Skocz do zawartości

Flakpanzer I [First to fight , Zvezda, scratch] 1/72


Dżejrosz

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę historii

Flakpanzer I było pojazdem przeciw lotniczym z działkiem flak 38 (20mm) . Budowano go na kadłubie pz. kpfw. I ausf. ( kiedy ausf. A były wycofywane z produkcji). Był to pierwszy tego typu pojazd przeciw lotniczy w armii III Rzeszy.

Sama budowa

Jako ,że poniosłem porażkę i nie mogłem patrzeć na pz. I postanowiłem pod wpływem impulsu zbudować flakpanzer'a.

Użyję pz. I ausf. A z gazetki Wam znanej , zestawu Zvezdy -flak 38 i profili evergreen'a , łańcuszków , drucików , czyli scratch'u. Nie będę się opierał na konkretnym modelu ,czy pojazdu z konkretnej jednostki.

Co trzeba zrobić?

Poprawić trzeba ubytki przy błotnikach , przeszlifować wszystko lub zaszpachlować dorobić klapy na bokach, krzesła, platformę na p-lotkę i pancerz. Ogólnie dużo różnorakiej roboty .

DSC_0361_zpsf71a9a4f.jpg

DSC_0362_zpscae440dd.jpg

DSC_0363_zps7113abb1.jpg

DSC_0364_zps376f37ad.jpg

DSC_0365_zps95dbc1fc.jpg

Dodatki:DSC_0366_zps3015023f.jpg

Żeby nie dostać kotleta ani kotletem postarałem się o lepsze tło . Mam nadzieję ,że wystarczy i nie odstraszy od pomocy.

Nie wygląda to najlepiej ,ale jak już wyżej wspomniałem dużo poprawek jest ,a i pierwszy raz robię model bez gotowego zestawu ;o)

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do fotek to jeszcze zorganizuj sobie drugą taką samą lampę, ustaw je na przeciw siebie po obus tronach modelu i wtedy pozbędziesz się tego cienia.

Co do samego modelu, to walcz dzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się

Natomiast przy modelu działam bardzo powoli .

Zacząłem od podwyższenia to znaczy dopancerzenia przodu i dorobienia dwóch podstaw pod platformę na p-lotkę oraz usunąłem zbędny "przewód" na prawym błotniku. Myślę też nad wykonaniem kamuflażu zimowego ,lecz będzie on gryźć się z załogą flaka 38 , czy można ich jakoś podrasować? Zapraszam do skromnej galerii:

DSC_0370_zps898d4700.jpg

DSC_0369_zpse2653e2c.jpg

DSC_0368_zpsc82c4632.jpg

DSC_0367_zpsa916a946.jpg

Pozdrawiam i zachęcam do pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie po tygodniowej przerwie od modelarstwa!

Jeden dzień z hakiem nad flakiem i całkiem dużo się zrobiło. Trochę błędów jest ,ale i tak jestem z niego zadowolony ,a najbardziej z wnętrza ,którego nie będzie praktycznie widać . Zapraszam serdecznie do galerii!:

Na początek złożona p-lotka

DSC_0382_zpsf6ccab9f.jpg

...na panzerze

DSC_0377_zps2f03416b.jpg

DSC_0376_zpsb47babcb.jpg

...i panzer bez flaka

DSC_0378_zpsefae3bbc.jpg

...trochę niewidocznego wnętrza , moja ulubiona część ów maleństwa

DSC_0381_zps9c6faf46.jpg

DSC_0379_zps3e38ef26.jpg

...z groszem

DSC_0380_zps8f784beb.jpg

...w zamknięciu

DSC_0378_zpsefae3bbc.jpg

... części z tych pudełek bardzo mi pomogły.

DSC_0383_zps3c2441e0.jpg

Dziękuje i pozdrawiam! Liczę na mocną krytykę

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mało opinii na temat moich modeli (naprawdę nie wiem co jest powodem ,a ja naprawdę nie gryzę :P) ,ale brnę dalej.

To co udało mi się dzisiaj zrobić przez około 2-3 godziny to:

pomalowanie wnętrza

dodanie burt

dodanie lewarka na błotnik

dodanie klaksonu z przodu

wykonanie peryskopów

Teraz zdjęcia -serdecznie zapraszam!

Najpierw środek - trochę czarnej i białej farby i od razu lepiej.

DSC_0387_zps97675188.jpg

DSC_0386_zpsb103fc20.jpg

Teraz drobniutkie peryskopy wykonane z profilu evergreen'a i zapięć od klapy gaza od Zvezdy.

Przed:

DSC_0385_zpsca831322.jpg

DSC_0384_zpsfaf3331e.jpg

Po wklejeniu:

DSC_0397_zpsf5b26ad1.jpg

Teraz klapy wykonane z profili evergreen'a.

DSC_0391_zpscf54ddf7.jpg

DSC_0392_zps08c9c883.jpg

Mały klaksonik (części gaza) i lewarek (evergreen , część gaza).

DSC_0390_zpsa64b23a2.jpg

DSC_0389_zpsa38cd685.jpg

DSC_0393_zps88415b03.jpg

Na koniec rzuty frontalne i ogólne.

DSC_0394_zps01727bb2.jpg

DSC_0395_zpsa984186a.jpg

DSC_0396_zps79a98ab1.jpg

DSC_0388_zpsed39b59f.jpg

Liczę na Waszą , drodzy Koledzy-forumowicze cenną pomoc , jak i krytykę i opinie , naprawdę nie gryzę :P

Dziękuje i pozdrawiam!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!! .

Problem małej ilości komentarzy tkwi chyba w jakości zdjęć. Widać, że starasz się i sporo poprawiłeś ( np. tło ), ale zdjęcia są za ciemnie i brak im ostrości.

Poza tym wydaje mi się, że powinieneś robić zdjęcia w trybie macro lub kadrować, bo teraz wygląda to tak, że jest wielkie zdjęcie, a model na nim malutki i z daleka - nie widać szczegółów, detalu.

Trudno wtedy cokolwiek komuś powiedzieć i doradzić, przynajmniej ja tak mam...

 

Odnośnie samego modelu, zainteresowało mnie, w czym pomagają Ci części od Gaz-a i Stuarta?. Możesz coś więcej napisać?.

 

Generalnie, powiem szczerze, że postawiłeś sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Nie dość, że robisz model w bardzo trudnej skali 1:72, to jeszcze takie maleństwo jak Panzer I.

 

Trzymam kciuki, walcz dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba nie o to chodzi że gryzie, ale fotki są troszkę słabe. Niewiele na nich widać i trudno coś ocenić.

 

Hej !!! .

Problem małej ilości komentarzy tkwi chyba w jakości zdjęć. Widać, że starasz się i sporo poprawiłeś ( np. tło ), ale zdjęcia są za ciemnie i brak im ostrości.

Poza tym wydaje mi się, że powinieneś robić zdjęcia w trybie macro lub kadrować, bo teraz wygląda to tak, że jest wielkie zdjęcie, a model na nim malutki i z daleka - nie widać szczegółów, detalu.

Trudno wtedy cokolwiek komuś powiedzieć i doradzić, przynajmniej ja tak mam...

 

Odnośnie samego modelu, zainteresowało mnie, w czym pomagają Ci części od Gaz-a i Stuarta?. Możesz coś więcej napisać?.

 

Generalnie, powiem szczerze, że postawiłeś sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Nie dość, że robisz model w bardzo trudnej skali 1:72, to jeszcze takie maleństwo jak Panzer I.

 

Trzymam kciuki, walcz dalej .

 

 

Witam,

na wstępie chciałbym podziękować ,za to ,że ktoś ogląda moją prace .Co do zdjęć to pozory mylą- wydawało mi się ,że są wręcz bardzo dobre ,że widać na nich wszystko , jednak się myliłem.

Jednak do rzeczy: poszperałem, poczytałem ,popytałem i wiem co i jak z tym trybem MACRO(chwile trudziłem się nad wyłączeniem lampy błyskowej,ale w końcu się udało ). Poniżej kilka zdjęć zrobionych dzisiaj rano.

Dwa z nich mają słabą ostrość(za blisko dałem obiektyw lub źle złapałem ostrość).

DSC_0398_zps4135febc.jpg

DSC_0399_zps5b84597d.jpg

DSC_0400_zps7c2bd22f.jpg

DSC_0401_zpsff9aa017.jpg

Co do części ,w czym mi pomogły - we wszystkim , tzn. z wykonaniem np: wnętrza , poniżej schemacik co i jak:

DSC_0379_zps5d311020.jpg

Dziękuje i pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień lufę w p-lotce na toczoną z zestawu RB to raptem ok 5 zł za cztery sztuki, a poprawi wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień lufę w p-lotce na toczoną z zestawu RB to raptem ok 5 zł za cztery sztuki, a poprawi wygląd

Myślałem nad tym ,ale po przejściach z tygrysem wole się w to nie bawić przez jakiś czas .

Powracając do flaka ,poobijałem go troszkę w środku - dalej męczę się z makro ,ale wywinął mi psikusa i przy świetle sztucznym robił żółte zdjęcia :

DSC_0404_zps044f7f70.jpg

Więc porobiłem na manualu:

DSC_0402_zpsc3871249.jpg

DSC_0403_zps4b835f40.jpg

Mam nadzieję ,że coś widać .

W międzyczasie po paru chwilach rozważania naszła mnie ochota wykonania przyczepki

DSC_0405_zpsb935c702.jpg

Robione w makro :(

Pozdrawiam i dziękuje!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, teraz to duuużo lepiej ze zdjęciami .

Ja sam jeszcze nie potrafię zrobić dobrych zdjęć ale wciąż z tym walczę .

Może już to wiesz albo stosujesz ale warto się upewnić ( bo to wpływa na ostrość zdjęć ):

- czy zdjęcia robisz aparatem na statywie lub generalnie unieruchomionym ( przykładowo położonym na grubej książce )?.

- czy korzystasz z samowyzwalacza, przykładowo na 2 sekundy, by nie ruszać aparatem w momencie wciskania klawisza?.

 

I tak jak Koledzy wspomnieli, wiecej światła i będzie .

 

Niespodziewałem się, że tak szczegółowo odpowiesz na moje pytanie o wykorzystaniu części z innych modeli, naprawdę jestem pod wrażeniem - fajna prezentacja .

 

 

No to działaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu na pewno jest opcja, ewentualnie zerknij w instrukcję obsługi aparatu - pewnie są opcje na 2 sekundy lub 10. Przy robieniu zdjęć modelu w trybie macro ( a nawet bez macro ) ma to duże znaczenie - serio, sprawdź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł (gratuluję). Co do zdjęć, to dla mnie spoko, widać co trzeba, ważny jest warsztat. Mam cichą nadzieję, że to nie jest pierwsza przeróbka modelu z FTF. Model(e) może posłużyć do wielu przeróbek i "nowych" modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Czy masz zamiar wykonać inne rodzaje Panzerów I na bazie FTFajta?

Co do przyczepki, to poszukam u siebie, coś tam kiedyś miałem, ale nie obiecują i nie jestem pewien czy jest do tego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Czy masz zamiar wykonać inne rodzaje Panzerów I na bazie FTFajta?

Co do przyczepki, to poszukam u siebie, coś tam kiedyś miałem, ale nie obiecują i nie jestem pewien czy jest do tego modelu ?

Tak , mam w planach parę przeróbek , myślałem nad bisonem bądź panzerjagerem albo Munitionsschlepper . Ok, jak znajdziesz będe Ci bardzo wdzięczny, koła od flaka wydają mi się "najpodobniejsze" do tych od przyczepki.

 

Super pomysł (gratuluję). Co do zdjęć, to dla mnie spoko, widać co trzeba, ważny jest warsztat. Mam cichą nadzieję, że to nie jest pierwsza przeróbka modelu z FTF. Model(e) może posłużyć do wielu przeróbek i "nowych" modeli.

Niestety jest to moja pierwsza przeróbka

 

Ostatnie fotki są juz dużo lepsze. Utrzymać taka tendencję a będzie pewno wiedzę widzów.

 

 

Dziękuje za miłe słowa! Motywuje mnie to do dalszej pracy

 

Pozdrawiam!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , po krótkiej przerwie,

zmotywowany do dalszej pracy zabrałem się za dłubanie przyczepki .

Bryła skończona i zarys ramy gotowy ,teraz tylko detale i koła (jeżeli ktoś ma chętnie przygarnę) .

Tutaj wydarty magazynek obsłudze flaka z zestawu Zvezdy

DSC_0417_zps0e883063.jpg

Przyczepka będzie otwierana - dorobię magazynki i pojemniki na nie.

DSC_0406_zpsf534eea5.jpg

DSC_0406_zpsf534eea5.jpg

Dalej walczę z aparatem .

Pomalowałem wnętrze i poobijałem do końca.

DSC_0408_zps80489a35.jpg

DSC_0409_zps75cc8d0b.jpg

DSC_0410_zps1fe3b592.jpg

DSC_0411_zpse3ca6a92.jpg

Trochę całości.

DSC_0412_zpsa56d18f6.jpg

Detale.

DSC_0413_zps3239bd7a.jpg

DSC_0414_zps99525c55.jpg

DSC_0415_zpsa17e1388.jpg

DSC_0416_zpsd0a8c61c.jpg

Zapraszam do komentowania!

Pozdrawiam i dziękuje.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, drugi Pz.I z Flakiem wyjdzie dużo lepiej. Co do tego, warsztatu, to obyś nie przesadził. Czy nie posiadasz lewarka z modelu plastikowego, ten wygląda tak sobie

A teraz duże brawa, że zacząłeś przeróbkę modelu z FTF, nie jest to takie proste, sam dziubę TK-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.