Skocz do zawartości

Albatros DV 1/48 Eduard


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Skończyłem Albatrosa, malowanie polskie z Bazy Lotnictwa Morskiego w Pucku, samolot ten był użytkowany w latach 1920 - 1922. Nie jestem do końca zadowolony, szprchowane felgi nie doszły na czas, nawaliła Poczta Polska. Mój model zatem ma pełne koła z zestawu, ale gdy tylko dostane blaszki wkleję te właściwe.

Relacja w budowy modelu jest tu:

viewtopic.php?t=6421

A oto zdjęcia:

pict5811.jpg

pict5812.jpg

pict5813.jpg

pict5814.jpg

pict5815.jpg

pict5816.jpg

pict5817.jpg

pict5818.jpg

pict5819.jpg

pict5820.jpg

pict5821.jpg

pict5822.jpg

pict5823.jpg

Model na żywo będzie można oglądać w Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu na wystawie poświęconej Morskiemu Dywizjonowi Lotniczemu w Pucku.

Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy mi kibicowali podczas budowy i tym którzy odwiedzili ten wątek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie kapitalne odwzorowanie faktury i kolorystyki sklejki pokrywającej kadłub. Naciągi - ciekawym czy mi kiedyś tak wyjdą ? Ogromny plus za temat - model samolotu w polskich barwach.

Brakuje mi jedynie jakiegoś cieniowania na skrzydłach na ożebrowaniu - one są jakby za czyste w stosunku do pięknie pomalowanego kadłuba.

Ale to tylko moja subiektywna opinia. Życzę jak najwyższych zasłużonych ocen w ankiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie dopieprzył bym sie do pokrycia skrzydeł, że takie monotonne.

Ale w zestawieniu, ze sklejką i blachami, daje to pewien fajny kontrast.

Generalnie model przepiękny!!!!!

Gratuluję Ci Marcin, Estetycznie to jeden z Twoich najlepszych.!!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe uwagi Panowie, cieniowanie na płatach jest ale bardzo delikatne, zajrzycie do wątku warsztatowego, jak będę miał chwilę zrobię zdjęcie od dołu, tam lepiej widać.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ;)

Gratuluję bardzo ładnego modelu - jest to Twój pierwszy "szmatopłat", więc tym bardziej należą się słowa uznania. Żeby jednak nie było zbyt cukierkowo, dopieprzę się do dwóch rzeczy - pierwsza - jak wspomnieli przedmówcy - to zbyt czysty płat. Ale to kwestia indywidualnego wyboru (ja bym go uświnił) i nie można go traktować jako "błędu". Natomiast zdecydowanie bardziej nie podoba mi się to, co zrobiłeś z "dechą" statecznika pionowego. Wyszpachlowałeś idealnie miejsce łączenia z kadłubem nadając mu w sumie dość łagodne przejście. To akurat błąd! Po pierwsze nie raziłaby w tym miejscu szpara (tak bywało w oryginałach). Poza tym statecznik pionowy był zdejmowany w razie potrzeby, zatem takie śliczne i dokładne wyszpachlowanie jest niepotrzebne, a wręcz razi

Poza tym wielki, wielki plus - model mi sie podoba.

Gratulacje raz jeszcze

Avi

ps.: zdjęcia czasem lepiej lekko rozjasnić i wyostrzyć w Photoshopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Nie wiedziałem o tym stateczniku, zasugerowałem się widocznie jakimś skopanym opisem, ale od czego skalpel, pigmenty i czarna farba

Się poprawi Choć nie wiem czy coś jeszcze mogę poprawiać, czy nie naruszę regulaminu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poprawie to później, a tak na marginesie wiecie ile się namordowałem, żeby tak ładnie ten statecznik zaszpachlować? Kilka razy się to połamało, raz spadło na podłogę i odpadło, normalnie znaki z Nieba żeby to zastawić, ale dureń się uparł i dalej szpachlował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Moje standardowe klimaty to IIWŚ a tego Albatrosa kleiło mi się o tyle fajnie, że zabrałem sie za kolejnego "szmatopłata" - Hansa Brandenburg NV, więc raczej uważaj czy nie wsiąkniesz w Wielką Wojnę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim kibicom, i tym którzy oddali głosy na mój model, nie wymieniam specjalnie nikogo, żeby nikogo nie pominąć, prawdę mówiąc nie mogę znaleźć tabeli wyników i nie wiem ile dostałem głosów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mamy wiosnę w pełni, Konkurs dawno zakończony, a ja dopiero wczoraj tak na prawdę skończyłem Albatrosa, dostał szprychowane koła Edka i zgodnie z sugestiami Aviego i Spitona upaprałem trochę płaty, teraz wygląda on tak:

PICT6036.JPG

reszta zdjęć tu:

http://www.modelarstwo.koszalin.pl/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=12&catid=42

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje wszystkim kibicom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwaw

Mamy wiosnę w pełni, Konkurs dawno zakończony, a ja dopiero wczoraj tak na prawdę skończyłem Albatrosa, dostał szprychowane koła Edka i zgodnie z sugestiami Aviego i Spitona upaprałem trochę płaty, teraz wygląda on tak:

Marcinie, nawet wczesniejszy stan Twojego modelu byl tak cool, ze wlasnie na niego zaglosowalem w Konkursie.

Teraz jest super cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

sklejka pięknie odwzorowana, może i mi kiedys uda się taką uzyskać

Jedyne co mi nie pasuje to śmigło. Pasy różnych kolorów powinny mieć kształt dostosowany do krzywizny śmigła. Tu są proste i równoległe.

Może to tylko na zdjęciu tak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.