Skocz do zawartości

M-ATV, with CROWS II System by Wojtek1984


wojtek1984jedlicze

Rekomendowane odpowiedzi

Do modelu, którego budowę poznawaliście przez kilka miesięcy dorobiłem na szybko małą podstawkę oraz dwóch figurantów, żołnierzy armii amerykańskiej.

 

Diorama nie jest najwyższej jakości ale to dlatego, że model pojazdu w przyszłości ma stanąć na baaardzo dużej dioramie i to tylko na nim skupiłem swoją uwagę.

 

Jak na pierwszy w życiu plastikowy ukończony model wyszło jak dla mnie doskonale.

 

Galeria:

Project1_zpsbe3a7fcc.jpg

 

Project2_zps0de4f711.jpg

 

Project3_zpsc14ac655.jpg

 

Project4_zpsa47cf917.jpg

 

P1170181_zps88ad3565.jpg

 

Project5_zps5e26a117.jpg

 

Project6_zps5b8b2a3d.jpg

 

Project7_zpsce321e68.jpg

 

P1170175_zpsa8fb7b6e.jpg

 

P1170174_zps412d889f.jpg

 

P1170173_zps6f52b4f3.jpg

 

Project8_zps054d1f8d.jpg

 

Project9_zpsd70867ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja podstawka to nic innego jak kartonowe pudełko oklejone okleiną drewnopodobną. Zrobione w pięć minut

Polecam bo wygląda super a kosztuję może 2zł. Cżęsto nie warto dawać za prawdziwe drewno 50 złociszy.

 

P1170190_zps16152c1e.jpg

 

P1170189_zps383b33a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, jak na taki gniot, to model wyszedł naprawdę bardzo przyzwoicie. Moim zdaniem przydałoby się popracować nad jakimś washem bo miejscami kolorystycznie model wydaje się "płaski" no i koniecznie "osmal" końcówkę rury wydechowej bo jest jak nieśmigana nówka. Ogólnie jestem na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, jak na taki gniot, to model wyszedł naprawdę bardzo przyzwoicie. Moim zdaniem przydałoby się popracować nad jakimś washem bo miejscami kolorystycznie model wydaje się "płaski" no i koniecznie "osmal" końcówkę rury wydechowej bo jest jak nieśmigana nówka. Ogólnie jestem na tak.

 

Dzięki.

Rura wydechowa rzeczywiście jak nowa ale wash wyszedł mi dokładnie taki jak chciałem. Bardzo delikatny, prawie niewidoczny. Długo przeglądałem zdjęcia realnego M-ATV i nie widać na nim było żadnych większych zabrudzeń w zakamarkach. Dlatego taki efekt jaki mam na modelu chyba najbardziej oddaje realizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że na fotach wygląda naprawdę imponująco. Znajomość przedmiotu u mnie zerowa, ale na ostatniej fotce pierwszej serii zdjęć widać szew na tylnej oponie. Rura w śrosku powinna chyba jednak być troszkę okopcona. Ale jak masz kwity to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,

Widziałem kilka modeli ATV w necie, ale mogę z całą pewnością powiedzieć, że ten jest jednym z najlepszych. Śledziłem Twój warsztat i wyszedłeś z walki z materią Pandy zwycięsko. Jestem pod wielkim wrażeniem

W związku z tym, że miałem stycznośč z tym modelem....nadal walczę, to tym bardziej chylę czoła i gratuluję bardzo udanego modelu. Super robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetny.

Figuranci też niczego sobie - zwłaszcza kamuflaż Desert 3-Color.

Tylko właśnie odnośnie ów kamuflażu i kroju munduru mam zastrzeżenie.

Jaki dokładnie okres i jednostkę chciałeś odwzorowac?

 

Pytam bo M-ATV weszły do użytku w drugiej połowie 2009 roku.

Jak wiadomo US Army od 2004 roku przyjęło kamuflaż UCP(w kroju ACU), który zastąpił Woodland (krój BDU) oraz Desert 3-Color (DCU).

Oczywiście zmiana ta nie została wprowadzona z dnia na dzień, jednak bardziej adekwatny byłby już mundur ACU w kamuflażu UCP.

Albo już nawet kamuflaż MultiCam - w tym wypadku krój zależny od tego jaka jednostka i czy po 2010. Dla wcześniejszego okresu głównie Crye i Propper(ACU), później już OCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetny.

Figuranci też niczego sobie - zwłaszcza kamuflaż Desert 3-Color.

Tylko właśnie odnośnie ów kamuflażu i kroju munduru mam zastrzeżenie.

Jaki dokładnie okres i jednostkę chciałeś odwzorowac?

 

Pytam bo M-ATV weszły do użytku w drugiej połowie 2009 roku.

Jak wiadomo US Army od 2004 roku przyjęło kamuflaż UCP(w kroju ACU), który zastąpił Woodland (krój BDU) oraz Desert 3-Color (DCU).

Oczywiście zmiana ta nie została wprowadzona z dnia na dzień, jednak bardziej adekwatny byłby już mundur ACU w kamuflażu UCP.

Albo już nawet kamuflaż MultiCam - w tym wypadku krój zależny od tego jaka jednostka i czy po 2010. Dla wcześniejszego okresu głównie Crye i Propper(ACU), później już OCP.

 

Jak wspomniałem w opisie podstawka i figuranci byli dla mnie rzeczą drugorzędną. nie chciałem do Galerii wstawiać samego pojazdu bo jakoś nigdy mi takie modele się nie podobały. Z kawałkiem krajobrazu to już co innego.

Dziękuję za te uwagi i fajnie dowiedzieć się czegoś więcej, z każdą moją kolejną praca będę poszerzał wiedzę merytoryczną i jestem wdzięczny za każda uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem w opisie podstawka i figuranci byli dla mnie rzeczą drugorzędną. nie chciałem do Galerii wstawiać samego pojazdu bo jakoś nigdy mi takie modele się nie podobały. Z kawałkiem krajobrazu to już co innego.

Dziękuję za te uwagi i fajnie dowiedzieć się czegoś więcej, z każdą moją kolejną praca będę poszerzał wiedzę merytoryczną i jestem wdzięczny za każda uwagę.

 

 

Nie ma problemu, następnym razem postaram się śledzić warsztat to może coś dopowiem w trakcie roboty.. ;)

Zresztą tak jak wspomniałem model jest świetny i nie mogę się doczekać kolejnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podoba Wam się moja praca to coś na dokładkę (z już okopconą rurą wydechową):

P1170210_zps9cacc556.jpg

 

P1170208_zps0f3c9b7e.jpg

 

P1170207_zps9cc1fe36.jpg

 

P1170204_zpsbd6b8b68.jpg

 

P1170203_zpsc49fb10c.jpg

 

P1170201_zps504c6f4d.jpg

 

P1170200_zpsf480a2a3.jpg

 

Project10_zps0d44ed1e.jpg

 

Poza tym przypominam:

 

Project6_zps8f4b282c.jpg

 

Project7_zpsf6abe954.jpg

 

Project7_zps29a2675a.jpg

 

Next: Dragon T-34/85 (w wersji "z pudełka")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.