Skocz do zawartości

BMD-1 Zvezda/Skif 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ten model to chyba mój rekordzista. Można powiedzieć, że został ukończony po 4 latach. Nie chcę w galerii zbytnio rozpisywać się nad jego historią. W skrócie, to był x-razy przemalowywany i n-miesięcy leżał na dnie szafy. Potem go wyciągałem, usiłowałem zmyć farbę, pomalować jeszcze raz... i tak kilka razy. Wreszcie się udało.

 

Jeśli kogoś interesuje inbox, to takowy zrobiłem:

viewtopic.php?f=71&t=20878

Natomiast co do samego modelu, to pobieżnie wzorowałem się na tych zdjęciach:

img_8820_sm.jpg

img_8817_sm.jpg

... model z założenia miał być lajtowy, aby tylko go skończyć i sobie na nim poćwiczyć malowanie kamuflażu i szeroko pojęty weathering. Wymieniłem mu błotniki na blaszkowe własnej produkcji, dodałem antenę abera, tu i tam troszkę polisterynu, nic specjalnego. Koła jezdne i gąsienice pochodzą z zestawu Skifa.

Znalezione fotki z budowy jak i najnowsze postępy przy renowacji zamieściłem tu:

http://afvsinminiature.blogspot.com/search/label/BMD-1

A teraz czas na zdjęcia:

P1260048.jpg

P1260038.jpg

P1260031.jpg

P1260033.jpg

P1260034.jpg

P1260020s2.jpg

P1260036.jpg

P1260035.jpg

P1260037.jpg

P1260050.jpg

P1260053.jpg

P1260051.jpg

P1260054s.jpg

P1260056s.jpg

 

Miłego oglądania i pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Ten model jest co najmniej dziwny i pechowy. Ciężko mi się go fotografuje. Nie mogę zrobić w pełni satysfakcjonujących mnie zdjęć tego potworka. Ogólnie wszystko, co mogło pójść przy nim źle, to poszło źle - swego czasu oblałem go nitro, pogubiłem części, o przemalowaniach już wspominałem. Mimo wszystko cieszę się, że jeden z leżakujących od dawna projektów został dokończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Najważniejsze, że model dokończony i chyba nie wyszedł jakoś źle, Miejscami jest ładny i myślę że dla mniej "zboczonego" oka może się nawet bardzo podobać :-)

 

pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne produkcje

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpięła Ci się prawa gąsienica nad ostatnim kołem jezdnym i pomalowałeś łopatę w kolorze kamuflażu, ale łom z drugiej strony jest już inaczej pomalowany.

Brudzenie ładne, ale błoto po prawej stronie wygląda jak przejechane wielgachnym miękkim pędzlem, inaczej jest po lewej stronie (bardziej naturalnie moim skromnym zdaniem).

 

Gratuluję zakończenia walki z tym pojazdem, wiem coś o tym ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopata jest wymalowana tak jak w oryginale. Z resztą się zgadzam, może poza błotem jeszcze, ale nawet nie mam teraz możliwości spojrzeć na model ani zdjecia w porządnej rozdzielczości, wiec możesz też mieć rację. Dzięki za opinie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć,

 

Ten model zasługiwał na lepsze zdjęcia, a ponieważ odrobinkę zainwestowałem w oświetlenie do fotografowania modeli, to podrzucam to, co mi wyszło. Teraz wreszcie wygląda tak jak należy. ;-)

P1330703.jpg

P1330709.jpg

P1330713.jpg

P1330704.jpg

P1330706.jpg

P1330720.jpg

P1330723.jpg

P1330724.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło i nieco pokombinowane ustawienia w aparacie - już nie robię na automacie.

 

Światełek nie ma co pokazywać, najtańsze żarówki 6400K z chińskiego marketu. Na początek mogą być, dają radę, choć pewnie daleko im do tych dużych spiralnych żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.