Skocz do zawartości

F6F5 Hellcat 1/72 Italeri


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowały mnie te zdjęcia

 

Tu fantastycznie "sfalowane" poszycie skrzydeł.

db7b5267917a70d6.jpg

 

Tu z kolei sfatygowany kadłub

d86a672fdae4ddd1.jpg

 

Tutaj piękne uszkodzenie powłoki lakierniczej przez spaliny

c488cdd337bc3934.jpg

 

Model Italeri jest fajny. Ma osobne klapy. Ale gość, który robił powierzchnie sterowe, powinien dostać w ryj za to co zrobił.

2bb11d375e7621e7.jpg

 

Wyciąłem wszystkie powierzchnie sterowe, żeby coś z tym zrobić.

36ac364dd1c066e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bo Italeri MAM ,-)). A poza tym Italeri ma osobne klapy. A ja lubię klapy ,-))

Gdybym miał wybierać wybrał bym Edka. Mam dwa Helcaty z Academy, które kiedyś bardzo mi się podobały. Rozważałem nawet koncepcje ożenienia Edka z italerką. Ale w końcu doszedłem do wniosku, ze Italerka nie jest taka zła. Tylko będę musiał zrobić rewitalizacje powierzchni sterowych ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czas na dremel ADHD. Od razu powiem , że dremel oznacza nazwę urządzenia, a nie markę ,-)). Raczek tani chiński odpowiednik.

Narysowałem linie nitów mazakiem.

20b7c38600ac359d.jpg

Potem przejechałem "dremalem" i wypolerowałem ściereczką matującą.

Zacząłem od spodnich powierzchni, na których błędy są potem mniej zauważalne.

d85f44fadf2131f2.jpg

 

Potem góra :

e1f136ea8b1ea813.jpg

 

Tak to wygląda po przejechaniu "dremalem".

38802b1db037010f.jpg

 

I po przeszlifowaniu

76e9e2256a9e6d02.jpg

 

Robota jest bardzo przyjemna i szybka. Słowem polecam ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_P Dzięki. Starałem sie nie przesadzić, choc jest to trudne, bo jak sie zrobi za lekko, to w ogóle nic nie widać, co wychodzi dopiero po przeszlifowaniu.

 

Blacman - kulka . Przy Shidenie metalowa-mniejsza, a tu kamionkowa większa.

 

Solo -cóż mogę powiedzieć. Po prostu idę za głosem serca ,-))

 

AMO_Graphic _ Na skrzydłach sie robią bardzej "wypukłości". Wiadomo- od pracy skrzydeł i prędkości. A na kadłubie trochę tego, trochę tamtego. Przy czym "wypukłości" jest po prostu łatwiej zrobić ,-)).

 

 

Przygotowałem już obecnie wszystkie elementy, i teraz się zastanawiam...przenitować, czy nieprzenitować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sklejeniu troche trudno będzie "nitować" wszędzie, natomiast teraz gdy nitować to potem mogą się nieco pozacierać nity,trzeba by umyc powierzchnię jakimś twardym pędzlem.

 

chyba ,żeby okleić taśmą.....

 

tak czy inaczej wiadomo ,że część nitow trzba będzie poprawiać.Trzeba przecież łączenia poszpachlować itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spód skrzydeł wygląda bardziej jak z wersji F6F-3 niż F-5.

Mógłbyś rozwinąć tą myśl. Bo dla mnie F3 od F5 to się prawie niczym nie różni. Nie znam się za bardzo na Hellcatach. Niemniej rysunek na którym leży dolna połówka skrzydła przedstawia F6F5

 

po sklejeniu troche trudno będzie "nitować" wszędzie, natomiast teraz gdy nitować to potem mogą się nieco pozacierać nity,trzeba by umyc powierzchnię jakimś twardym pędzlem.

 

chyba ,żeby okleić taśmą.....

 

tak czy inaczej wiadomo ,że część nitow trzba będzie poprawiać.Trzeba przecież łączenia poszpachlować itp.

Model jest rozklejony, więc ponitowanie nie będzie trudne. Nie jestem takim perfekcjonistą, żeby odtwarzać każdy nit. Raczej chodzi mi o generalne wrażenie. O złapanie charakteru powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna modyfikacja do wersji F5 polegała na wzmocnieniu konstrukcji skrzydeł. Zewnętrznie różnice widać tylko w przebiegu linii podziału. Z tego co widzę to korzystasz z rysunków z monografii Kagero więc wystarczy jak porównasz je z modelem i będziesz widział co poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna modyfikacja do wersji F5 polegała na wzmocnieniu konstrukcji skrzydeł. Zewnętrznie różnice widać tylko w przebiegu linii podziału. Z tego co widzę to korzystasz z rysunków z monografii Kagero więc wystarczy jak porównasz je z modelem i będziesz widział co poprawić.

 

Testu na spostrzegawczość nie zdałem . Proszę o podpowiedź. A przy okazji, czy wyrzutniki rakiet były montowane na wszystkich F5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na przykład rzucił się w oczy ten podłużny prostokąt przy krawędzi spływu charakterystyczny dla wersji f3. Nie wiem jak z resztą bo nie widzę więc jeśli chcesz to samodzielnie musisz porównać z rysunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeorałem cały samolot, ponitowałem. Porobiłem trochę dziur. I prysnąłem lakierem, bo nie mogłem się doczekać sprawdzenia jak to wszystko będzie wyglądało ,-))Powierzchnie przetarłem ściereczką matującą i przepolerowałem filcem. To już standardowy zabieg ,-)) Oczywiście na szybko, bo to dopiero początek prac.

 

 

 

 

53f255261a7d4295.jpg

 

 

 

 

5f4160d98cc4deb0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze kilka fotek czarno-białych, na których mogę ocenić efekt falowania powierzchni modeli i nitowania.

Według mnie na razie jest OK ,-)). Szczególnie fajnie wyszły skrzydła.

 

b2c9a948bc4b4ab0.jpg

 

 

d5fbe5b110dfc113.jpg

 

 

6691533109a9cad1.jpg

 

 

642d38d188dee51f.jpg

 

 

1ccf11546f5cba97.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnie przetarłem ściereczką matującą i przepolerowałem filcem. To już standardowy zabieg ,-))

A co to jest ta magiczna ściereczka?

http://professional.novol.pl/wloknina_scierna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to przeliczyć na papier ścierny. Można mieć jeden szary i jeden zielony, czy czerwony. I zobaczyć jak działa. Dla mnie to jedno z podstawowych narzędzi modelarskich. Jak czeska piłka, czy wykałaczka ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.