Skocz do zawartości

Hummel 1:35 DML


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

No jak w warsztacie BRUDNA BOMBA ,ale pozytywnie brudna .

 

Figuranta tylko brak i tak zastanawiam sie czy ta deska do krojenia co robi za podstawke to sie twojej drugiej połowie z kuchni nie zagineła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz wiem co brakuje mojemu Nosorożcowi .

Model ma bardzo ładne zimowe kamo , oraz bardzo realnie ubrudzoną wannę i układ jezdny .

Do środka może wrzucił bym mu jeszcze jakieś rupiecie , ale to tylko moja sugestia . Pzdr Mirek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś go u..paprał. Nie moje klimaty, ale muszę przyznać że realistycznie to wygląda. Rewelacyjny z pewnego punktu widzenia, ale jak dla mnie strasznie agresywnie podeszłeś do tematu, nie piszę że źle, chociaż zakryłeś skutecznie robotę ludzi z DML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi żal tych ładnych obić jakie pojawiły się na pewnym etapie na tylnych drzwiach. Liczę, że następny model będzie cały w takich obiciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A zima była piękną tego roku..."

Rafale jak zwykle w Twoim wykonaniu piękny "brudas"

P.S. Zainspirowałeś mnie do tej "roboty może masz pomysł na letnie malowanie Ba-20 w roli drezyny pancernej jakiegoś Panzerzuga

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie go ufifrałeś Rafale powinszować. W skrócie model z jajem, jak to już lubie mówić ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi żal tych ładnych obić

heh, no w życiu bym się nie spodziewał, że ktoś napisze w mojej galerii takie słowa.

 

Liczę, że następny model będzie cały w takich obiciach Very Happy

A to...to juz poza skalą haha

 

 

może masz pomysł na letnie malowanie Ba-20

to jest kompletnie wolna amerykanka, jak pomalujesz, tak będzie good.

 

podziekować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zimowy kamuflaż wyszedł bardzo realistycznie.

Mogłeś wyłamać pare "traków". Błotko ok, ale brakuje mi innych odcieni (właściwie nie powinienem się w tej kwesti wypowiadać ze względy na nikłe doświadczenie ).

Podsumowując. Kolejny Twój model na wysokim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, więc tak.

Ubłocenie po odwilży - przejazd auta po wybranym odcinku terenu

P2053961.jpg

Błoto ma 1(słownie JEDEN) kolor, inne akcenty, to podelepiane kamyczki - które też mają nalot błota.

Błoto jasne - kamyczki bardziej widoczne

Błoto ciemne - kamyczki giną.

2

Jacku, wspomniałeś coś o ukryciu "pracy" DML`a - czy piszesz, o za grubej powłoce lakierniczej, czy o przykryciu 4 płaskich jak stół powierzchni plastiku ziemią ?

3. błoto mojej produkcji, ma minimum 3 odcienie(w różnych miejscach mniej, bądź więcej)

 

 

a, i jest coś zabawnego..ale to juz zachowam dla siebie

 

thx. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, cium, cium - lol

 

Nie mam coś weny na klejenie maxa, to sobie popiszę, bo mogę, jak wszyscy

 

Może to ..aczkolwiek wątpię, gdyż ongiś wkleiłem masy linków, w jednej z moich relacji...gdzie błoto było pod różnymi postaciami, w różnych miejscach.A dalej..to tu, to tam czytam ..że tak nie może być, za dużo, za mało.

Człowiek nie ma wpływu na ta materie..chociażby chciał, bądź mu sie zdaje że ma

Jesli o mnie chodzi...może i dziwny jestem, ale mało mnie interesują śrubki..ile, po co..itd.

Bardziej mnie interesuje co było na tych śrubkach,płytach..itd.

W relacji wkleiłem fotkę nosorożca, na którym kammo schodziło tak jak na MOIM, choc i to "nie przekonywało" - no cóż

Następna sprawa, tu czy tam..dostaje/robie fotki interesującego mnie tematu...bądź upraszam znajomych o robienie zdjęć..różnym dziwnym miejscom.

Po co?

Po to, by sobie maziać w świętym spokoju, a w razie czego..pisać, podpowiadać to, co mam na podorędziu..a nie, by sobie napisać "bo mi się" :D:D

Chociaż...w jednych relacjach/galeriach..czarne błoto jest mistrzostwem świata, a winnych zbyt mało "pokoloryzowane" i płaskie...

 

Wracając do mojej interpretacji zimowego błota.

To sa moje podręczniki, na których się opierałem:

P1233810.jpg

Tu widać że schnie, a dalej czarne...zima,zima...juz nie pada śnieg:

P1233800.jpg

O dziwo, po głębszym nagrzaniu się ziemi dziwy sie dzieją...błoto jaśnieje, choć to ta sama droga !

P1233798.jpg

Kwestia kolorytu,zimowych błot,nalotów...na białym

P1213718.jpg

P1213719.jpg

uuups !

chyba znów nie przesadziłem

Na tym pozorancie, grudki sa mniejsze, cieńsze...z racji prędkości.

Na czołgu, są to nachlapywane wieksze grudki, na wozach bryzgi(rozbryzgane krople/grudki)

Szkoda tylko, że takie płaskie..i nieprawdziwe

 

Reasumując, żaden kolor błota, bądź jego brak nie jest błędem, wystarczy popatrzeć jak to jest w naturze.....a później pisać .

Inna kwestią, jest niepodobanie..dla niepodobania...no tu już nic, nikt nie wskóra...bo wolną wole mamy

 

to teraz się zacznie haha

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - Rafał bardziej chodziło mi o to że model jest agresywny w swoim wyglądzie zarówno jeżeli chodzi o błoto jak i też o kamuflaż zimowy. Czy jest nierealistyczny - nie, wspaniale oddałeś oddałeś klimat, błoto jak najbardziej dla mnie OK. Troszeczkę ( jak dla mnie oczywiście) kamuflaż zimowy jest za "mocny", ale to bardziej ze względu na estetykę modelu - takie fajowe odprysko zarysowania zasłoniłeś.

No ale cóż, napisać łatwo zrobić trudno.

Podsumowując - piękny realistyczny model, brakuje mu jedynie podstawki nawet malutkiej która dopełni historię jego wyglądu.

No i zabrałbyś wreszcie coś na jakąś imprezę modelarską w celach towarzyskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODNOŚNIE BŁOTA ZGADZAM SIĘ !!!!!! Kiedyś niejaki CZAK zakwestionował mi żółtawe błotko. Ispiracje wziąłem też z prawdziwego błotka. Teraz zrobiłem zimowego tygrysa 1:48 i mam ubłoconą wannę i koła podobnie jak twój nashorn. Wkrótce na galerii. Jeśli błoto jest w miarę mokre jest jednolite (kolor), no chyba ze zdążył się przemieścic w inny teren. I zdecydowanie lepiej wygląda jednolite, mokre błoto w jednym kolorze, niż zróznicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

author21, formułowanie wypowiedzi tonem "niejaki"...itd. nie jest chyba zbytnio uprzejme, nie sądzisz?

Kwestionowanie,hm..różnie to bywa - ale jesli jesteś pewien swego, wiesz co robisz - po prostu ignoruj, i rób swoje

 

 

Jeśli błoto jest w miarę mokre jest jednolite (kolor), no chyba ze zdążył się przemieścic w inny teren. I zdecydowanie lepiej wygląda jednolite, mokre błoto w jednym kolorze, niż zróznicowane.

To jest właśnie to, o czym pisałem..chciałoby się, a prawda bywa insza

Człowiek nie ma wpływu na ta materie..chociażby chciał, bądź mu sie zdaje że ma

I tu powstaje polemika, w którą niewarto sie wdawać - każdy robi, jak mu się podoba.

 

 

 

 

No i zabrałbyś wreszcie coś na jakąś imprezę modelarską w celach towarzyskich

Niepierwszy raz jestem namawiany, tu, jak i przede wszystkim przez znajomych.

Jednak znów wracając do moich onegdajszych wypowiedzi...czy bycie modelu poza granicami jego wyrobu, "pokazania" tu, czy tam zmieni jego walory?

Nie,pozostanie tym samym modelem, którym był, zanim wyruszył

Dodatkowo, praca nad modelem ta marketingowa, latanie z jedną pracą po wszystkich forach...to też za dużo jak dla mnie.

Z resztą, tu i tak zagląda większość użytkowników innych "serwisów modelarskich"

Oczywiście to, że ktoś "żyje" terminami od wystawy - do wystawy nie jest czymś dziwnym, po prostu mnie obcym...gdyż mnie to zbytnio nie interesuje , dla innych jest częścią "składową" modelu.

 

Wracając do istoty...

Jacek, jeśli jest coś, co "schowałem" zdjęciami,a chciałbyś koniecznie zobaczyć, to prosze bardzo, napisz co, a wrzucę fotki...w dużych makrach .

 

Friule można nabyć w sieci - sklepy internetowe, jak i aukcje Allegro

 

 

dzięki za wpisy, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał to nie chodzi o modele to chodzi o imprezy towarzyszące

Poza tym naprawdę warto poznać osobiście wielu z tych ludzi co się w modelarstwo bawią. Ja coś tam biorę co prawda ze sobą no i może się później wstydzę ale traktuje to jako zabawę, no a że człowiek z takiego kraju to i nie wielbłąd i wypić czasem musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No model całkowicie moją lordowską mośc satysfakcjonuje, tak więc gratulacje panie autorze... za to właśnie nie lubię zimy - brud, błocko, zimno, życ się odechciewa po prostu.

Fajnie wyszła żarówa jako zimowe słońce , ale jest tam pod nosorogiem jakiś drucik zapomniany chyba? Czy to dla porównania , jak wygląda czysty drut ;) może?

Aha , może nieco doprecyzuję to, co jak mniemam, chciał badger napisac :

"Może zabrałbyś SIĘ na jakąś imprę modelarską w celach stricte towarzyskich" ?

Editorial - no proszę , badger sam uściślił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, i jest coś zabawnego..ale to juz zachowam dla siebie Mr. Green

 

jakiś drucik zapomniany chyba?

Dzięki Lordzie, że poświęciłeś czas, na dokładne oglądnięcie fotek, a póżniejsze opisanie odczuć

 

Może to, co niektórym coś uzmysłowi haha

 

 

Ten drucik, zostawiłem celowo(nieodciete zapięcie gąsek)

"Może zabrałbyś SIĘ na jakąś imprę modelarską w celach stricte towarzyskich" Very Happy ?

Lordzie, sam wspominałeś mi o klątwie admina?

Wiesz jak jest....

 

 

pzdr.

 

p.s. zapomniałem dodać, na modelu nie ma krzty lakierów,sidoluxów itd.

To 2 sztuka, po haubicy, gdzie tak uczyniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.