Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest za zestaw i czy wart jest wydania kilku groszy

Koła to jakieś klony SuperSwamper czy jakoś tak (nigdy nie pamiętam) stosowanych przy Dumvee i jeszcze jakiejś wersji. To powie Kuba. Silnik natomiast wygląda na jakiś klon zestawu CMK. Osobiście silnik mnie bardzo wkurza. Jest to na pewno cena okazyjna, ale do konkretnego modelu i dla cierpliwych. Mój Avanger po raz drugi trafił z powrotem do pudła właśnie przez silnik: jego spasowanie, problemy z klockami wlewowymi itp. Nie pasuje na pewno do modelu Tamiyi: jest za wąski. Rozmiarówka pod Academy i Italeri.

 

Ja bym nie kupił, mimo że to okazja, z dwuch powodów: 1) nie planuję wersji z tym typem kół, 2) silnik mnie przerasta.

 

Oczywiscie poczekaj jeszcze na opinię innych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Koła to jakieś klony SuperSwamper czy jakoś tak (nigdy nie pamiętam) stosowanych przy Dumvee i jeszcze jakiejś wersji. To powie Kuba.

No to mówię - koła Super Swamper, stosowane w Dumvee i M1114 w Iraku i Afganistanie (ze wskazaniem na ten drugi). Koła Aggressive Pattern nie bardzo sprawdzały się w terenie, gdzie działały pojazdy, więc wymyślono takie właśnie koła.

 

Co do silnika - zgadzam się z Qdłatym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego jednego zdjęcia wydaje mi się, że jest to ASK, takie jak w moim Humvee z ZKM NIe jestem jednak tego pewien, wnioskuję jedynie na podstawie lewej(naszej lewej) strony pojazdu, gdzie widać coś piaskowego, przesłaniającego drugiego Humvee. Mam podejrzenia, że pierwsze okno jest normalnie bądź uchylone, a drugie natomiast otwarte. Do tego nowy typ kół i nowa obrotnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, owszem ASK ma ten pancerz, ale przykładowo w HArDzie jest taki sam

Tak, ale HArD nie ma takich okien jak ASK, a na zdjęciu to co "przykrywa piaskowego" to okno od ASK [zapomniałem po prostu dopisać].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową obrotnice można gdzieś dostać ?

Obrotnicę nowego typu będzie trudno dostać. Teoretycznie robi ją Blast Model, ale w polskich warunkach, raczej nieosiągalna. Zajrzyj do polskiego M1026 Kuby, taką dorabiał. Nie orientuję się teraz czym dokładnie może różnić się ta ze zdjęcia od zestawowych w modelach, ale na pewno ten trójkąt ma okrągłe dziurki. Nie ma też chyba tutaj tych bocznych wystających elementów podtrzymujących właz, ani żadnego innego podparcia.

[zapomniałem po prostu dopisać].

No właśnie myślałem, że tylko po tym panelu stwierdziłeś, że to ASK Ale wszystko się wyjaśniło

 

Peter może powiedzieć coś więcej o planowanym modelu Tamka, Academy, ASK Eduarda, może nowe koła

Może to Ci coś pomoże:

irak422-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie że się wtrącam do dyskusji. Ale czy ktoś wie, co to był za typ Humvee's, które ciągnęły lawety z trumnami Pary Prezydenckiej w Warszawie? Były w służbie Żandarmerii. Nie miałem pojęcia, że takie są w Wojsku Polskim. Czy może ma ktoś fotki tych Humvee's?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poruszyć ten sam temat co Ty. Z tego co wiem to to M1151 z Frag Żandarmeria miała je dostać, ale nigdy wcześniej ich nie widziałem. A dzisiaj oglądając TV właśnie sobie o nich przypomniałem:

konduktu_550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poruszyć ten sam temat co Ty

Ja również

 

M1151 z pancerzem Frag Byłem lekko zdziwiony kiedy je ujrzałem. Może dlatego zostały wyznaczone do konwoju ze względu na to że są najlepszą wersją Humvee w WP i są nowe.

 

EDIT:

 

przeniesienie-trumien-pierwszej-pary-do-archikatedry-9bc2690f02b90bbc3232141451acd65082c8aa1b.jpg

 

przeniesienie-trumien-pierwszej-pary-do-archikatedry-68d1b115ed2c88cf719ae9d762e31a14d8c1c157.jpg

 

Jak coś jeszcze znajdę to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Przyznam, że zrobiły na mnie wrażenie, chociaż, mając na uwadze smutne okoliczności, zabrzmi to trochę dziwnie. Tym bardziej, że nie wiedziałem, że WP je posiada. Wiem, że to trochę głupie w tej sytuacji, ale prezentowały się bardzo bojowo i dostojnie. Niesamowite wrażenie robiły zarzucone kwiatami. Wybaczcie, że tu takie wzruszające momenty, a ja o Humvee. Chyba zboczenie modelarza.

Bardzo chciałbym mieć takiego w kolekcji, i właśnie w polskim malowaniu, ale nie będę miał...Cena konwersji jest dla mnie nie do przeskoczenia. Trzeba wracać do rzeczywistości, czyli do mojego M998 ONZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy kolega peter będzie robił tylko hmmwv czy też całą taką dioramę pod niego ponieważ bardzo mnie zainteresowało to zdjęcie i jeżeli nie będzie scena ta wykorzystywana to z chęcią ja popełnie ( jednego hmmwv już mam i żołnierzy też), drugi w drodze. zmiany były by merytoryczne i dotyczyły by OIF ??? Czy jest zezwolenie na zapożyczenie scenki ze zdjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poruszyć ten sam temat co Ty.
No, widzę że nie byłem sam Wszystko jasne.

Zastanawiam się tylko czy na codzień maja zamontowane niebieskie światła błyskowe?

No i jeszcze, gdzie one stacjonują i ile ich jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie...To są typowo bojowe pojazdy, chwilowo dostosowane do wymogów uroczystości. Jeżeli się dobrze przyjrzeć, z tyłu były widoczne przewody, biegnące od niebieskich świateł gdzieś pod klapę bagażnika. Natomiast mają chyba fabrycznie montowane okrągłe białe "obrysówki" na przednich błotnikach, obok świateł zasadnicznych, z przodu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy na codzień maja zamontowane niebieskie światła błyskowe?

No i jeszcze, gdzie one stacjonują i ile ich jest?

Ja bym mógł się spierać, że te koguty mogą być jednak montowane na co dzień. Migają i one i te obok zwykłych świateł, na przodzie osłony chłodnicy, atrapie. Pamiętajcie, że to pojazdy Żandarmerii Wojskowej, a jak wiadomo mają one niebieskie koguty. Więcej nic na razie nie wiem, a w sieci też pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem zadając to pytanie. W sumie prawie wszystko co jeździ w ŻW ma koguty.

W Krakowie również Humvee z lawetami, ale o innych numerach, więc ŻW ma ich co najmniej 4 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż, mając na uwadze smutne okoliczności, zabrzmi to trochę dziwnie.

Dziwne to byłoby nie zachwycanie się tymi pojazdami. Jak już gdzieś mówiłem, żałoba to nie płakanie przez 7 dni i nie zwracanie uwagi na nic innego

Czy jest zezwolenie na zapożyczenie scenki ze zdjęcia ?

Nie wyrażam zgody, masz sobie wymazać ją z pamięci. Jednak pamiętaj że ja sam ją ukradłem z tematu pewnego gościa z USMC na militaryphotos.net. Przykro mi, obaj zgnijemy w pierdlu.

Raczej nie...To są typowo bojowe pojazdy, chwilowo dostosowane do wymogów uroczystości.

Wątpię, ŻW sama w sobie nie jest jednostką bojową. (OS ŻW to inna historia). Te pojazdy pewnie pełnią funkcją lekkich pojazdów eskortowych. (Dzik-2 mają światła...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym mieć takiego w kolekcji, i właśnie w polskim malowaniu, ale nie będę miał...Cena konwersji jest dla mnie nie do przeskoczenia.

Zamiast paru, zrobisz jeden ale jakże ciekawy i warty tej kasy model. Wbrew pozorom, jakby się tak przypatrzyć, to cena nie jest aż tak wielka biorąc pod uwagę to co dostajemy. Zawsze pozostaje też scratch.

 

A co do tych Humvee, to wydaje mi się, że te z Krakowa miały jakiś inny typ bieżnika. Może znajdę podobne koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, jakby się tak przypatrzyć, to cena nie jest aż tak wielka biorąc pod uwagę to co dostajemy.

Kwestia podejścia. Model Tamiyi - 100 zł, konwersja Legenda - 73 $ w Lucky Models. Czyli razem w tej chwili około 310 zł za w sumie niewielki model.

 

A co do tych Humvee, to wydaje mi się, że te z Krakowa miały jakiś inny typ bieżnika. Może znajdę podobne koła.

Najprawdopodobniej taki:

th_32.jpg th_50-1.jpg

Stosowany od niedawna na nowych Humvee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiem, co i Wy. Wersja - M1151 UAH z Frag 5. Najprawdopodobniej dostaliśmy je bardzo niedawno - w sieci nie ma nic oprócz relacji z uroczystości żałobnych. Rejestracje miały UB 00520, UB 00523, UB 00526 i UB 00529 - o ile dobrze pamiętam. Nie wiem, czy w wojskowych rejestracjach też jest jakaś regionalizacja, ale np. litery UB mają Humvee z 18. bszd z Bielska-Białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.