Skocz do zawartości

Merwyrm...do szpiku kości - Forge World


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Cieżko tak na raz wytłumaczyć, ale to jest miks technik nakładania farby gąbka do makijażu + mikro kropeczki robione pędzelkiem + suchy pędzel + glazury itd

 

Pozdrawiam

Christian

 

[EDIT]

Wiesz, filtrowanie/glazurowanie ma na celu ujednolicić barwy... czyli prześwietlić je jakoby kolorem zadanym. Dzięki temu trikowi, wydaje ci się, że kolory przechodzą miękko, bo przecież ton jest równy, pomiędzy zielenią a niebieskim itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

glaze.jpg

 

Glazury to mocno nasycone pigmentem farby o konsystencji mleka (prawie fluorescencyjne). Podbijają bardzo kontrast, filtrują warstwy farb na spodzie i pięknie tonują przejścia miedzy kolorami. Uwaga, powłoki farb na które nakładamy glazury musza być kompletnie wyschnięte!

 

Zazwyczaj po aplikacji należy dodatkowo wyostrzyć krawędzie bardzo jasnym odcieniem tła, tak aby ukazać odbicia świetlne (jeśli chcemy wydobyć tzw. detal - do tego polecam farby typu EDGE)

 

Na koniec kilka słów.. jeśli model, figurka ma smutne kolory, chcesz je ożywić i spowodować ze barwy "wyskoczą" na widza - wtedy glazury bedą wręcz idealnym rozwiązaniem.

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawe te pędzle i bardzo tanie. Zamówię na próbę, chętnie porównam. Znalazłem wersje tradycyjną 309 - chyba taki trzonek mi bardziej odpowiada.

 

Racja, ciekawe.

Z tego co widzę, ta seria 309 ma nawet rozmiar 00000, ciekawe czy one faktycznie są mniejsze od tych Catmanów W&N 0000.

Szkoda że pośpieszyłem się z zakupem tych z serii 7 które mi poleciłeś.

No nic, trzeba będzie kupić przy innej okazji.

 

Wracając do tematu glazurowania: nie do końca zrozumiałem na czym to wszystko polega (zdjęcia jakieś z przykładami byłyby mile widziane) więc dopytam się, czy to w ogóle ma sens w modelarstwie lotniczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Nie rozumiem... Przecież napisałem chyba zrozumiale. GLAZE filtruje kolor, wysyca go, podbija kontrast, ożywia itp. Czy w lotnictwie się przyda? Pewnie w niektórych malowaniach tak. Ja w tym warsztacie nie jestem w stanie zrobić przykładów jak te kolory się zachowują (nie mam na to w tej chwili ani czasu ani możliwości) ale jestem pewien, że znajdziesz sporo materiałów na necie

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... Przecież napisałem chyba zrozumiale. GLAZE filtruje kolor, wysyca go, podbija kontrast, ożywia itp. Czy w lotnictwie się przyda? Pewnie w niektórych malowaniach tak. Ja w tym warsztacie nie jestem w stanie zrobić przykładów jak te kolory się zachowują (nie mam na to w tej chwili ani czasu ani możliwości) ale jestem pewien, że znajdziesz sporo materiałów na necie

 

Pozdrawiam

Christian

 

Czyli podsumowując Glaze'y są do robienia przejść kolorów w figurkach etc..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Hehehe.... ok to postaram się prościej.

Glaze to rzadka farba. Kolory bardzo żywe. Maluje się nią na samym końcu. Dzięki temu, że jest rzadka i przeźroczysta uzyskuje się efekt ożywienia, nasycenia kolorów. Chyba prościej nie zdołam :-) :-) :-)

 

pozdro

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe.... ok to postaram się prościej.

Glaze to rzadka farba. Kolory bardzo żywe. Maluje się nią na samym końcu. Dzięki temu, że jest rzadka i przeźroczysta uzyskuje się efekt ożywienia, nasycenia kolorów. Chyba prościej nie zdołam :-) :-) :-)

 

pozdro

Christian

Czyli farba filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Dotarłem właśnie do takiego punktu z moim warsztatem, że teoretycznie pozostało mi wymalować ofiary mojej bestii oraz nałożyć śnieg i lód. Tymczasem zanim "popsuję" moją papużkę :-) szybka sesyjka teoretycznie skończonej bestii.

 

DSC02985.JPG

 

DSC02989.JPG

 

DSC02988.JPG

 

DSC02986.JPG

 

I kilka zbliżeń :-)

 

DSC02991.JPG

 

DSC02997.JPG

 

DSC02982.JPG

 

DSC02983.JPG

 

DSC03000.JPG

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Te "kropy" są w rzeczywistości bardzo małe. Nie nie będę ich rozmiękczać, chce aby po nałożeniu śniegu choć cześć elementów kolorowych była widoczna (przebijała sie z pod śniegu, dlatego niektóre elementy są wymalowane na ostro inne na miękko).

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.