Skocz do zawartości

[galeria]Merkava Mk.IV Academy 1:35 + pierwsza dioramka ;)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Nastał oczekiwany moment kiedy Merkava dojrzała aby zrobić galerię.

 

W skrócie dla tych co nie czytali warsztatu:

Model ten obfitował w różnorakie "pierwsze razy": pierwsza figurka żywiczna (produkcji Legenda), pierwsze udane malowanie twarzy figurki, pierwsze malowanie lifecolorami, pierwsza pow. antypoślizgowa, no i oczywiście pierwsza dioramka, od razu z rozmachem...

 

Oficjalnie chciałbym podziękować za wsparcie : Barthasowi za merytoryczne a peterowi za materialne i motywujące , i innym którzy przebili się przez mój wątek warsztatowy.... o ten:

viewtopic.php?t=14759

 

Z modelu tradycyjnie jestem bardzo zadowolony, szczególnie z oryginalnej podstawki, brakuje mu jeszcze kilku drobiazgów ale niedługo to poprawię.

 

Do rzeczy:

 

Widok ogólny:

 

Merkavagaleria001.jpg

Merkavagaleria002.jpg

Merkavagaleria003.jpg

Merkavagaleria04.jpg

Merkavagaleria05.jpg

 

Figuras:

 

Merkavagaleria009.jpg

Merkavagaleria010.jpg

Merkavagaleria0046.jpg

 

Główny bohater:

 

Merkavagaleria012.jpg

Merkavagaleria014.jpg

Merkavagaleria015.jpg

Merkavagaleria016.jpg

 

Drugoplanowy bohater:

 

Merkavagaleria006.jpg

Merkavagaleria007.jpg

Merkavagaleria008.jpg

 

I na koniec dwa świetne ujęcia, wygląda jak żywy, szczególnie druga

 

Merkavagaleria0048.jpg

Merkavagaleria049.jpg

 

PS o niepomalowanej w środku lufie już wiem ;p poprawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż nie siedzę we współczesnych to bardzo mi się podoba pomysł na scenkę przyznam, że nietypowy i dzięki temu fajny. Mam pytanko tak z ciekawości, do czego służą te łańcuchy z kulami z tyłu na wierzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w "warsztacie" - jest na czym oko zawiesić, bardzo udany model i podstawka.

Pzdr

Ps. Żydzi w graffiti się nie bawią ? Aż się prosi o jakieś malunki na filarach mostu, a pod barierką np "Beitar Hools"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bod barierką np "Beitar Hools"

 

Sama dioramka jest perfekcyjna jak dla mnie Rydwan też świetny, wygląda jak żywy, ale... Nie wiem czemu, łańcuch z przodu wydaje się żółty, a nie złotawy. Może wina fotek, w każdym razie to jedyne, co mi się w oczy rzuciło

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko tak z ciekawości, do czego służą te łańcuchy z kulami z tyłu na wierzy?

Osłona zapobiegająca wlatywaniu pocisków pod wieżę .

 

Nie wiem czemu, łańcuch z przodu wydaje się żółty, a nie złotawy.

Bo on jest żółty..., jak w niektórych oryginałach:

 

img_6_14036_01187523110.jpg

 

Bywa w dwóch kolorach, żółtym i w kolorze reszty pojazdu, ja zrobiłem żółty aby ożywić kolorystycznie pojazd. (złotawy to był po wyciągnięciu z woreczka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesla nie leza bezposrednio na przyczolkach tylko na lozyskach

Oczywiście to wiedziałem i pominąłem je z premedytacją, dla łatwiejszego wykonania całości...

 

A tak sobie pobawiłem się w gimpie z ulubioną fotką... zrobiłem taką komiksową Merkavę, bardzo ciekawie wygląda (i przy okazji maskuje obwódkę nie wyciętego tła której jeszcze nie potrafię usuwać... ):

 

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę przynudzał bo koledzy już wylali kubeł "achów i ochów".

Ja również, ale (jak zawsze czegoś mi brak, albo się nie podoba) ja bym zrobił lekkie zmiażdżenie/porysowanie asfaltu, gąski gumowych nakładek nie mają a 65 ton swoje może zrobić. Oczywiście wg. mnie ale jeśli Tobie się podoba to się nie odzywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.