Skocz do zawartości

Ciężki czołg przełamania lini frontu Kliment Woroszyłow - 2


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

Na + :

 

- ładnie wymalowany i ładne zróżnicowanie koloru, wygląda tak realistycznie.

- widać poprawę w robieniu plam oleju nie są one już przesadzone, raczej bardziej delikatne, bardziej realistyczne.

- ogólnie bardzo pozytywny odbiór całości, chociaż brakuje mi jakiegoś napisu na wieży lub czegoś co by dodało mu troszkę życia.

 

Na -

 

- strasznie jednolity układ jezdny jeszcze lewa strona (patrząc od góry) jest w miarę okej, ale za to prawa strona strasznie jednolita, żeby od koła wyglądają jak by czołg troszkę stał i nie jeździł, nie są przetarte, tak samo jak stalowe koła jezdne, jak dla mnie za słabo przetarte, no chyba że czołg długo stał w miejscu :P

- jak wspomniałem wyżej brak jakiegoś "bazgrołka" na wieży, czuje, że dodało by mu to trochę życia.

 

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko krawędzi ale jeszcze odcinków gąsienicy, które są pomiędzy kołami - te elementy były cały czas w ruchu. brak bazgrołków na wieży akurat bardzo dobrze świadczy o autorze modelu który nie dał się ponieść modnym fikcjom. efekt artystyczny bardzo miły dla oka chociaż kółka rzeczywiście można byłoby zróżnicować troszkę. nie przekonuje mnie ptasia kupa na boku wieży no ale może to jakiś ptak szkolony odpowiednio przez Niemców pewnie. no i tradycyjnie bardzo ładnemu modelowi brakuje dopełnienia podstawką. zapraszamy do Olsztyna na wystawę tak przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wydaję mi się, że warsztat był za szybki. Elementy podtrzymujące błotniki niezbyt dobrze dolegają w każdej płaszczyźnie do błotników. Gąsienice są mocniej wybrudzone po stronie wewnętrznej, niż zewnętrznej, brakuje im też wypolerowania w miejscu styku z kołami. Mam wrażenie, że to brudzenie to konsekwencja niezaszpachlowanych śladów po wypychaczach, których na gąskach pełno, a które są na tyle płytkie, że można je wypełnić brudem i na fotkach są mało widoczne (trzeba wiedzieć gdzie ich szukać, ale jak już się wie to widać). Zdecydowałeś się też usunąć reflektor, zamiast go poprawić, a szkoda. Malowanie dość standardowe, efekty które widziałem na Twoich wcześniejszych modelach. Kupa mnie nie przekonuje, bo w tej skali te ślady pewnie byłyby wielkości głowy człowieka Chciałbym zobaczyć jakieś nowe techniki w Twoim wykonaniu :] Być może przeprosisz się też z podstawkami, czy figurkami bo ich brak dość mocno ogranicza Twoje prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo ekspresowe.

Cóż mogę powiedzieć. Model świetnie wykonany, świetnie pomalowany, tylko jak dla mnie ciut za mocno zabrudzone koła i układ jezdny.

Podsumowując, jako sklejacz KW-szy mam na kim się wzorować.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za opinie.

Faktycznie kupa i brak wypolerowania na gąskach trochę psuje model ale koła i zęby koła napędowego były przecierane ołówkiem, krawędzi kół jezdnych nie przecierałem no bo nie miały żadnego styku. Dziś zrobię lepsze zdjęcia na których to będzie widać. Gąsienice szpachlowałem i to dość ostro więc nic tam nie jest zasłonięte. Brak kurzu na stronie zewnętrznej to nic innego właśnie jak ten fixer, muszę nałożyć kurz jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zróżnicowałem podwozie. Jak widać ślady są zaszpachlowane no może za wyjątkiem 3 niedobitków

 

dsc09178zq.jpg

dsc09177x.jpg

dsc09176x.jpg

dsc09175f.jpg

dsc09179n.jpg

 

 

 

Nie wiem dlaczego nie dodało mi fotek.

Dodałem jeszcze raz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany model. Fajnie zróżnicowanie koloru i fajne brudzenie na płycie silnika. Jeżeli możesz to proszę podaj mi jaką farbą malowałeś (moje ruski wychodzą sporo ciemniejsze). Kupa ptaka jest fajnym pomysłem i po pomniejszeniu może być elementem unikalnym

 

Przez chwilę zastanawiałem się co to za czołg Kliment Woroszyłow - 2. Po godzinach gry w Panzer General KW to dla mnie na zawsze pozostanie "kupa wymiocin"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany model. Fajnie zróżnicowanie koloru i fajne brudzenie na płycie silnika. Jeżeli możesz to proszę podaj mi jaką farbą malowałeś (moje ruski wychodzą sporo ciemniejsze). Kupa ptaka jest fajnym pomysłem i po pomniejszeniu może być elementem unikalnym

 

Przez chwilę zastanawiałem się co to za czołg Kliment Woroszyłow - 2. Po godzinach gry w Panzer General KW to dla mnie na zawsze pozostanie "kupa wymiocin"

 

Hehe.

Cóż farba to mieszanka, nie powiem Ci jakie proporcje ale do Russian Green Pactry dodałem parę kropel żółtego i tyle. Reszta to filtry, biedronka i wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model udany choć jak już zauważyli moi przedmówcy, nie jest pozbawiony wad. Bardzo podoba mi się malowanie (dobór koloru) i obicia, które wychodzą Ci coraz lepiej.

 

Nie jestem jakimś specjalnym fanem tego czołgu, dlatego znacznie bardziej niecierpliwie wyczekuję Twego kolejnego T-34. Może zdecydujesz się też w końcu na wersję T-34/85 ?

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy Teciaku i BT

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przekonuje mnie ptasia kupa
Witam!

 

W Związku Radzieckim też chyba były bociany? Dla mnie kupa jest OK

 

Chciałbym zobaczyć jakieś nowe techniki w Twoim wykonaniu

 

Nowe techniki? Najlepiej jest nie mieć techniki i malować na żywioł...

 

dla mnie ciut za mocno zabrudzone koła i układ jezdny.

 

Rzecz gustu. Jednym się podoba, innym nie. Ja jak zawsze mam mieszane uczucia co do błota, ale tutaj jest OK....

 

Bardzo ładny model ale nie umywa się do Twojego churchilla.

 

Churchill jest chyba lepszy...albo ja po prostu nie lubię rosyjskich sprzętów...

 

Po poprawkach zdecydowanie lepiej

 

Przed poprawkami też było super!

 

Może jakimś patykiem?

 

Albo na "słowo honoru" komsomolca!

 

Jednym słowem kolejny świetny model w twoim wykonaniu. Strasznie mi się podoba i jak zwykle ochów i achów mi zabrakło, co by mój zachwyt wyrazić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przekonuje mnie ptasia kupa
Witam!

 

W Związku Radzieckim też chyba były bociany? Dla mnie kupa jest OK

 

Chciałbym zobaczyć jakieś nowe techniki w Twoim wykonaniu

 

Nowe techniki? Najlepiej jest nie mieć techniki i malować na żywioł...

 

dla mnie ciut za mocno zabrudzone koła i układ jezdny.

 

Rzecz gustu. Jednym się podoba, innym nie. Ja jak zawsze mam mieszane uczucia co do błota, ale tutaj jest OK....

 

Bardzo ładny model ale nie umywa się do Twojego churchilla.

 

Churchill jest chyba lepszy...albo ja po prostu nie lubię rosyjskich sprzętów...

 

Po poprawkach zdecydowanie lepiej

 

Przed poprawkami też było super!

 

Może jakimś patykiem?

 

Albo na "słowo honoru" komsomolca!

 

Jednym słowem kolejny świetny model w twoim wykonaniu. Strasznie mi się podoba i jak zwykle ochów i achów mi zabrakło, co by mój zachwyt wyrazić!

 

 

Marioba jesteś moim mistrzem ciętej riposty.

Pzdr i czekam na galeria edseka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.