Skocz do zawartości

M108


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

czemu wytarłeś koła napędowe od zewnętrznej strony bo tam chyba nic nie tarło.

 

a poza tym klasa. siedzi taki cicho i nagle łup! nie znałem tej konstrukcji...

 

A lemiesza z tyłu nie było??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Po ponad tygodniu obecności, mojego kolejnego gniota wypada coś napisać..

Przede wszystkim dziękuję że model się podoba!

Zestaw to stare jak węgiel kamienny Italeri, które dawno wyskoczyło z produkcji i raczej długo trzeba będzie czekać na reedycję.

Model ubogi w szczegóły, dużo zaniechań i uproszczeń, totalne skróty myślowe. Jednym słowem do polepienia w dwa wieczory i potem potrzeba jeszcze kilku dni na pomalowanie tego wszystkiego.

Sam pojazd zrobiłem prosto z pudła. Jedyna przeróbka to tyczki artyleryjskie, bo te zestawowe były wtłoczone od razu na stropie wieży i nijak nie wyglądały. Całość pomalowana akrylami Revella, chińskie oleje, szkolne pastele itp.

 

Bardzo ładnie się prezentuje,wykonanie ok extra

 

Dzięki!

 

mało sponiewierany ale ładny

 

tak jak zawsze, mało sponiewierany

 

ak zwykle klasa

 

lekka przesada, ale dziękuję....

 

ale tym razem trochę się przyczepię

 

Ależ czepiaj się jak najczęściej! To forum jest po to aby się czepiać! Sami przecież wystawiamy się ze swoimi ulepkami na odstrzał. Im więcej krytyki, tym lepiej.

 

Po pierwsze foty za ciemne

 

Chyba masz rację... Model jest dodatkowo zrobiony w ciemnej tonacji. Może to dało taki efekt?

 

A po drugie to nie wiem czemu wytarłeś koła napędowe od zewnętrznej strony bo tam chyba nic nie tarło

 

No bo natural stell się gdzieś zawieruszyło i pomalowałem silver. Rąsia drgnęła, pędzelek zjechał za nisko, nie chciało mi się podmalowywać, więc obiechałem dookoła. Potraktuj to jako przytarcie o krawężnik, albo taki akcent rozweselający ten kiepski model.

 

nie znałem tej konstrukcji

 

M108 to starocie z początku lat sześćdziesiątych. Lata świetności to wojna wietnamska. Poza tym sprzedawany był wszystkim sojusznikom USA. Zastąpiony został przez M109. Teraz pojedyncze egzemplarze jeżdżą jeszcze gdzieś w Ameryce Południowej, kilka stoi w muzeach i na cokołach, a reszta poszła na złom.

 

A lemiesza z tyłu nie było??

 

Nie było. Haubica 105mm była lekka i pojazd nie wymagał podparcia. Węzły do lemiesza są na podwoziu, ale to było standardowe podwozie i montowano je z rozpędu. Na tych samych kółkach jeździ M109

 

Jak zwykle trzymasz poziom. Mało syfu, ale i tak mi się podoba.

 

Staram się...

 

Ładnie wyszło

 

Powiedzmy: "poprawnie"

 

Jeszcze raz wielkie dziękuję!

 

 

I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

 

Podaj przepis i zdjęcia na obicia, bardzo proszę

 

Model ten wbrew pozorom wcale nie jest poobijany. Tak wyszło po zabawie z olejami.

A same obicia generalnie robię gąbką elektrostatyczną (taka z komputerowych gratów) i pędzlem "00". Robię tylko i wyłącznie czarną farbą, bez jaśniejszych podkładów itp. W końcu ma to wyglądać jak czołg, a nie jak Volkswagen Pasat po dotknięciu się z autobusem...

Najlepiej obicia widać jak robiłem w moim Wirbelwindzie . Tu masz link http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=26124&start=0. Tam widać więcej....

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzień nie zaglądałem na forum a tu takie cudo się pojawiło gratulacje bardzo mi się podoba, a te srebrne przetarcia kul choć faktycznie nie zbyt logiczne to urozmaicają bryłę pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mysle o zrobieniu sobie jakiegos amerykanca wiec zapytam o farbki, jakie? bo tan olive drab wyglada dla mnie swietnie

 

To akrylowe olive drab od Revella, sprzedawane w takich śmiesznych niebieskich sześcianach. Numeru farby niestety nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.