Skocz do zawartości

Merwyrm...do szpiku kości - Forge World


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak go kurde widzialem w kawalkach to jakos nie bardzo sobie go wyobrazalem w calosci. Rewelacja. Piekna, straszna bestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Reflect go zmaluje to jestem pewien ze powali na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No dobra więc - nadal cienko z czasem u mnie (staram się zorganizować nową inicjatywę modelarską) ale przeprowadziłem pewną symulację kolorystyczną. Zerknijcie na poniższego PS-a

 

DSC02809-S.jpg

 

Zastanawiam się nad takimi barwami.. co wy na to? Oczywiście całość później będzie stonowana śniegiem i lodem....

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie - to tylko SYMULACJA - chociaż myślę, że przy odrobinie cierpliwości można by takie kolory uzyskać :-) No nic, zabieram się za robotę - hehehe

 

pozdrawiam

Christian

 

Ciekawi mnie bardzo technika , rozwodnione farby , czy coś podobnego do "cukierkowego malowania"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Myślę, że ciemne kolory polecę farbami BASE oraz LAYER, podciągnę jeszcze SHADE. A te jasne, jaskrawe, będę atakował GLAZE oraz EDGE, na koniec po całości DRY - tyle teorii. A znając życie - będę rozjaśniał i dokręcał kolory samemu.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Witam

Prace powolutku idą do przodu. Na razie zakończyłem etap kolorystycznego podkładu. Mam nadzieję, że to pomoże formułować rozjaśnienia i walkę z kolorami oraz fakturą (oj masa pracy przede mną... dopiero teraz dokładnie przestudiowałem wszystkie meandry tego stwora i jest moc).

 

Fotki podglądowe - do udokumentowania progresu.

DSC02853.JPG

 

DSC02854.JPG

 

DSC02855.JPG

 

DSC02856.JPG

 

DSC02857.JPG

 

DSC02858.JPG

 

DSC02860.JPG

 

Do usłyszenia.

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te trzy ciete rany na lewym boku bedziesz uwypuklal jako swieze czy raczej jako stare blizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Masz jakieś zdjęcie oryginału jak to ma wyglądać w finale?

 

Forge World, nie proponuje kolorystyki.... owszem, jest tego trochę w internecie - ale w przeciwieństwie do maszyn realnych (samolot, czołg, okręt itp) to jest Fantasy :-) Ja będę się starał odwzorować symulację photoshopa, którą użyłem kilka postów wcześniej... oczywiście nie wziąłem jej z kapelusza - tylko wzoruję się oryginalną grafiką (niestety nie mogę znaleźć autora)

 

 

Te trzy ciete rany na lewym boku bedziesz uwypuklal jako swieze czy raczej jako stare blizny?

Zdecydowanie świeże :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niewatpliwie doda smaczku... Czekam na dalszy rozwoj wypadkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto go tak brzydko skaleczyl, naszego ulubienca? Chodz no tu, podrapie za uszkiem, przytule....

 

Propozycja dot. ran:

 

on ma tam brzuszek. Czyli glebokie rany ciete moglyby nawet spowodowac wytrzewienie. A jesli swieze, to mozna by je wypelnic puchnaca tkanka tluszczowa np. W wiekszej skali zaproponowalbym ODROBINE pianki montazowej w ciecie, ale w tej to nie wiem - moze szpachla?

 

Pokazalbym Ci o co mi chodzi na zywym przykladzie ale nie kazdy jest gotowy takie cos ogladac wiec pokaze Ci na zabawce - atrapie do cwiczen:

 

cpx_6b01648b0f43a1fe245b80796d2c3d81.jpg

 

Rozumiesz mniej wiecej o co chodzi?

 

Wiem, ze to rzezbienie w milimetrach, ale problemem wielu figurek fantasy niestety jest po macoszemu potraktowanie obrazen. Tu nalezaloby troche powiekszyc te ciecia i poszarpac, bo to ewidentnie jakis konkurent do posilku byl a on ma szpony. Szpony nie robia czystych ciec tylko takie cos:

 

pazura-narys-35609725.jpg

 

No i oczywiscie na rane poloz zmierzwione klaki! Takie z pedzelka ucietego daja rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.