Skocz do zawartości

Entwicklungsfahrzeug E-10 und Raketentruppen


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście wszystkie te plany i sam pojazd pozostały tylko w fazie projektu, rysunku.

I chwała Bogu !

 

Chociaż gdyby tak zrobili jednego i Amerykanie by go przechwycili ... było by co oglądnąć

Swoją drogą czy taki mechanizm podnoszenia i opuszczania wozu nie był stosowany też w tym szwedzkim Strv 103 ? Wiadomo kto od kogo zrzynał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiadomo kto od kogo zrzynał Smile

Wiele osiągnięć niemieckich inżynierów w dziedzinie zbrojenia zostało przejętych przez okupantów, po zakończeniu II wojny światowej, tak więc nie zdziwiłbym się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakubie ja doskonale o tym wiem Tylko on po prostu wygląda tak jak wygląda, że aż się chce podejść i zasadzić kopa

 

Zobaczymy co będzie dalej, a zapowiada się naprawdę ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ten w zamyśle miał mieć zawieszenie z możliwością podnoszenia i opuszczania

za to model takiej możliwości nie ma. 'żółty człowiek' przewidział tylko wersję 'wysoką', ale Polak portafi!

Swoją drogą czy taki mechanizm podnoszenia i opuszczania wozu nie był stosowany też w tym szwedzkim Strv 103 ?

tego nie wiem, ale za to w Citroenie był.

Wiele osiągnięć niemieckich inżynierów w dziedzinie zbrojenia zostało przejętych przez okupantów

przez kogo?!?!?! ...p.Ericha Steinbach była by dumna...

 

A tym czasem 'obiekt' doczekał się wszyskich kolorków,

664c7844a5b2b8d0med.jpg

 

teraz musi trochę wyschnąć zanim ruszą dalsze prace,

85834bde0529174bmed.jpg

 

gąsienice w kolorze bazowym plus przymiarka noktowizji

4733d6bd16771d07med.jpg

 

i ekrany antykumulacyjne:

a861e99414dc0cb1med.jpg

 

pomalowałem wszystkie, ale wszytskich pewnie nie wykorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez kogo?!?!?! ...p.Ericha Steinbach była by dumna...

Heh, no kraje które wygrały wojnę z III Rzeszą, prowadziły okupację terenów niemieckich po 1945 roku, zatem byli oni okupantami.

 

Wracając do modelu, ciekawie wyszedł Ci ten kamuflaż. Fajnie, że noktowizor jest w innej barwie. Moim skromnym zdaniem ciekawiej wyglądałby w minii, no ale to Twoja wizja. Aha teraz zauważyłem, jedna gąsienica założona inaczej niż druga. Dokładniej mówiąc, lewy trak patrząc od tyłu, jest na odwrót czyli błędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem byli oni okupantami.
dość tendencyjna logika, ale niech będzie.

 

teraz zauważyłem, jedna gąsienica założona inaczej niż druga.

zastanawaiałem się kto i kiedy to odkryje, ja zorientowałem się jak już było mocno za późno, myślę jednak że na dioramie uda się jakoś 'zmaskować ' wpadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawaiałem się kto i kiedy to odkryje, ja zorientowałem się jak już było mocno za późno, myślę jednak że na dioramie uda się jakoś 'zmaskować ' wpadkę.

Heh można byłoby zauważyć wcześniej gdyby zdjęcia były na forum w formacie 800/600 i nie umieszczone na fotosiku, bo to powoduje, że niektórym nie chce się ich otwierać... Nie umniejsza to jednak faktu, że wykonanie malarskie pojazdu jest przednie...

 

PS: Żeby nie offtopować, napisałem na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadliśmy o "starych karabinach", a w międzyczasie podeschło się trochę i po woli zmierzamy w kierunku...

 

6faf3b71641e0bccmed.jpg

 

...przełamania nudy.

 

a5fa09d5a185ff2bmed.jpg

 

kolejna fotka będzie już pewne bliżej efektu końcowego - jak wyschnie. Na razie sraszne "świeci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy kolor kamo, z zainteresowaniem obserwuje wątek.

 

A mam pytanko te nakładanie rożnych odcieni farb olejnych jak się nazywa? I czemu to służy? Czy czasem nie chodzi o zrobienie wypłowień kamuflażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A mam pytanko te nakładanie rożnych odcieni farb olejnych jak się nazywa?

nie mam pojęcia. powiedzmy, że jest przetarg nieograniczony na nazwę tej techniki (choć pewnie już taka jest) ja proponuję "biedroning" od nakrapianej biedronki.

I czemu to służy?

służy - w zamyśle autora- przełamaniu "nudy" jednolitej powierzchni, nadaniu nieco innej plastyczmności. Przynajmniej tak chciałem.

 

ab6728d2ed11868emed.jpg

 

5e0690a423b3b658med.jpg

 

tu przymiarka z figurką:

 

670cfd05013e4adcmed.jpg

 

coś na kształt bazy pod przyszłą dioramę:

 

a710b47806f53c7cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gerd, już sądziłem, że zadałem pytanie retoryczne

 

Przynajmniej tak chciałem

 

Sądze, że wyszło jak chciałeś, nuuda przełamana! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale już czas zmienić tego FOTO...SIKA!

To nie uniknione prędziej czy później. Pomyślimy.

Z czego robiłeś błoto i jakie dawałeś proporcje?

błoto to klej Wikol, rozcieńczony oraz wariacja pigmentów. Nie jakieś tam MIGi tylko polski produkt firmy Kremer-Pigmente (łatwo dostać w sklepach dla plastyków, pakowane w spore -75g -słoiczki w cenie ok. 8zł)

użyłem kolorów:Umbra palona, Umbra naturalna, Umbra zielona oraz Brąz van Dyke. Z tym ostatnim ostrożnie bo można zrobić z błota czekoladę. A proporcje....no cóż. Na węch trochę, cóż mam powiedzieć? Jedyna rada to przyciemnieć jaśniejsze, a nie rozjaśniać ciemnejsze i dobrze wymieszać po ododaniu każdego pigmentu. Nie ma pośpiechu z nakładaniem. Schnie długo (jakieś 24h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna robota aż mam ochotę sam sobie kupić ten czołg i figurki plus jakiegoś wafen-robocika z dustgame

P.S

czy gąsienicy nie założyłeś przypadkiem w dwie rożne strony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.