Skocz do zawartości

[galeria]Merkava Mk.IV Academy 1:35 + pierwsza dioramka ;)


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Nastał oczekiwany moment kiedy Merkava dojrzała aby zrobić galerię.

 

W skrócie dla tych co nie czytali warsztatu:

Model ten obfitował w różnorakie "pierwsze razy": pierwsza figurka żywiczna (produkcji Legenda), pierwsze udane malowanie twarzy figurki, pierwsze malowanie lifecolorami, pierwsza pow. antypoślizgowa, no i oczywiście pierwsza dioramka, od razu z rozmachem...

 

Oficjalnie chciałbym podziękować za wsparcie : Barthasowi za merytoryczne a peterowi za materialne i motywujące , i innym którzy przebili się przez mój wątek warsztatowy.... o ten:

viewtopic.php?t=14759

 

Z modelu tradycyjnie jestem bardzo zadowolony, szczególnie z oryginalnej podstawki, brakuje mu jeszcze kilku drobiazgów ale niedługo to poprawię.

 

Do rzeczy:

 

Widok ogólny:

 

Merkavagaleria001.jpg

Merkavagaleria002.jpg

Merkavagaleria003.jpg

Merkavagaleria04.jpg

Merkavagaleria05.jpg

 

Figuras:

 

Merkavagaleria009.jpg

Merkavagaleria010.jpg

Merkavagaleria0046.jpg

 

Główny bohater:

 

Merkavagaleria012.jpg

Merkavagaleria014.jpg

Merkavagaleria015.jpg

Merkavagaleria016.jpg

 

Drugoplanowy bohater:

 

Merkavagaleria006.jpg

Merkavagaleria007.jpg

Merkavagaleria008.jpg

 

I na koniec dwa świetne ujęcia, wygląda jak żywy, szczególnie druga

 

Merkavagaleria0048.jpg

Merkavagaleria049.jpg

 

PS o niepomalowanej w środku lufie już wiem ;p poprawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, iż nie siedzę we współczesnych to bardzo mi się podoba pomysł na scenkę przyznam, że nietypowy i dzięki temu fajny. Mam pytanko tak z ciekawości, do czego służą te łańcuchy z kulami z tyłu na wierzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bod barierką np "Beitar Hools"

 

Sama dioramka jest perfekcyjna jak dla mnie Rydwan też świetny, wygląda jak żywy, ale... Nie wiem czemu, łańcuch z przodu wydaje się żółty, a nie złotawy. Może wina fotek, w każdym razie to jedyne, co mi się w oczy rzuciło

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko tak z ciekawości, do czego służą te łańcuchy z kulami z tyłu na wierzy?

Osłona zapobiegająca wlatywaniu pocisków pod wieżę .

 

Nie wiem czemu, łańcuch z przodu wydaje się żółty, a nie złotawy.

Bo on jest żółty..., jak w niektórych oryginałach:

 

img_6_14036_01187523110.jpg

 

Bywa w dwóch kolorach, żółtym i w kolorze reszty pojazdu, ja zrobiłem żółty aby ożywić kolorystycznie pojazd. (złotawy to był po wyciągnięciu z woreczka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesla nie leza bezposrednio na przyczolkach tylko na lozyskach

Oczywiście to wiedziałem i pominąłem je z premedytacją, dla łatwiejszego wykonania całości...

 

A tak sobie pobawiłem się w gimpie z ulubioną fotką... zrobiłem taką komiksową Merkavę, bardzo ciekawie wygląda (i przy okazji maskuje obwódkę nie wyciętego tła której jeszcze nie potrafię usuwać... ):

 

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę przynudzał bo koledzy już wylali kubeł "achów i ochów".

Ja również, ale (jak zawsze czegoś mi brak, albo się nie podoba) ja bym zrobił lekkie zmiażdżenie/porysowanie asfaltu, gąski gumowych nakładek nie mają a 65 ton swoje może zrobić. Oczywiście wg. mnie ale jeśli Tobie się podoba to się nie odzywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Przesla nie leza bezposrednio na przyczolkach tylko na lozyskach

Oczywiście to wiedziałem i pominąłem je z premedytacją, dla łatwiejszego wykonania całości...

 

A tak sobie pobawiłem się w gimpie z ulubioną fotką... zrobiłem taką komiksową Merkavę, bardzo ciekawie wygląda (i przy okazji maskuje obwódkę nie wyciętego tła której jeszcze nie potrafię usuwać... ):

 

11.jpg

 

Zamiast w GIMPie pobaw się w Photoshopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.