Skocz do zawartości

Latham 43 HB 3 - Choroszy Modelbud - 1/72


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Melduje, że dobrnąłem do końca budowy Lathama. Relacja warsztatowa jest tu:

viewtopic.php?t=10980

A teraz galeria. Na początek sam model:

pict9299.jpg

pict9300.jpg

pict9303.jpg

pict9305.jpg

Tutaj Latham jako składnik dioramy:

pict9521.jpg

pict9524.jpg

pict9530.jpg

pict9535.jpg

pict9536.jpg

pict9539.jpg

pict9550.jpg

pict9551.jpg

Tutaj efekt zabawy aparatem, chciałem żeby było groźnie, dramatycznie i sztormowo:

pict9557.jpg

pict9558.jpg

pict9559.jpg

pict9560.jpg

pict9561.jpg

pict9562.jpg

Zdaję sobie, że nie wszystko wyszło jak należy ale to mój pierwszy temat tego typu. Latem zapraszam na Hel, gdzie będzie można moje wypociny zobaczyć na żywo, mam nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Międzywojnie to nie moja bajka, samoloty to też nie moja bajka, okręty tym bardziej nie moja bajka. Ale warsztat śledziłem od początku i wiedziałem, że powstanie cudeńko!

Marwaw - może poza konkursem wrzucisz jakieś zdjęcie widoku ogólnego? Wiem, że były w warsztacie, ale chciałbym zobaczyć całość po ukończeniu.

 

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwozdkę na kogo głosować : Sianko czy Ty ...

 

Jak zwykle bardzo elegancko i z szachownicami

 

Jak już będę duży i miał dużo pieniążków to też sobie takiego zanabędę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał zobaczyć cokolwiek... ale nie wyświetlają się zdjęcia. Rozumiem, że to chwilowy problem serwera?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie działały, ale już jest ok.

Ja nic niestety nie powiem, bo w chwili obecnej szukam swojej szczęki między nogami stołu....

Morze po prostu jak żywe, okręt super a Latham... no naprawdę mistrzostwo

Te fotki, które wyszły z zabawy z aparatem są extra jakbyś dał to na ciemniejszym tle, myślałbym, że to prawdziwe zdjęcie zrobione podczas burzy

 

I nieźle mi namieszałeś w moich typach do głosowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee.... tam... nie ma co chwalić...

Marcin i tak wie, że pod but, fale nie trzymają osiowości a lufka za cienka...

 

Więc pod but...

 

PS.

Marcin, za parę napiszę Ci lepszy komentarz. Wiesz, jestem przekupny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz też już to widzę. I co tu powiedzieć? Widzę, ile pracy przede mną, abym chociaż do pięt Ci dorósł...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

I kolejny "polonik" w konkursie

 

Diorama z Lathamem wygląda super! Morze jest bardzo realistyczne Gratulacje

 

Słowa uznania za naciągi i w ogóle za żywiczny model dwupłatowca Niemniej do jednego bym się przyczepił... Samolot jest na wodzie (i to wzburzonej), a wygląda na całkowicie suchy Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. No i załoga trochę mało "wyrazista" ale to już zupełne czepialstwo

 

To tylko takie moje spostrzeżenia... ogólnie całości wygląda naprawdę świetnie!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za miłe słowa, Ipkinss, nie czepialstwo tylko bardzo konstruktywna uwaga, i już wyjaśniam w czym rzecz. Figurki załogantów robiłem od podstaw z modelarskiego złomu (Airfix i stare figurki żołnierzyków) i to była pierwsza moja robota tego typu. Figurki marynarzy wyszły w mojej ocenie lepiej, bo zostały zrobione w oparciu o zestaw Revella o niebo lepszy, nawet malowanie było łatwiejsze. Suche modele to zupełnie insza inszość - nie sztuka pochlapać je sidoluksem lub still waterem, ale żeby zrobić to w skali - łatwo wszystko spaprać, po prostu nie chciałem ryzykować. Mokry powinien być również Podhalanin. Inna sprawa to to, że na takie detale zwracasz uwagę Ty, ja i generalnie modelarze, a jest to niewielki procent osób odwiedzających Muzeum. Widziałem już tam różne cyrki i głupoty słyszałem jakie ludzie wygadują oglądając wystawę. Oczywiście sami fachowcy, historycy i modelarze. Wszystko zależy od tego ile czasu spędzili na słońcu i ile piwa wypili. Często jest jednak tak: O, samolocik jaki ładny też se taki zrobię (mowa o Hansie Brandenburg). Tak więc nie będę już nic kombinował żeby nie przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość rzadko poruszany temat w modelarstwie, a szkoda. Polskie lotnictwo to kawał historii i niemałe związane z tym osiągnięcia Polaków.

Model, cała dioramka - wykonanie super. Konstrukcja modelu i tworzywo z jakiego wykonano model to spore wyzwanie dla modelarza.Wielkie gratulacje. Brawo za temat !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.