Skocz do zawartości

T-64A - Skif 1/35


Przemek - MaXus

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerniacki debiut ukończony. Warsztat tutaj.

 

Na początek chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy w trakcie budowy udzielali mi cennych rad i zagrzewali do prac - bez tego, efekt końcowy byłby na pewno gorszy.

 

Sam model oceniam jako całkiem przyzwoity, jeśli chodzi o spasowanie. Ma oczywiście błędy merytoryczne a i detalami nie powala, jednak część z tych błędów poprawiłem, detale podorabiałem i koniec końców, z efektów prac jestem zadowolony i to nawet (prawie) bardzo.

To prawie wynika głównie z tego, że sporo rzeczy robiłem po raz pierwszy i wyszły nie do końca tak, jak bym tego chciał. Niemniej wyszły imo całkiem nie najgorzej, przez co efekt końcowy jest na tyle mnie zadowalający, że przymykam na to oko.

Bardzo też bałem się tematu trawy (szczególnie mając na uwadze spostrzeżenia i uwagi jednego z forumowych kolegów) oraz samej podstawki - tzn. aby wyglądały 'realistycznie'. Starcie i z tą materią, na szczęście, również oceniam na swoją korzyść, aczkolwiek zdobyte tu doświadczenia, mam nadzieję, zaprocentują jeszcze lepszymi efektami w przyszłości.

 

Tyle bajdurzenia, zapraszam do obfitej (tak mi się ujęcia podobają, że ciężko mi było odrzucać) galerii:

 

IMG_9044.jpg

 

IMG_9045.jpg

 

IMG_9055.jpg

 

IMG_9060.jpg

 

IMG_9061.jpg

 

IMG_9065.jpg

 

IMG_9068.jpg

 

IMG_9071.jpg

 

IMG_9072.jpg

 

IMG_9077.jpg

 

IMG_9078.jpg

 

IMG_9081.jpg

 

IMG_9082.jpg

 

IMG_9083.jpg

 

IMG_9085.jpg

 

IMG_9087.jpg

 

IMG_9089.jpg

 

IMG_9090.jpg

 

IMG_9092.jpg

 

IMG_9094.jpg

 

IMG_9095.jpg

 

IMG_9096.jpg

 

IMG_9098.jpg

 

IMG_9099.jpg

 

IMG_9103.jpg

 

IMG_9106.jpg

 

IMG_9107.jpg

 

IMG_9108.jpg

 

IMG_9109.jpg

 

IMG_9111.jpg

 

IMG_9112.jpg

 

IMG_9118.jpg

 

IMG_9120.jpg

 

IMG_9123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debiut bardzo udany. Model bardzo mi się podoba, a podstawka uzupełnia model wyśmienicie - skromna, aprzez to nie odwraca uwagi od modelu.

Mógłbyś trochę napisać o samej trawie - producent, który a najlepiej jakiś konkretny link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ? Ktoś teraz publicznie napisze, że SKIF to szajs ? Można zrobić ładny model ? Można. I dało się ! Moim skromnym zdaniem powinna być bardziej ciemna sama trawa, jest zbyt "wściekła". Ale to moje subiektywne odczucia. Model konkursowy. Bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywny odbiór, fajnie, że praca się podoba.

 

bazylms - trawa Heki: dzika, zielona łąka.

 

Paweł - trawka 'świeża', fakt, ale zamierzenie było, żeby kontrastowała z modelem a dodatkowo wybierana była pod kątem dodatku do podstawki, choć w międzyczasie zaniechałem go na czas nieokreślony.

 

DARTH - pierwsza tak poważna przygoda z pigmentami, więc gdzieniegdzie może być faktycznie za ...

 

gecon29 - no comment ;)

 

eljazz - podobnież . Dzięki za link, wcześniej miałem jakiś inny też z podobnego złomowiska (albo i tego samego), nawiasem mówiąc, smutny widok, gdy te dumne maszyny dokonują żywota w ten sposób.

 

loskenstain - dzięki raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sam w sobie bardzo ładny. Jedyną ujmą dla niego są te białe plamy pigmentu jeśli jeszcze możesz to stłum je jakimś brązowym pigmentem, aby tak się tak nie odcinały od pancerza.

 

PS. Podziwiam twoje zdolności manualne i chęci do poprawiania takiego pokraki, sam bym tak chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARTH - pierwsza tak poważna przygoda z pigmentami, więc gdzieniegdzie może być faktycznie za ...

 

 

Spoko, ja z pigmętami też dopiero zaczynam. Ważne że model udany a ta trawa ja bym jej nie zmieniał bo wygląda jak prawdiwa wiosenna ino browar wziąć i pod płotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo pracy w niego włożyłeś.

Twój warsztat a szczególnie dorabianie całego oporządzenia czołgu bardzo mi się podobał.

W gotowej pracy troszkę czuję niedosyt odnośnie brudzenia i śladów eksploatacyjnych na tanku.

Ale to wszystko nie rzutuje na to,że model bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Już pierwszy model powala na kolana wykonaniem, a co dopiero będzie z następnymi.

Teciak bardzo fanie łączy się z podstawką. Ładnie z detalowany, pomalowany. Przybrudzony również tak jak należy. Nie ma się do czego przyczepić, wszystko mi się podoba.

Trawka fajnie przystrzyżona i droga ładnie zrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo krucho u mnie obecnie z czasem, dlatego po przerwie: raz jeszcze podziękowania za komentarze, cieszy to i mobilizuje bardzo.

 

Tymczasem aktualizuję galerię: zdjęcia robione były na szybko, przed domem, ale na pewno do modelu w plenerze wrócę, tyle, że z powodu zaganiania w pracy, nie wiem, kiedy będę miał czas na dłuższą taką zabawę w ciągu dnia.

 

dwie konwencje

 

IMG_9303.jpg

 

IMG_9330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Trafiła się spokojna niedziela, do tego pogoda dopisała, więc prezentuję wcześniej ostatni etap galerii.

Ze swojej strony mogę dodać, że efekt w pełni mnie satysfakcjonuje a nawet bardzo mile mnie zaskoczył.

Do tego wydaje mi się, że i efekt autentyczności został uzyskany.

 

Oddaję do oceny:

 

IMG_9538.jpg

 

IMG_9545.jpg

 

IMG_9561.jpg

 

IMG_9549.jpg

 

IMG_9555.jpg

 

IMG_9564.jpg

 

IMG_9565.jpg

 

IMG_9568.jpg

 

IMG_9571.jpg

 

IMG_9573.jpg

 

IMG_9574.jpg

 

oraz wygrzebane z archiwów:

 

IMG_9538_m.jpg

 

IMG_9545_m.jpg

 

IMG_9561_m.jpg

 

IMG_9549_m.jpg

 

IMG_9555_m.jpg

 

IMG_9564_m.jpg

 

IMG_9565_m.jpg

 

IMG_9568_m.jpg

 

IMG_9571_m.jpg

 

IMG_9573_m.jpg

 

IMG_9574_m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.