Skocz do zawartości

MiG 15 Eduard 1/72


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam mój najnowszy model. Jest nim MiG 15 z zestawu Eduarda.

Model przedstawia oryginalnego Miga 15 nr 02 z pierwszych dostaw na początku lat 50. Lotnisko Warszawa Babice.

To mój drugi MiG 15 Eduarda który sklejał się o wiele przyjemniej niż ten pierwszy.

Aha i przepraszam za białe tło, jeszcze nie zdążyłem zakupić brystolu .

 

 

PICT0006.JPG

PICT0009.JPG

PICT0011.JPG

PICT0013.JPG

PICT0020.JPG

PICT0023.JPG

PICT0024.JPG

PICT0031.JPG

PICT0032.JPG

PICT0034.JPG

PICT0038.JPG

PICT0040.JPG

PICT0044.JPG

PICT0045.JPG

PICT0050.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tu Cię Grześku nie lubić za kontynuację tematu

Poproszę tradycyjnie o fotkę całej ekipy i...

Dawaj dalej!!!

 

samolot okrutnie szpetny.
Wiesz, z tymi wpisami zaczynasz być podobny do natrętnego komara...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. Świetnie go wykonałeś. Rosyjskie maszyny są brzydkie ale i zarazem piękne, mają coś w sobie co mnie przyciąga do nich.

Jakimi farbami malowałeś? Alclady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolejnego świetnego modelu.

Osobiście jestem po drugiej stronie wykresu z ładnymi samolotami i tak się składa, że jeżeli ująć jedynie "urodę" to pierwsze kilka miejsc zajmują u mnie samoloty Rosyjskie.

15 i 17'a faktycznie nie są najpiękniejsze jednak w tamtych czasach takie były trendy i te mocno podcięte skrzydła wyglądają fajnie.

 

Zmierzasz zrobić sobie jakieś zgrupowanie 15'k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Cieszę się, że model się podoba. Jest parę niedoróbek ale w sumie ja też jestem z niego zadowolony. Jeśli chodzi o farbki to użyłem Gunze C 8. Panele zostały przyciemnione zmieszaną C 8 z czarną. Co do Alcadów to jeszcze ich nie stosowałem.

Co do planów przyszłościowych to na pewno jeszcze zrobię 15 i 17. Teraz chodzi za mną maszyna z II Wś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o farbki to użyłem Gunze C 8....

Dzięki za odp.

Co do Alcadów to jeszcze ich nie stosowałem.

Czytałem że druga seria jest mniej problematyczna więc mam chęć przetestować. Zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny w odbiorze model. Schludnie wykonany, ubrany w delikatne ślady eksploatacji. Widać, że te Migi/Limy stają się powoli twoim "podwórkiem" i bardzo dobrze. Jeśli czerpiesz radość z pracy nad nimi, a efekty są takie jak prezentujesz, to idź dalej tą drogą.

 

Żeby nie było takiego 100% miodu, to niestety na spodzie widać kilka miejsc gdzie zejście połówek kadłuba mogłoby wyglądać nieco lepiej. Poza tym za ten szpetny, pognieciony papier należy Ci się opeer i pójście spać bez kolacji. Zrób coś z tym vite vite i to szybko, bo aż zęby bolą. Kilka złotych i Twoje coraz ciekawsze prace będzie się o niebo lepiej oglądać.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny w odbiorze model. Schludnie wykonany, ubrany w delikatne ślady eksploatacji. Widać, że te Migi/Limy stają się powoli twoim "podwórkiem" i bardzo dobrze. Jeśli czerpiesz radość z pracy nad nimi, a efekty są takie jak prezentujesz, to idź dalej tą drogą.

 

Żeby nie było takiego 100% miodu, to niestety na spodzie widać kilka miejsc gdzie zejście połówek kadłuba mogłoby wyglądać nieco lepiej. Poza tym za ten szpetny, pognieciony papier należy Ci się opeer i pójście spać bez kolacji. Zrób coś z tym vite vite i to szybko, bo aż zęby bolą. Kilka złotych i Twoje coraz ciekawsze prace będzie się o niebo lepiej oglądać.

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Dziękuję Korniku. Co do łączenia połówek to zawsze mam z tym problem. Ile bym nie szpachlował i szlifował to zawsze coś wyjdzie, a na sreberku widać jeszcze bardziej. W sprawie papieru to bije się w pierś. Obiecuję, że następna galeria będzie już z nowym brystolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. Ja też czasami mam z tym problem. Do tego metalizer bardziej uwidacznia wszelkie nawet bardzo małe niedoskonałości. Ja miałem podobny zgryz przy F-86 Sabre z Academy. Szpachlowanie plus kapryśny lakier i nerwy gotowe.

 

Czekam na kolejne piękne Limy

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wykonany model. Biorąc dodatkowo pod uwagę gabaryty tego giganta tym większe brawa

 

Do zdjęć polecam Ci jeszcze kupić odpowiednie oświetlenie, żarówki studyjne 36W 2100lm 5500K. To nie jest wielki wydatek (ok 25zł szt.) ale wielka różnica będzie w zdjęciach. Mają standardowy gwint E27, więc zwykłe lampy biurowe wystarczą. Dwie sztuki po bokach załatwią temat raz na zawsze. Jeden model mniej za to pozostałe będą udokumentowane jak się patrzy.

 

1_max.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wykonany model. Biorąc dodatkowo pod uwagę gabaryty tego giganta tym większe brawa

 

Do zdjęć polecam Ci jeszcze kupić odpowiednie oświetlenie, żarówki studyjne 36W 2100lm 5500K. To nie jest wielki wydatek (ok 25zł szt.) ale wielka różnica będzie w zdjęciach. Mają standardowy gwint E27, więc zwykłe lampy biurowe wystarczą. Dwie sztuki po bokach załatwią temat raz na zawsze. Jeden model mniej za to pozostałe będą udokumentowane jak się patrzy.

 

1_max.jpg

 

Dzięki Michał. Fotki robię na balkonie i może dlatego taki słaby efekt. Sam aparat też daję dużo do życzenia. Przy następnym modelu coś pokombinuję ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.