Skocz do zawartości

T-70M. UM, skala 1/72.


Bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam model czołgu lekkiego T-70M. Producent UM (nr. kat: 306), skala 1/72.

Model zrobiony "prosto z pudła". Malowany akrylami MM, GW, Vallejo i artystycznymi firmy Renesans.

Na koniec olejny lakier matowy Model Mastera. Reflektor nawiercony i zalany Still Water Vallejo.

Do brudzenia użyłem mieszanki dwóch past Maimeri, akrylu artystycznego firmy renesans oraz firmy no-name ;)

i nieco suchych pasteli. Podstawka nie została wykonana pod ten model jest standardową jeśli chodzi o robienie zdjęć,

dlatego czołg niezbyt "pasuje" do podłoża ;).

 

Kilka zdjęć:

 

0dbfc139.jpg

 

 

th_1-43.jpg th_2-41.jpg th_3-39.jpg th_4-37.jpg

 

th_5-32.jpg th_6-26.jpg th_7-20.jpg th_8-16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja! Strasznie mi sie podoba. Bardzo lubię ten pojazd i przyjemnie jest popatrzec jak jest fajnie zrobiony.

 

 

 

pozdrawiam>>>>>marioba>>>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedł

Nie przegięty, w sam raz, podoba mi się.

To chyba jeden z lepiej składalnych modeli UM'a.

Można się pokusić o blachy Parta (udany zestaw) ale jak widać OOB też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykończony modelik. Osobiście jeszcze dobrudziłbym numer na wieży, bo z lekka odstaje od reszty ( swoją czystością)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię 1:72, czołg wyszedł fajnie i jak ktoś wcześniej napisał " nie jest przegięty", kwestią zdjęć się nie przejmuj nie każdy jest mistrzem fotografii a i tak wyszły więcej niż dobrze. Jak zawsze w 72 problemem są gąski, z czego je zrobiłeś? To chyba guma z zestawu? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze w 72 problemem są gąski, z czego je zrobiłeś? To chyba guma z zestawu? Pozdrawiam.

 

skoro akurat jestem zalogowany to pozwolę sobie odpowiedzieć za autora modelu

Gąsienice są z taśm + pojedyncze ogniwka na łukach. Składalne bez większych problemów.

Skromnego inboxa możesz znaleść tutaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę, tak jak mówisz, te plastikowe z zestawu są przyzwoite. Ja ostatnio męczyłem się z gumowymi gąsienicami do T40 i zrezygnowałem. Po za tym fajny odnośnik, dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o UM to można je polecać, nie ma zbytnio z nimi problemu, a co do szpachli to bez przesady, modele są OK !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wydechy są nawiercone. Po malowaniu i pastelowaniu otworki się troszkę zmniejszyły .

Sklejalność modelu całkiem dobra. Szpachli praktycznie nie trzeba. Zresztą staram się jej nie używać, preferuję raczej masę chemoutwardzalną Wamodu a przy naprawdę maleńkich poprawkach sprawdza się plastelina ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachli praktycznie nie trzeba. Zresztą staram się jej nie używać, preferuję raczej masę chemoutwardzalną Wamodu

 

Również nienawidzę szpachlowania... A jak jest z tą mas WaModu ? Nie wiem jak inne produkty tej wytwórni, ale ich klej do plastiku (2,90 zł), o zapachu rzekomo cytrynowym, to jakieś nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)ale ich klej do plastiku (2,90 zł), o zapachu rzekomo cytrynowym, to jakieś nieporozumienie

 

Jak dla mnie ten klej to super sprawa! W momencie zakupu tego specyfiku skończyły się problemy z usuwaniem nadmiaru, albo jakichś wylewek. Nawet tworzywo potraktowane większą ilością kleju nie uległo zniszczeniu, jak to bywa z innymi lepidłami. Czemu twierdzisz, że to 'nieporozumienie'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu twierdzisz, że to 'nieporozumienie'?

 

- smród jest taki, że można "znieść jajo" ! W porównaniu przy tym, kleje Revell Contacta, lub UHU Plast są praktycznie bezwonne... Co dla mnie (czyt. moich oskrzeli) ma niestety znaczenie !

- siła łączenia owego kleju również pozostawia wiele do życzenia w porównaniu z np. UHU Plast.

- ...jedynym plusem "kleju o smaku cytrynowym" może być cena !

 

Oczywiście to tylko moje skromne zdanie i nie mam zamiaru wywoływać tutaj wojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru wywoływać tutaj wojny

Mam nadzieję...

Produkty wamodu mogę polecić ze względu na niską cenę. Jakość względna. Klejów o smaku cytrynowym" nie smakowałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.