Skocz do zawartości

Harley WLA Lend-Lease z moździerzem w 1/72 od podstaw


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kolejny Harley jest już skończony. Początkowo myślałem też o dodaniu figurek do obsługi moździerza, ale ostatecznie uznałem, że na podstawce jest za mało miejsca. Dla zainteresowanych, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć - relacja z budowy znajduje się tutaj. Ale co tu dużo gadać - zapraszam do oglądania. Nie jestem "frajdolarzem" dlatego z przyjemnością przyjmę wszelkie uwagi i konstruktywną krytykę - w końcu uczymy się przez całe życie, no nie?

 

th_DSC04846.jpg th_DSC04840.jpg th_DSC04836.jpg th_DSC04832.jpg

th_DSC04831.jpg th_DSC04829.jpg th_DSC04828.jpg th_DSC04827.jpg

th_DSC04826.jpg th_DSC04825.jpg th_DSC04824.jpg th_DSC04822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Nie jestem "frajdolarzem" dlatego z przyjemnością przyjmę wszelkie uwagi i konstruktywną krytykę - w końcu uczymy się przez całe życie, no nie?

 

Witaj, rozumie że to jest żart z Twojej strony, uwagi i konstruktyna krytyka to tylko po ocenie na "żywo".

 

Pozdrawiam Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukłony dla Siedemdwójkowca za tego giganta.

Wiem jak to jest walczyć z materią w tej skali i dlatego raz jeszcze się powtórzę: ukłony za piękny modelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "koparoopuszczjący" szkrab, który wyszedł spod Twojej wprawnej ręki

 

Nie znajduję już słów uznania, które byłyby w stanie należycie docenić Twój wysiłek. Może i nie ma figurki, ale jest za to efektowny motorek, który jest dowodem na to, że z każdym kolejnym scratchem, podnosisz poprzeczkę coraz wyżej.

Sam nie miałbym ani cierpliwości ani talentu do tworzenia tego typu cudeniek, ale bardzo lubię je oglądać. Czekam tylko aż pokusisz się o Sokoła 1000.

 

Niech Ci gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie przy realizacji kolejnych projektów

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Osobiście uważam, że to nie jest jeszcze „model mojego życia”, ale przyznaję dał mi sporo modelarskiej frajdy. Klika słów wyjaśnienia dla braku figurek: gdybym chciał wiernie odtworzyć scenkę ze zdjęcia, które wstawiłem na początku warsztatu, to musiałbym upchnąć jakoś 3 figurki. Na tak małej podstawce to byłby już tłok, a nie chciałem innej, bo gablotki po samochodach Schuco można ustawiać piętrowo i na dodatek są bardzo wygodne do transportu „kieszonkowego” . Na dodatek łatwiej przekonać sędziów, że ten model (mimo podstawki) kwalifikuje się do działu pojazdy – niż np. model z figurkami. A specjalnie do startu w dioramach zrobiłem WLA w wersji Military Police . Ale obiecuję, że mój kolejny motor będzie miał figurki – już powoli planuję budowę cywilnego BMW R12 anektowanego dla potrzeb Wermachtu jako ambulans. Jeśli macie jakieś zdjęcia z noszami przymocowanymi do kosza to polecam się jako wdzięczny odbiorca .

 

lexxer_monster_machine - tak jak już pisałem w warsztacie, mam taki plan. Chciałbym jednak maksymalnie ułatwić montaż takiego modelu (no i żeby wyprodukowanie takiego modelu nie kosztowało fortuny). Dlatego jeszcze chwilę potrwa przygotowanie projektu części, których wykonanie będę musiał zlecić. No i musiałbym znaleźć jeszcze kogoś, kto mógłby wydrukować kalki z białymi gwiazdami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Miałem przyjemność dzisiaj zobaczyć Twoje maleństwa z bliska i po prostu szczęka mi opadła. To, co prezentujesz swoimi modelami to jakieś kosmiczny poziom wtajemniczenia nieosiągalny dla większości modelarzy ze mną na czele. Na zdjęciach wygląda to świetnie, ale na żywo to po prostu rewelacja. W Toruniu powinni Ci pomnik postawić obok Kopernika…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, jesteś wielki w mikro świecie

Za te maleństwa należą Ci się słowa uznania, szczegółowość ich odtwarzania w mikroskali jest naprawdę imponująca

Oby tak dalej, a jak się da to zrób coś większego, abym mógł nasycić swe oczęta i poczuć się malutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!

 

Ale tu się kotlet odgrzał. Mnie ten się chyba bardziej podoba ten Harley z MP. A co do miniaturek – to tylko kwestia zacięcia. Wcale nie mam jakiegoś niezwykłego talentu, tylko staram się polepszać każdy kolejny model (dopracowuję technologie, dopasowuję lepsze narzędzia itp.). Bardzo dobrze to widać jak się porówna mój pierwszy motor w 1:72 z ostatnim. Nie chcę, żeby wszyscy myśleli, że Marudek ma jakieś nadprzyrodzone zdolności, bo wtedy nikt inny nie podejmie na poważnie tematu motocykli. Jak powiedział jeden z sędziów na konkursie w Toruniu: "trudno znaleźć wspólny mianownik między tymi motorkami w 1:72 i pozostałymi". Teraz mi trochę głupio, że wygrałem bo czuję się jakbym zabrał dzieciakowi cukierka…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.