Skocz do zawartości

Mirage IIIC Italieri 1:32 "Z Piasków Djibouti"


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam mój najnowszy projekt który przy okazji jest najkrócej budowanym modelem w moim warsztacie.

 

Gdy tylko dotarł do mnie ten model szybko rozpakowałem będąc przekonany że nie może być to model dobrej jakości. Na szczęście okazało się że jestem w błędzie model jak każdy ma swoje wady ale ogólnie składa się naprawdę dobrze a i merytorycznie jest dość przyzwoity.

 

Od dawana nosiłem się z zamiarem kupna tego modelu jednak zawsze wybierałem coś innego po ostatniej mojej wizycie w Szwajcarii postanowiłem zakupić Mirage i wykonać go w jedynym słusznym kamo z białym krzyżem.

Byłem przekonany już w momencie pojawiania się Mirage w sprzedaży że będzie to Szwajcar, rozpocząłem szukanie w necie fotek.

 

Tak szukałem "Szwajcarów" że w oczy wpadły mi fotki Mirage stacjonującego w Djibouti, samoloty wyglądały na bardzo ciężko pracujące i nie mogłem sobie darować próby odwzorowania choć w jakimś stopniu tego co na fotkach.

 

Na początek kilka fotek które były inspiracją:

 

c5a25235510ee7b30134c867b1eeb7a0_zpsqdn9cmlr.jpgIIIC%2050%2010%20LD%20sable_zpsplhukygz.jpgVEXIN_3C_44_securite_zpsmnq57du7.jpg

 

Oczywiście były też latadła w lepszym stanie:

 

2603615_zpsfxico6gp.jpg

 

Teraz kilka fotek modelu od razu napiszę że zdjęcia są dość ciemne ale taki był zamiar będzie też sporo zbliżeń:

 

IMGP7386_zpsdlghbwmw.jpgIMGP7385_zpswvbhqcmg.jpgIMGP7398_zpsfezvzsbl.jpgIMGP7401_zpsgmtsruvx.jpgIMGP7408_zps3sq8prz8.jpgIMGP7415_zpsej5pmeph.jpgIMGP7420_zps6xdjlcn4.jpgIMGP7422_zpsdm6ooddm.jpgIMGP7433_zpsqsprnswn.jpgIMGP7438_zps4gc0mp9y.jpgIMGP7449_zpsieg5tlnu.jpgIMGP7454_zpsdzzlzjy2.jpgIMGP7462_zpsk976r6fk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna maszyna i fajne malowanie, ale jednak mam uwagi.

Nie za bardzo podoba mi się to "umączenie" na niektórych obszarach, nie wiem co to ma znaczyć i dlaczego tak.

Druga sprawa to brudzenie, jest miejscami nieco zbyt mocne i brakuje w nim odrobiny finezji, może odrobiny przemyślenia co i po co jest nakładane, w jakim celu i co ma obrazować.

Ale poza tym - model jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nos nie otrzymał ciosu na ringu to jakiś fotograficzny psikus.

 

 

Solo, moja przygoda modelarska trwa nie co ponad rok więc jestem wciąż na poziomie raczkowania, wezmę jak zwykle twoje uwagi do głowy i będę się starał o nie co więcej finezji przy kolejnym projekcie.

Mam jednak wrażenie że raz coś wychodzi lepiej a raz nie co gorzej tak to już jest tak czy siak ogólnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model Darku. Owszem rozwijasz się i to w szybkim tempie. Może nie liniowo z jednego modelu na drugi, bo masz w swoim repertuarze różne produkcje, ale generalnie idziesz w dobrym kierunku.

Tutaj brakuje mi nieco panowania nad washem, jednak całość jak to się mówi "kupuję".

 

PS

A braku Szwajcara w kolekcji Ci nie wybaczę!

Mam nadzieję, że kiedyś zdołasz naprawić ten błąd.

 

PPS.

Niestety szwajcarski C był cały jeden, nieco poprzerabiany do testów rakiet Falcon, więc wielkiego wyboru malowań nie ma. Jak chcesz seryjnego Szwajcara to Musiałbyś kupić E i przerobić na S, a to już spore wyzwanie. Albo po prostu zadowolić się wersją RS - tą praktycznie można zrobić z pudła wykorzystując model R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia że zamówiłem już kolejną sztukę i będzie Szwajcar w ogóle ostatnio coś mnie ciągnie do "rozebranych" wersji. Mam kilk modeli co fajnie będą się prezentować w kolorze metalu: F-100, F-104, F-105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlis, ma na myśli miejsce łączenia nosa z kadłubem na zdjęciu jest widoczny uskok. Nos jest nie co wyżej.

 

Teraz jestem w Aviano i walczę ze skalą 1:1 ale jak wrócę do PL to się przyjrzę dokładnie całe łączenie nosa z kadłubem dookoła było szpachlowane i wydaje się być równe pomacam jeszcze raz musiałbym popełnić błąd przy robieniu nowych linii podziału.

 

Na szczęście nie ma rzeczy których nie da się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.