Skocz do zawartości

[G] 9A52-2 SMERCH - Meng Models 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba skończony. Chyba bo jak zwykle można by coś poprawić ale na razie uznaję, że wystarczy.

Sam model jest wyśmienity. Chyba lepszego nie sklejałem. Wszystko pasuje idealnie. Świetnie pomyślany podział części i umiejscowienie wypychaczy. Prawie nic nie trzeba szlifować (rury wyrzutni są tu największą bolączką). Nie wiem ile będzie kosztował w Polsce ale jest o niebo lepszy od Trumpetera i jego Smerchy.

Podstawka standardowo dla mnie 30x40cm w górskiej zimowej scenerii. Zamysł był taki, że pojazd porusza się w górach gdzie zaczał padać śnieg.

Jak całość wyszła? Sami oceńcie. Zapraszam do oglądania i komentowania:

_MG_0007.jpg

 

_MG_0009.jpg

 

_MG_0012.jpg

 

_MG_0014.jpg

 

_MG_0015.jpg

 

_MG_0018.jpg

 

_MG_0019.jpg

 

_MG_0021.jpg

 

_MG_0024.jpg

 

_MG_0026.jpg

 

_MG_0028.jpg

 

_MG_0030.jpg

 

_MG_0031.jpg

 

_MG_0033.jpg

 

_MG_0036.jpg

 

_MG_0038.jpg

 

_MG_0040.jpg

 

_MG_0042.jpg

 

_MG_0043.jpg

 

_MG_0045.jpg

 

_MG_0048.jpg

 

_MG_0049.jpg

 

_MG_0051.jpg

 

_MG_0053.jpg

 

_MG_0056.jpg

 

_MG_0058.jpg

 

_MG_0060.jpg

 

_MG_0062.jpg

 

_MG_0064.jpg

 

_MG_0066.jpg

 

_MG_0068.jpg

 

_MG_0069.jpg

 

_MG_0072.jpg

 

_MG_0073.jpg

 

_MG_0076.jpg

 

_MG_0077.jpg

 

_MG_0079.jpg

 

_MG_0081.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, jakbyś startował w ZKM to bym napewno na pięć ocenił.

Zazwyczaj twoje podstawki są o stopień lepsze niż modele, ale tutaj naprawde się wszystko fajnie składa.

 

Pytanko bo nie do końca śledziłem warsztat: czy koła mają ruchome zawieszenie i się do terenu ułożyly?

 

W sumie to tylko jeden konstruktywny komentarz, brakuje mi troszke rożnorodności na kołach, wiem że jedzie po śniegu, ale nic nigdy się równomiernie nie obkleja, brudzi i ślady na ziemi po przejechaniu mogły by być wyrażniejsze.

 

p.s. jak mogę to bym sobię pare fotek na konto Pinterest-a załadował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowcze nie dla podstawki do tego modelu, stanowcze tak dla samego modelu. O ile śnieg faktycznie mało zróżnicowany, o tyle sama faktura jest wręcz wyśmienita Gratulacje (kolejnego zresztą) pięknego modelu! A z podstawką... o podstawce mówiłem wiele razy w warsztacie więc się nie będę powtarzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Mam dwa ale. Brak wyraźnych śladów opon na śniegu za tym kolosem. I brak przerw między zdjęciami. Jak możesz to zedytuj posta i wstaw pustą linię pomiędzy linkami do zdjęć. Będzie się lepiej oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej kawał dobrej roboty Przemku ze śniegiem też poradziłeś sobie wzorowo .

Moje gratulacje gdyż całość prezentuje się bardzo ładnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie!

Strasznie podobają mi się koła, a zwłaszcza opony oblepione śniegiem! Dla mnie genialne!

Dzięki wielkie.

 

Bardzo ciekawy model. Wykonanie konkursowe, nietuzinkowa bryła a skała jak żywa. Świetnie się to ogląda.
Również bardzo dziękuję.

 

Świetny projekt

a wykonanie rewelacyjne, jak dla mnie

Gratuluję

Ciesze się bardzo, że się podoba. Dzięki.

 

Super, jakbyś startował w ZKM to bym napewno na pięć ocenił.

Zazwyczaj twoje podstawki są o stopień lepsze niż modele, ale tutaj naprawde się wszystko fajnie składa.

 

Pytanko bo nie do końca śledziłem warsztat: czy koła mają ruchome zawieszenie i się do terenu ułożyly?

 

W sumie to tylko jeden konstruktywny komentarz, brakuje mi troszke rożnorodności na kołach, wiem że jedzie po śniegu, ale nic nigdy się równomiernie nie obkleja, brudzi i ślady na ziemi po przejechaniu mogły by być wyrażniejsze.

 

p.s. jak mogę to bym sobię pare fotek na konto Pinterest-a załadował.

Dziękuję.

Co do kół i zawieszenia to ja nie przykleiłem amortyzatorów które miały usztywnić a raczej unieruchomić koła w pewnej pozycji. Sam model jest dosyć ciężki i naturalnie sie układa na kołach jak w realu. Tył bardziej a przód mniej. A brak amortyzatorów dodatkowo ułatwia ustawienie na nierównym terenie.

Jeśli chodzi o brud to można spróbować pędzelkiem z pigmentami lub bardzo rozcieńczoną farbą jeszcze to zróżnicować. Tak robiłem z tyłu ale na zdjęciach ciężko to złapać.

Możesz sobie kilka załadować Be my guest.

 

Stanowcze nie dla podstawki do tego modelu, stanowcze tak dla samego modelu. O ile śnieg faktycznie mało zróżnicowany, o tyle sama faktura jest wręcz wyśmienita Gratulacje (kolejnego zresztą) pięknego modelu! A z podstawką... o podstawce mówiłem wiele razy w warsztacie więc się nie będę powtarzać
Dzięki Tomek. Tak jak mówiłem, jestem uparciuch i często wychodzi, że nie miałem racji ale człowiek całe życie sie uczy...

 

Bardzo mi się podoba. Mam dwa ale. Brak wyraźnych śladów opon na śniegu za tym kolosem. I brak przerw między zdjęciami. Jak możesz to zedytuj posta i wstaw pustą linię pomiędzy linkami do zdjęć. Będzie się lepiej oglądać.
Dziękuję bardzo. Co do śladów to z tym już może być problem. Próbowałem je dwa razy pogłębić ale ten śnieg ciężko się ubija szczególnie gdy koło to miękka gumowa opona. A przerwy między zdjęciami już dodałem.

 

Jak pisałem wcześniej kawał dobrej roboty Przemku ze śniegiem też poradziłeś sobie wzorowo .

Moje gratulacje gdyż całość prezentuje się bardzo ładnie .

Dziękuję. No ze śniegiem to trzeba ostrożnie. Ale fajna zabawa. Jestem zadowolony z efekty biorąc pod uwagę że to mój pierwszy śnieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.