Teraz jest N lip 22 2018, 10:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Messerschmitt Bf110
PostNapisane: Pt cze 29 2018, 23:17 

Eeeee... a szto eto ten „hips”?

PostNapisane: Pt cze 29 2018, 23:49 
Administrator

Plastik A4 o różnych grubościach do kupienia w sklepach dla plastyków i modelarskich.

PostNapisane: So cze 30 2018, 9:04 

He, he. Gondole, a nie mówiłem? Jedna uwaga. Nie szpachluj tego do końca. Te wybrzuszenia na klapach wchodziły do gondol, więc musisz tam zostawić maluśką szparę.

PostNapisane: So cze 30 2018, 9:35 

Krakałeś, krakałeś Pythio :-)))
Coś takiego (to oczywiście fotomontaż)?
Obrazek

PostNapisane: So cze 30 2018, 16:26 

Mniej-więcej.

PostNapisane: Cz lip 05 2018, 19:18 

Nieszczęść ciąg dalszy...
Podczas mycia modelu Wamodem puścił także gdzieniegdzie klej, czego nie zauważyłem i przez tą nieuwagę szlag trafił osłonę karabinów na spodzie kadłuba :roll:
Teoretycznie jest wyjście - zamontować w tym miejscu „nosidło” bomb. Nie chciałem wprawdzie robić wersji z bombami bo raz że nie zrobiłem wcześniej otworów w skrzydłach (na uchwyty) a dwa, nie mam do niej szablonu malowania, ale chyba nie będzie wyjścia...
Przy okazji znalazłem „ciekawostkę” w wyprasce Eduarda - element, o którym w instrukcji ni ma nic, kompletnie nic. Znalazłem na sieci zdjęcie, na którym to widać i okazało się, że jest to dodatkowy zbiornik paliwa na 1250 litrów.
Obrazek
Tylko, że oczywiście nie mam żadnego wzoru malowania (Eduard w wersji weekendowej ma tylko jeden wzór, który nie zawiera ani tego zasobnika ani ni uwzględnia bombek)... Można przyjąć, że ma być tak jak cały spód samolotu - czyli RLM76. Tylko cholera wie czy to zgra się z posiadanymi kalkomaniami (bo oczywiście też są tylko w jednej wersji)...
Troszkę „zgłupłem” bo nie wiem co mam wybrać...

PostNapisane: Cz lip 05 2018, 23:49 

Chcąc użyć jako podkład czarnej farby XF-1 tamki to jak mocno ją rozcieńczyć?

PostNapisane: Pt lip 06 2018, 9:57 

W ramkach często są elementy wspólne dla kilku wersji samolotu, między innymi do tych nie uwzględnionych w instrukcji. To dość popularna praktyka.
Jako podkład proponuję mimo wszystko użyć farby podkładowej. Widzę, że malujesz pędzlem, więc polecam podkład w sprayu, np akrylowy humbrol.

PostNapisane: Pt lip 06 2018, 10:35 

Podkład kup lepiej w sprayu np Mr Surfacer 1200 szary albo 1500 czarny, bo podkład pędzlem nakładać to mija się z celem. Choć pędzlem to możesz malować w ogóle bez podkładu, chyba, że chodzi o słabo kryjące kolory. Ale wtedy tym bardziej szary, albo nawet biały, nie czarny.

FB karambolismodels

PostNapisane: Pt lip 06 2018, 10:55 

Piotr D. napisał(a):
W ramkach często są elementy wspólne dla kilku wersji samolotu, między innymi do tych nie uwzględnionych w instrukcji. To dość popularna praktyka.
Jako podkład proponuję mimo wszystko użyć farby podkładowej. Widzę, że malujesz pędzlem, więc polecam podkład w sprayu, np akrylowy humbrol.

Właśnie zakupiłem aerka i to będzie pierwszy raz z malowaniem „zawodowym” :-)))
Dlatego pytam o ten podkład bo na wielu filmikach z YT widzę, że często używany jest podkład czarny (dlatego że lepiej widać rzeczy do poprawki ???). Mam wprawdzie podkład w sprayu tamki (surfacer L biały) ale przy moim poprzednim modelu ciągle mi w pewnych miejscach „zalewało” powierzchnię - nie, nie trzymałem w jednym miejscu, starałem się psikać tak jak widziałem na filmikach mistrzów. Prawdopodobnie to kwestia wprawy, ale skoro już mam aerka to może warto sprawdzić inne podkłady. Z tym że wolałbym NIE Gunze - wyjątkowo nie leży mi zapach (łeb mnie po tym strasznie nawala) - oczywiście jeżeli podkład gunzowski nie wali tak jak ich Leveling Thinner, to może dałoby się wytrzymać :-)))

PostNapisane: Pt lip 06 2018, 11:03 

O ile z kolorami można kombinować i szukać farb nawet pachnących cytrynką, tak podkład niestety musi śmierdzieć. Poprawię - dobrze działający podkład. On musi dobrze związać się z powierzchnią, być nieco bardziej agresywny od zwykłych farbek, a to niestety, póki co, dość upierdliwa chemia.

Obrazek Na warsztacie: B-25J Mitchell 1:72F4U-1A Corsair 1:48

PostNapisane: Pt lip 06 2018, 11:38 

Cholercia... Czyli muszę opanować szpreje Tamiyi, bo zdecydowanie organizm reaguje łagodniej niż na "kurację" wstrząsową Leveling Thinnera od Mr. Hobby... Bo tego levelinga musialem kupić do przepołukiwania aerka (Procon Boy).
To może tak: czy ktoś kto używa tego leveling thinnera mr. hobby oraz jakiegoś surfercera od nich może określić czy tak samo "jadą" czy może jednak surfercer mniej (ta druga opcja to moja nadzieja :-) )? Jeżeli tak samo, to będę wiedział na czym siedzę...

PostNapisane: Pt lip 06 2018, 13:24 

Gunze/Mr Hobby śmierdzi, ale ciężko o równie dobre farby i podkłady, które nie będą śmierdziały. Cieszę się, że nie idziesz w farby do aerografu typu błoto, czyli Vallejo/Italeri/Niebieska Hataka etc.

Do przepłukiwania aerka kup na allegro Octan Butylu i Aceton. Wymieszaj 1:1 i będziesz miał super mieszankę o skuteczności i jakości bardzo drogiego Tool Cleanera od Gunze. Leveling thinner szkoda marnować na płukanie aerografu. To jest rozcieńczalnik do farb.

FB karambolismodels

PostNapisane: Pt lip 06 2018, 13:44 

karambolis8 napisał(a):
Gunze/Mr Hobby śmierdzi, ale ciężko o równie dobre farby i podkłady, które nie będą śmierdziały. Cieszę się, że nie idziesz w farby do aerografu typu błoto, czyli Vallejo/Italeri/Niebieska Hataka etc.

Do przepłukiwania aerka kup na allegro Octan Butylu i Aceton. Wymieszaj 1:1 i będziesz miał super mieszankę o skuteczności i jakości bardzo drogiego Tool Cleanera od Gunze. Leveling thinner szkoda marnować na płukanie aerografu. To jest rozcieńczalnik do farb.

A widzisz, mnie pouczono w sklepie, że jak będę używał tylko produktów Gunze to mogę zapomnieć o rozbieraniu aerka do czyszczenia. Częściowo się to już sprawdziło - przedwczoraj zabrakło mi RLM02 i wlałem ten kolor ale od Hataki (oczywiście rozcieńczony - 3:1), bo chciałem dokończyć to, co zacząłem. Po skończeniu malowania gołym okiem było widać że aerek jest niemiłosiernie up...y w środku mimo zapuszczenia czyścidła i zrobieniu kilku bąbelkowań. Musiałem rozebrać (pierwszy raz) i faktycznie, na każdym elemencie było widać upaćkanie farbą, trzeba było ręcznie każdy element z osobna przecierać...
Co do tego acetonu - tu na forum kilka razy już czytałem opinię, że ma on fatalne skutki na uszczelki w aerku... Chyba, że ten Octan troszkę neutralizuje zagrożenie...

PostNapisane: Pt lip 06 2018, 13:59 

Czy octan butylu i aceton w stosunku 1:1 to nie przypadkiem skład Tamiya Extra Thin? To dość karkołomny przepis na płukanie areografu... :) Choć oczywiście zadziała :)

Obrazek Na warsztacie: B-25J Mitchell 1:72F4U-1A Corsair 1:48

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

REGULAMIN FORUM