Skocz do zawartości

M10 Wolverine Tamiya 1:48


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu się zebrałem i zrobiłem kilka fotek temu czemuś.

Model ten to mój pierwszy kontakt z tą skalą. Co mogę powiedzieć o samym produkice Tamiyi. Składał się bardzo przyjemnie, szpachli użyłem jedynie troszkę na tył wieży. Niestety model nie robi szału pod względem zdetalowania i zasadniczo powinien dostać jakieś wsparcie w postaci blaszek. Model ma wnętrze, ale ono także nie powala na kolana. Aboslutne minimum. Razem z modelem otrzymiujemy osobną ramkę z różnymi bambetlami, co bardzo miło mnie zaskoczyło. Ogólnie model godny polecenia, ale wg. mnie wartoby zainwestować w jakieś blachy do niego.

Robiąc M10 postanowiłem go jakoś urozmaicić, więc wrzuciłem na niego wszystkie bambetle dostarczone przez Tamkę, przykurzyłęm utopiłem go w błocie i wpadłem na szatański pomysł obwieszenia go krzakami. Model standardowo malowany Vallejo, błocony pigmentami MiG'a kurzony cieniami Tamki i lekką mgiełką z XF-49 bodajże. Krzaki to wyrób dla kolejkowców, ale nie pamiętam jakiej firmy.

 

DSC00034.JPG

DSC00035.JPG

DSC00036.JPG

DSC00037.JPG

DSC00039.JPG

DSC00040.JPG

DSC00041.JPG

DSC00042.JPG

DSC00043.JPG

DSC00044.JPG

DSC00045.JPG

DSC00049.JPG

DSC00050.JPG

DSC00051.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rodzaj roślinki KOMPLETNIE nie ma zastosowania w modelarstwie ! Lepiej się rozejrzyj na zewnatrz, mozna znaleść fajne miniaturki krzaczków, naturalne. Zdejmij krzaczki, beczki będzie ok. Beczka z przodu to tak wisi w powietrzu ? Te z tyłu też by pospadałay. No i błoto zbyt od linijki . Jako początkujący powinieneś skupić się na raziena "czystych" modelach - bez waloryzacji Wszystko przyjdzie z czasem. Ja dopiero u siebie jak patrze, jestem zadowolony z 8 czołgu w kolejności sklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, ile on ma tego badziewia na sobie... Pod względem merytorycznym leży, ponieważ co za czub wozi beczki z paliwem na przedniej płycie pancerza! No w sumie na tylnej też. Z tymi "krzakami" przesadziłeś i to stanowczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trudno cokolwiek ocenić ponieważ niewiele widać

Proponuję obładować go jakimiś workami z przodu a na płycie silnikowej zamocować jakieś skrzynki oraz toboły (można je w prosty sposób samemu wykonać). Tą "roślinność" powinieneś jak najszybciej ściągnąć z tak zacnego pojazdu co sugerują ci również inni modelarze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przesadziłem z tymi krzakami. Na swoje usprawiedliwienie mogę dodać, że pierwszy raz zrobiłem coś takiego. Krzaków już nie zdejmę, są przyklejone do kadłuba. Fakt do beczek mogłem dorobić jakieś sznurki, uchwyty, ale byłem za leniwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzaki trzymają się na super glue.

no to kiszka, chyba że by się dało jednak jakoś oderwać, przyszlifować i ewentualnie bambetli nawieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawie już tak jak jest. Szkoda zachodu, bo model musiałbym ogołocić ze wszystkiego, zmywać farbę, szlifować, szpachlować. Za dużo roboty, gdzybym ładował do niego blachy i inne takie to mógłbym pokombinować, jednak przy tym modelu nie ma to sensu. Mimo wszystko dzięki za uwagi i spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.