Skocz do zawartości

Mi-24W Zvezda 1/72


kojot92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolejny Mi-24 od Zvezdy na warsztacie. Poprzednio robiłem wersję D, więc dla odmiany tym razem wersja W. Wybrałem łaciatego "956". Chce się skupić bardziej na malowaniu, więc jeśli chodzi o uwydatnienie bebechów to otwarty będzie tylko kokpit. Rozgrzebałem go jakoś w tamtym tygodniu i na razie jest tyle:

 

Malowanie:

ox09.jpg

Link do zdjęcia: http://airfoto.pl/?module=Photos&action=Single&id_ph=92276&size=2

 

jnld.jpg

 

gfey.jpg

 

9li2.jpg

 

hzae.jpg

 

zve6.jpg

 

jlur.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niech Kolega pamięta o czymś takim że "956" nie ma fotokarabinu na lewym skrzydle ja na swoim zapomniałem akurat Zvezda ma taką opcję lewego skrzydła bez fotokarabinu

Noo witamy w końcu specjaliste...od tego co lubię ...Polskie wiatraki?...cos taka cisza była ostatnimi czasy,czy mi się tylko zdawało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może - jeśli chcesz skupiać się na malowaniu - rozważysz egzemplarz pokazany na fotce na 1 stronie warsztatu Pepsi_Adama?

Mikołaj, mam już oliwkowego, więc raczej zostanę przy łaciatym "956". Choć patrząc na to zdjęcie z warsztatu Adama to można by było powalczycz z odzwierciedleniem tak zmęczonej powłoki.

Niech Kolega pamięta o czymś takim że "956" nie ma fotokarabinu na lewym skrzydle

Dzięki Chazek, bo nawet nie zwróciłem na to uwagi, że "956" nie ma fotokarabinu na lewym skrzydle.

a oczy kulawe też będą?

Fajnie by było zrobić z jednym kulawym okiem, ale nimam oczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz go nitował? jeśli tak poproszę obszerniej o metodzie

Ta, będę go nitował. Adam tylko tu nie ma nad czym się rozpisywać, bo w tym większej filozofii nie ma. Najważniejsze to nabrać wprawy. Jako "prowadnicy" używam taśmy 3M, a nitowadło mam własnej roboty. Tutaj jest wszystko ładnie opisane.

Mój zestawik:

p1110020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki qalimar. Niektóre mają bardzo ładne kopcie po bokach i myślę, że będzie można spróbować coś takiego uzyskać.

 

 

moge poprosić o 3 słowa na temat tego upaćkania WR-ki

-baza

-cienka warstwa sidoluxu z pędzla

-wash (farba olejna+ benzyna do zapalniczek)

-lakier matowy (Gunze H20)

-starte suche pastele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzyklejałem trochę blach, ogólnie to ostatnio mało siedziałem przy modelu. A wyniki tego lenistwa są takie:

Zegary na tablicy okazały się trochę przesunięte po przyklejeniu turkusowej blachy.

yifq.jpg

Zacząłem fotele:

xgp8.jpg

 

No i to tyle, sorry że tak mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej przerwie. Milek sklejony i poszlifowany, choć w niektórych miejscach muszę jeszcze prysnąć podkładem, co by zobaczyć czy wszystko gra. Musiałem także odtworzyć kilka zatartych linii podziałowych blach. Ogólnie spasowanie było dobre. Teraz czeka na mnie nitowanie. Stan na dzisiaj:

88bj.jpg

 

0obi.jpg

 

dqs5.jpg

 

0osh.jpg

 

db9z.jpg

 

rydb.jpg

 

i3nt.jpg

 

26jm.jpg

 

0yn5.jpg

 

iy6z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Niewiele, ale zawsze cuś. Łopaty i śmigło ogonowe jeszcze nie skończone. Przy kadłubie mało się działo, dokleiłem jedynie ispankę i ustrojstwo do naprowadzania rakiet.

 

rp3w.jpg

 

pctx.jpg

 

hfjq.jpg

 

gwe1.jpg

 

v7xg.jpg

 

gihb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.