Skocz do zawartości

Czołg lekki 7TP - bez waloryzacji 1:35 Mirage-Hobby


Jakx

Rekomendowane odpowiedzi

Model ładny! Podoba mi się. Obicia dobrze wykonane jednak jak na warunki września 1939 roku jest ich za dużo. Minusem są również mało efektowne gumowe gąsienice ale rozumiem, że nie musiałeś w niego zbyt dużo inwestować, w końcu to drugi model. Widać, że starałeś się, bandaże kół pomalowane dobrze, lufa widzę, że przewiercona, użyłeś do niego w ogóle jakichś dodatków? :P Jest tylko mały błąd w sklejaniu. Ten element z tyłu czołgu to półka, którą wkleiłeś z tego co widzę do góry nogami, jeśli możesz to popraw. Wielki plus, że to w końcu polska pancerka, polski czołg przedwojenny. Jak na ten dość niewdzięczny zestaw i jak na drugi model to jest dobrze. A to na serio jest dopiero drugi model? Aż ciężko uwierzyć gratuluję. Aaa i zachęcam cię do pokazania również pierwszego modelu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za miłe słowa.

Zaprezentowany model jest "prosto z pudełka" i nie posiada żadnych dodatków - stanowił bazę do ćwiczeń w sklejaniu, malowaniu i postarzaniu.

Tak to mój drugi model w życiu. Zaufajcie mi pierwszy będzie przestrogą, że co za dużo to nie zdrowo, a mniej znaczy więcej - chociaż i tu trochę sobie pofolgowałem z postarzaniem nie bacząc na rys historyczny.

Co do półki wklejonej odwrotnie - faktycznie niedopatrzenie (powinienem był sprawdzić fotografie, bo faktycznie miałem wątpliwości co do opisu w instrukcji, ale w pewnym momencie zabrakło cierpliwości i chciałem po prostu skończyć ten model).

Pozdrawiam,

Jakx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się kamo jak i zużycie powłoki malarskiej. Natomiast najsłabiej wyglądają obicia - są za duże w niektórych miejscach raz troszkę ich za dużo ogólnie.

Gąsienice zawsze możesz wymienić na metalowe Friulki - myślę że do tego modelu warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile friulki są w ogóle do tego modelu. Powiem tak gasiennice są najsłabszym elementem tego modelu, natomiast ty poradziłes sobie z nimi bardzo dobrze. Wyszedł ci bardzo ładny model. Wracając jeszcze do friuli to pewnie są dwa razy droższe niż sam model. A po za tym praca z friulami wcale nie jest taka łatwa dla doświadczenego modelarza o początkującym nie wspomnę. Także z tych zestawowych wycisneles naprawdę duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
O ile friulki są w ogóle do tego modelu. Powiem tak gasiennice są najsłabszym elementem tego modelu, natomiast ty poradziłes sobie z nimi bardzo dobrze. Wyszedł ci bardzo ładny model. Wracając jeszcze do friuli to pewnie są dwa razy droższe niż sam model. A po za tym praca z friulami wcale nie jest taka łatwa dla doświadczenego modelarza o początkującym nie wspomnę. Także z tych zestawowych wycisneles naprawdę duzo

Friulki są do tego modelu. Droższe są prawie cztery razy ;-) ale efekt... A i składają się całkiem przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję raz jeszcze za przychylne opinie.

Ze względu na szkoleniowy charakter tego projektu zakładałem, że przesadzę z uszkodzeniami ćwicząc nakładanie "chipping-u" i obserwując najlepsze efekty. Niestety kolejny model to z kolei pierwsze użycie "chipping fluid-u", "heavy chipping fluid-u" i "crackle medium" więc też jest sporo uszkodzeń - taki ze mnie psuj. Brak czasu mocno powstrzymuje postęp prac ale powoli zmierzam ku końcowi.

Być może nie powinienem publikować zdjęć "szkolnych" modelów na forum ale szkoda mi aby poświęcony im czas i wysiłek nie zostały ocenione przez innych - tym bardziej, że każde dobre słowo działa budująco.

Pozdrawiam,

Jakx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.