Skocz do zawartości

Entwicklungsfahrzeug E-10 und Raketentruppen


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwując przeróżne pomysły typu "what if" (?"SF"?) zaraziłem się, z tą jednak różnicą, iż nie zamierzam budować poważnej konwersji ale skorzystam z dostępnych na rynku mniej lub bardziej podszytych prawdą projektów oddanych w skali 1:35 dodając tu i ówdzie coś od siebie.

 

 

W zamyśle powstaje diorama o dość luźnym (na razie) kształcie. Oparta ona będzie o zestawy:

 

8f4b340687798725med.jpg

 

+ kilka dodatków, min. lufy RB-Model.

 

In-Box: (nie mój)

http://www.missing-lynx.com/reviews/german/trumpeter00385reviewlp_1.html

 

do tego figurki:

 

d1849c05f8101795med.jpg

 

In-Box (ten też nie mój)

http://actionheroes.homestead.com/reviewstwohundredfiftytwo.html

 

Uczciwie przyznaję, że gra Paolo Parente DUST - choć nie mam o niej pojęcia - była motorem całego przedsięwzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

robiłem ten modelik. Szybko i łatwo się skleja

Po wstępnych oględzinach faktycznie tak wygląda, zatem postanowiłem potraktować go w drugiej cześci budowy. Najpierw figurki.

 

Ci latający chłopcy diabolicznie wyglądają...

no, mamy w tym gronie jak się zdaje z zamierzeń autora jedną Hermenegildę.

 

5a43dda3e7a41d5bmed.jpg

 

Zestaw to nic tylko stary Dragon. Mizerny taki, ale do wytrzymania, szczeguły słabiutkie.... bez piłowania się nie obejdzie, no i niektóre głowy przyjdzie chyba zamienić na żywiczne.

 

74b41f90adb4e8ccmed.jpg

 

nieodzowne są też druciki i własne poprawki na bondowskich ustrojstwach:

 

b611d5abe6346b3f.jpg

 

Siedzący koleżka jest z innej bajki (żywica) ale będzie pancernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za wyrzutnię trzyma jeden z tych latających niemiaszków: ppanc? plot?

 

Biorąc pod uwagę, że cała "rzeczywistość" (http://www.dustgame.com/) jest nierzeczywista trudno powiedzieć.

Może to być wszytsko:

-nowe wcielenie Panzerschrecka'a ( i to najprędziej);

-protoplasta Strieły; (9К32 "Стрела-2")

-gratantnik na kształt Pallada lub M203 (mało prawdopodobne bo za wielki);

 

i można tak w nieskończoność.

 

Dla dodania sprawie realizmu producent figurek opowiada nam na załączonej instrukcji taką oto historię, posłuchajcie:

 

"Czterokolorowy kamuflaż „groszkowy” został opracowany w 1943 roku, wprowadzony w marcu 1944 w partii mundurów polowych i bojowych bluz maskujących w brudnobiało-zielone cętki. Wdrożono go by zastąpić poprzednio używane dwustronne mundury systemu „wiosna-jesień” nowym uniwersalnym wzorem wielosezonowym. W przypadku nowego umundurowania nie przewidywano noszenia na kołnierzykach oznaczeń stopnia wojskowego. Natomiast symbol przynależności państwowej - orła niosącego w szponach swastykę, w wersji SS- umieszczono na lewym rękawie bluzy, tak samo jak na mundurach polowych w kolorze feldgrau. Na początku 1944 roku Herman Goering rozkazał opracowanie specjalnej zimowej wersji tego kamuflażu z myślą o zastosowaniu go w swojej nowopowstałej formacji szturmowej Raketentruppen. Żołnierze oddziałów rakietowych wyposażeni byli w urządzenia plecakowe, które umożliwiały im wykonywanie krótkich lotów (,a w zasadzie skoków) na polu walki, po to by szybko mogli przenosić się w miejsce gdzie byli akurat najbardziej potrzebni. Inspiracją dla Goeringa do stworzenia wzoru „zimowego” kamuflażu „groszkowego” (SS-Erbsenmuster, lub Dott44) były eskimoskie opowieści opowieści polarników. Ten fascynujący pomysł legł u podstaw prac nad wieloma wariantami wzoru maskującego o różnej gradacji brudnej bieli i szarości.*"

 

w notce umieszczonej pod instrukcją sposobu malowania figurek znajdujemy jednak informację iż: " to świat fikcyjny i jedynie cześć informacji zawartch w tekście jest oparta na dokumentacji historycznej.*"

Uffffffffff...........

 

*wolne tłumaczenie własne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Figurki się malują (idzie nawet znośnie), a w tak zawanym międzyczasie, łatwo lekko i przyjemnie skleił się za przeproszeniem "E-10":

 

fd275715b2684245med.jpg

 

e6010d6a07195c91med.jpg

 

1ca358d421959b19med.jpg

 

b9d7f989d0c7d868med.jpg

 

2058f81d5b342b19med.jpg

 

do dyspozycji w pudełku mamy gąsienice gumowe i ogniwkowe.

 

188235fa4bbf977bmed.jpg

 

Z tego wszytskiego najzabawniejsze jest że są 'wczesne' i 'późnijesze'. Buuuuchacha!!!

 

cf9f2e8ecf7dfe6bmed.jpg

 

Tym samym zupełnie bez sensu jest kupować coś na wymianę.

 

Najbardziej dokuczliwe w całej budowie modelu jest usuwanie łączeń formy i nadlewek, choć nie jest to jakaś szczególna trudność jednak nie dająca o sobie zapomnieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no sylwetka tego wynalazku jest rewelacyjna! Czy robi to cudo ktoś w 1/72? Słyszałem cuś o firmie Pegasus, ale nic więcej nie wiem, nawet nie wiem czy to ten sam Pegasus od szmatopłatów....

Cóż to takiego białego mu na górze wystaje? Czyżby noktowizor?

Jak dla mnie- szykuje się rewelacja. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Modelarsko OK. Świetna robota ale jeśli chodzi o temat to latający naziści to już wykracza poza poza moje granice percepcji (dobrego smaku) i uważam że wkraczamy na niebezpieczne ściezki nazi-propagandy.... (goebels w grobie zaciera ręce)

 

Moje zdanie. Miałem prawo się wypowiedzieć więc się nie czepiajcie. Demokracja jest. Co kto lubi.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latający naziści to już wykracza poza poza moje granice percepcji (dobrego smaku)

Czyli Luftwaffe jako taka tyż odpada ;) , czy tylko ci z plecakami cię rażą ? A Goebbels to -jak słyszałem- żyje gdzieś w Paragwaju, sklonowany przez zapobiegliwych nazioli I nawet już nie utyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Goebbels to -jak słyszałem- żyje gdzieś w Paragwaju, sklonowany przez zapobiegliwych nazioli I nawet już nie utyka

Jak to mowia "zmien Dealer'a" a moze lepiej podaj do niego numer tel.

Zartuje oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Luftwaffe jako taka tyż odpada ;) , czy tylko ci z plecakami cię rażą ? A Goebbels to -jak słyszałem- żyje gdzieś w Paragwaju, sklonowany przez zapobiegliwych nazioli I nawet już nie utyka

 

Nie no. Ciarki po plecach mi przebiegają. Jakoś mi ten temat nie pasuje i tyle. Modelarsko kawał świetniej roboty. Nie ma co gadać.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Ciarki po plecach mi przebiegają.

Nieno Tanku bez przesady "fantazja jest od tego zeby bawic sie na calego"

A serio to ta II wojna swiatowa to strasznie mroczne czasy byly.

A ma sie tym pasjonujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... mnie przebiegają... tak już mam Były. Na szczęście... Na szczęście (modelarsko) się (na razie) nie pasjonuję stąd może przerważliwiony jestem. ...?

Piszę "na razie" bo kto wie? "Never say never" Kilka projektów mi siedzi we łbie ale po "jasnej stronie Mocy".

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota
Ładniusi ten Twój E-10...

Dziękuję.

 

Czy robi to cudo ktoś w 1/72?

E-10 to chyba nie, ale E-25 to i owszem, choć nie napalał bym się specjalnie:

 

http://cgi.ebay.com/Pegasus-1-72-7602-Panzer-Jagdpanther-E-25-2-Tanks-x-5_W0QQitemZ360152179599QQihZ023QQcategoryZ2588QQcmdZViewItem

 

tu w polskim sklepie:

 

http://www.kamrat.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=21&products_id=2053

 

Cóż to takiego białego mu na górze wystaje? Czyżby noktowizor?

Taki był zamiar. Urządzenie o nazwie Sperber/FG 1250 adoptowane z Pantery, z takiego zestawu:

 

519a57b2ab7bc035.jpg

 

ale jeśli chodzi o temat to latający naziści to już wykracza poza poza moje granice percepcji

rzecz w tym, że mojej również. Nie jestem pasjonatem Panzerwaffe, ale jakiś tak wyszło...wszyskiemu winne figurki.

 

uważam że wkraczamy na niebezpieczne ściezki nazi-propagandy.... (goebels w grobie zaciera ręce)

Chyba jeszcze nie, bo to w Polsce jest nielegalne. Mojemu projektowi bliżej raczej do pomysłów Iana Fleminga (ten od Bonda) lub George'a Lucasa i jego Gwiezdnych Wojen niż retoryki kulawego Józka ( Goebbels).

 

Miałem prawo się wypowiedzieć więc się nie czepiajcie. Demokracja jest.

Co prawda to prawda. Choć jak mówił Kargul w 'Kochaj Albo Rzuć': - "co to za demokracja jak każdy może mieć swoje zdanie?".

 

Jakoś mi ten temat nie pasuje i tyle.

Ma prawo, jednak miło by mi było gdybyś tu czasem zaglądał. Obiektywne spojrzenie na sprawę zawsze porządane.

 

A żeby nie było za słodko:

Kilka projektów mi siedzi we łbie ale po "jasnej stronie Mocy".

Bez urazy ta "jasna strona Mocy" to T-34 czy może KW?

 

....post-gigant wyszedł - przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby nie było za słodko:

Kilka projektów mi siedzi we łbie ale po "jasnej stronie Mocy".

Bez urazy ta "jasna strona Mocy" to T-34 czy może KW?

 

Niezłe Skoro Niemcy byli źli to wszyscy z nimi walczący byli dobrzy, nie?:) Gerd congrats za wypowiedź, z tą jasną stroną to tak różnie

Sam projekt bardzo mi się podoba, bo przypomina mi Red Alerta najbardziej albo film gdzie jakiś amerykański naukowiec wynalazł właśnie odrzutowy plecak i niemiecki wywiad chciał go wykraść i dzięki niemu atakować USA Mam nadzieję, że wyjdzie fajnie.

 

Wydaje mi się, że na tym forum były już zdecydowanie bardziej goebelsowskie wątki, pełne ludzi uważających, że Tygrys w malowaniach LSSAH t to najpiękniejszy wynalazek ludzkości XX wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dalsze efekty bo zapowiada się ładnie i ciekawie...zresztą co tu dużo mówić...lubię takie klimaty... Oglądam i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciarki po plecach mi przebiegają.

Masz u mnie pięćdziesiąnę....powinna pomóc

Bez urazy ta "jasna strona Mocy" to T-34 czy może KW?

TankRedowi chodziło o TIE-Fightery, które w końcu UUURGH,,,ArhGHgh...UFFF!FORCE is strong with this one, and i am still short of hot ketchup, goddammit!

No, powinny zaprowadzić jako taki ład Poczekajmy na nazistów na łyżworolkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.