Skocz do zawartości

T-38 (75mm) HETZER LWP 1945 [1/72]


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie udało się wykroić trochę czasu aby popełnić galerię wszystkim znanego Hetzera, w nietypowym ubranku LWP.

 

Warsztat można znaleźć TUTAJ

 

Pomimo, że tempo prac spadło w pewnym okresie, to jednak udało się go skończyć na dzień przed AMPS International Convention (największa doroczna impreza organizacji skupiającej modelarzy pojazdów wojskowych).

 

Za punkt wyjściowy posłużył wiekowy model Italeri, będący re-edycją jeszcze starszego modelu ESCI... co niektórych lekko załamało

Trochę przeróbek, doróbek własnym sumptem i udało się dobrnąć do końca.

Efekt poniżej....

 

Rzut oka na całość

DSC_0438.jpg

DSC_0439.jpg

DSC_0440.jpg

 

Nieco detali

DSC_0453.jpg

DSC_0451.jpg

DSC_0448.jpg

DSC_0444.jpg

DSC_0433.jpg

DSC_0435.jpg

 

Klasyczna fotka z monetą

DSC_0428.jpg

 

A impreza AMPS się dla polskiego Hetzera i dla mnie zakończyła bardzo sympatycznie

DSC_0426.jpg

 

Podziękowania dla tych co kibicowali i doradzali, a Piotrowi rtoipmodest i mojej żonie za zagrzewanie do walki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny model Hetzera, wspaniałe wykonanie i prosta choć efektowna prezentacja całości. Kolejny modelarski dowód na to, że małe jest piękne !

 

Pozostaje mi tylko pogratulować świetnego pomysłu i ciekawego elementu modelarskiej kolekcji

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę specjalnie oryginalny, dołączając do chóru tych, którym model się podoba. Tym bardziej, że to Italeri, do którego modeli typu Elephant, Tiger II czy Jagdpanther zdołałem się już dawno zniechęcić. Bardzo ładna jest również podstawka. Mnie zapewne w przyszłości też czeka Hetzer, jednak chwilowo jestem wierny firmie UM. Ale pewnie mój model nie będzie się prezentował tak okazale, jak Twój ...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, modle prezentuje się rewelacyjnie. Aż ciężko uwierzyć, że to 1:72.

Mam małą prośbę, (może nie doczytałem w relacji) czy mógł byś podać listę produktów, które wykorzystałeś do zrobienia traw i zieleni?

 

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pozytywny odbiór mojej dłubaniny Aż dostałem rumieńców

 

grzesioj planuję jeszcze jednego Hetzera, zwanego Chwatem, który powstanie z modelu UM. Może pójdzie trochę łatwiej

 

Darek M zielsko powstało przy użyciu produktów firmy Polak, które dostałem od kolegi rtoipmodest. Podzielił się ze mną swoimi zakupami, za co wielkie dzięki

W sumie użyłem 4 rodzajów ich mat. Dwie z nich to Polak 9056 Green Mix i 5974 Short Flowers Yellow. Numerów i nazw dwóch pozostałych produktów nie znam. Klejone przy pomocy tzw. White Glue, czyli coś jak wikol.

Gałęzie na pancerzu powstały ze skręconych drucików, popędzlowanych Surfacerem 500, pomalowanych na brązowo. Na to kleiłem drobne strzępki Green Mix.

Kolorystykę traw stłumiłem trochę olejnym washem Dust Effects ze stajni AK Interactive.

Sama ziemia to własny mix pigmentów ze startych artystycznych pasteli.

 

Cieszy mnie, że całość się podoba. Ja sam też jestem zadowolony.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt finalny jest miły dla oka - bardzo ciekawy temat, ładna scenka i kompozycja, staranne malowanie i dopracowane figurki. podobnie podoba mi się murek i zielenina, słowem wszystko na medal jak na załączonym obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ""karaluch". Prosta ale bardzo ładna dioramka. Efekt na medal .

 

Masz może więcej fotek z całej imprezy??

 

No i pochwal się, ten medal to pierwsze miejsce, drugie czy wyróżnienie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ""karaluch". Prosta ale bardzo ładna dioramka. Efekt na medal .

 

Masz może więcej fotek z całej imprezy??

 

No i pochwal się, ten medal to pierwsze miejsce, drugie czy wyróżnienie??

 

Dzięki za uznanie

 

Fotek mam zaledwie parę. Poznałem wielu ciekawych ludzi i czasu nie starczyło na obfotografowanie. Podpytam Patricka Mooney z AMPS-u czy będą publikowali galerię. Jeśli tak to podrzucę linka.

 

Hetzer dostał złoty medal w kategorii aliancka pancerka do 1945, w klasie Intermediate. Przez to mogę w imprezach AMPS startować od tej pory jedynie w klasie Advanced (trzecia, najwyższa).

 

Świetna "zielenina",modelik super tym bardziej że to Italeri.

 

Cieszę się, że się podoba.

 

Teraz zabieram się za Beaverette i może wreszcie skończę SKOT-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesioj planuję jeszcze jednego Hetzera, zwanego Chwatem, który powstanie z modelu UM. Może pójdzie trochę łatwiej

Już się boję . Ewentualnych porównań, które zrobię być może kiedyś pomiędzy Twoim, a moim modelem. Jeśli oczywiście kiedyś szarpnę się na niego.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się boję . Ewentualnych porównań, które zrobię być może kiedyś pomiędzy Twoim, a moim modelem. Jeśli oczywiście kiedyś szarpnę się na niego.

Nie będzie aż tak źle

 

Modelik uroczy, tylko ten cent zamień na grosza, bo to w końcu polskie oddziały, a nie USArmy

PS

Czekamy na Chwata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik uroczy, tylko ten cent zamień na grosza, bo to w końcu polskie oddziały, a nie USArmy

 

Hehe he z tym to MrDyzio podejrzewam mógłby mieć problem

 

Też przyłączam się do fanów czekających na Chwata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik uroczy, tylko ten cent zamień na grosza, bo to w końcu polskie oddziały, a nie USArmy

 

Hehe he z tym to MrDyzio podejrzewam mógłby mieć problem

 

Też przyłączam się do fanów czekających na Chwata.

 

Historyjka z centem dowodzi, że dobrze jest czytać opis, nie tylko patrzeć na obrazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. Mam tego Hetzera, ale nie umywa się do twojego. Ta moneta ONE CBN to jeden cent?

 

To jest ONE CENT i napis na nim też jest ONE CENT tylko światło tak się odbija....

 

Modelik uroczy, tylko ten cent zamień na grosza, bo to w końcu polskie oddziały, a nie USArmy

 

Hehe he z tym to MrDyzio podejrzewam mógłby mieć problem

 

Też przyłączam się do fanów czekających na Chwata.

 

Historyjka z centem dowodzi, że dobrze jest czytać opis, nie tylko patrzeć na obrazki

 

Widzę, że jednocentówka zrobiła się popularniejsza od Hetzera. Niestety monety 1 grosz mi wyszły. Zostały tylko 1 cent.

Może ktoś się zlituje i mi podeśle monetę jednogroszową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Jak mogłem go przegapić? Skoro planujesz więcej takich (5da) może warto będzie w ostatecznym rozrachunku zrobić wspólną galeryjkę? Tzn przy ostatnim projekcie z tej jednostki przypomnieć Koleżeństwu wszystkie... oczywiście jak Junior pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogłem go przegapić? Skoro planujesz więcej takich (5da) może warto będzie w ostatecznym rozrachunku zrobić wspólną galeryjkę? Tzn przy ostatnim projekcie z tej jednostki przypomnieć Koleżeństwu wszystkie... oczywiście jak Junior pozwoli.

 

Mam nadziej, że uda mi się dociągnąć do końca ten projekt. Wszystkie elementy do Panzera IVJ już mam, poza kalkomaniami które podobno się robią

Co do ostatniego wozu, czyli transportera EPA, muszę gdzieś zakupić Mardera III na podwoziu 38t.

 

Póki co kilka innych projektów leży rozgrzebanych... ale jak tylko będę miał zrobione kalkomanie to powracam do PZIVJ (drugie podejście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.