślałem, że amerykany już taki high-tech u siebie mają, że we wszystkich silnikach lecą z kompozytami gdzie się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie!

 

[...] zdjęcia trochę za jasne i wiele efektów ginie [...]

Teraz powinny być troszkę lepsze.

 

[...] czym robiles washa?

 

Wash to po prostu brąz van dycke Van Gogha + white spirit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałbyś może trochę jak się składało model, jak ze spasowaniem itp.

Mam go w składziku i pewnie w końcu zrobię, a wygląda na wypraskach przepięknie, jeśli chodzi o detal.

Opisz jeśli możesz dokładnie jak malowałeś dyszę w środku i na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do składalności zestawu to nie napiszę niczego nowego. Jest sprasowany bardzo dobrze. Szpachli bardzo mało. Jakieś tam problemy były na łączeniu nosa i we wlocie powietrza, nad którym spędziłem najwięcej czasu. Ale to raczej dlatego, że nie mogłem dojść do ładu z malowaniem niż szpachlowaniem.

Jak jest zdetalowany to sam wiesz, skoro go masz. Mi się na tyle spodobał sam model od strony technologicznej, że kupiłem sobie drugi.

 

Dyszę malowałem metalizerami MM. Z zewnątrz chyba 3. Kolorów nie pamiętam i nie notowałem, ale stawiam na exhaust, titanium i aluminium. Exhaust (najciemniejszy) widać gdzie jest. Tego tryskałem ostatniego. Na czarny błyszczący podkład prysnąłem titanium i pocieniowałem aluminium. Po zakończeniu - metalizer selaer.

 

A w środku... Był biały, był szary był smoke, brąz chyba też. Ogólnie zabawa aero z ręki. Dokładnie nie pamiętam bo ją malowałem jakość na początku. Jak sobie przypomnę to się podzielę.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny piękny model spod Twojej ręki. Gratulacje Bardzo wyważony i miły dla oka (choć może trochę przejścia między kolorami zbyt rozmyte, aczkolwiek sam wiem, że przy malowaniu z "łapy" inaczej się nie da. No i nie wiem jak z APX-95 na końcach skrzydeł, czy nie powinien być jeden - ale to już naprawdę szczegół). Dobrze wiedzieć, że sam model fajnie się składa - już kilka razy przymierzałem się do Tamiyowskiego Vipera, a kolejna pozytywna opinia tylko utwierdza mnie przy wyborze tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest fajny i już. Detale na nim też. Chociaż nie porównywałem z innymi, więc nie wiem jak wypada w stosunku ceny do jakości. Ale nawet nie mam ochoty sprawdzać bo ten zaspokaja moje oczekiwania.

Plamy są raczej za bardzo rozmyte, oryginał ma raczej ostrew. Wydaje mi się, że to też po trosze wina mojego starego aero.

APX może i powinien być jeden i pewnie powinien być w innym kolorze. Ale moje poszukiwania zdjęć wykazały, że konfiguracja jaką wybrałem występuje w rzeczywistości, chociaż nie na tej konkretniej maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.