Skocz do zawartości

MERKAVA Mk.II 1:35 ACADEMY


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wstępie tego posta chciał bym serdecznie podziękować wszystkim kolegom którzy pomagali mi i wspierali mnie przy modelu podczas trudnych momentów które miałem (ATAK OWCZARKA )

 

Etapy budowy modelu i malowania można obejrzeć tu :

 

viewtopic.php?t=13506

 

Do waloryzacji użyłem zestawu kulek z łańcuchami firmy legend oraz ożebrowanie kosza wykonałem sam , powierzchnia anty poślizgowa wyszła mi trochę za gruba ale jak na pierwszy raz nawet mi się podoba.

 

Jestem otwarty na wszelkie wasze opinie i sugestie dotyczące modelu.

 

P.S. Jeszcze raz serdeczne dzięki Koledze Barthassowi za merytoryczne wsparcie przy budowie modelu

 

POZDRAWIAM Mirek

 

12789.jpg

 

21217.jpg

 

3803.jpg

 

4574.jpg

 

5404.jpg

 

6258.jpg

 

7216.jpg

 

9183.jpg

 

10301.jpg

 

111046.jpg

 

12790.jpg

 

13289.jpg

 

14264.jpg

 

15246.jpg

 

114104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietnie,bardzo dobre malowanie,cieniowanie i wszelaki brudzing.faktura antyposlizgowa takze.tral i podstawka mistrzostwo,bardzo mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmmm ..... model super. Nie mam zastrzeżeń do modelu. Wykonanie tip-top. Ale mam jedno ale. Podstawka. Moim skromnym i mało znaczącym zdaniem powinieneś zmienić kształt podstawki tak, aby wszystkie koła stykały się z podłożem. W takim położeniu jak stoi, na małej górce z obciążonym przodem, zawieszenie by się ugięło mocno z przodu i środkowe koła też by się ugięły. W takiej pozycji jak stoi , tylne ostatnie koła muszą się stykać z nawierzchnią. Takie odniosłem wrażenie patrząc na dwie fotki robione z tyłu na podstawce.

Model jest przepięknie zrobiony ale powiem szczerze, że te wiszące ostatnie tylne koła troszkę mnie rażą. Model nie jest przymocowany do podstawki, może się przesunął przy robieniu zdjęć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba wszystko poza odwzorowaniem faktury powierzchni antypoślizgowych, moim zdaniem jest zbyt ziarnista do tej skali.

 

Model traci tym elementem moim zdaniem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za miłe opinie

Pawle z podstawkami mam mały staż i zastosowałem ją jako tło ,lecz sprawdzałem dało by się ułożyć koła do gruntu ale wiązało by się to z przymocowaniem modelu na stałe do podstawki co ograniczyło by mi swobodę operowania modelem www przyszłości .

Jeśli chodzi o grubość antypoślizgu zgadzam się również lecz w moim warsztacie jest fotka gdzie ta powierzchnia jest naprawdę gruba ,

oraz uważam że lepsza jest taka jak wcale

Jeszcze raz dziękuję za opinie i uwagi Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Modelik zacny ale:

A mi się podoba wszystko poza odwzorowaniem faktury powierzchni antypoślizgowych, moim zdaniem jest zbyt ziarnista do tej skali.

Tez odniosłem takie wrażenie - niedawno nabyłem pył do kąpieli dla szynszyli "Pucek" - 2l za całe 7pln Myślę, że to byłoby lepsze na fakturę powierzchni antypoślizgowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj waj!!! Prima!

Miałem napisać o tych powierzchniach antypoślizgowych jedynie, ale już koledzy powyżej zauważyli. Ale nic to.

Merkawka wspaniale wyszła. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.