Skocz do zawartości

Transport koleją na front 1:35


BALROG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przy robieniu tigera będziesz musiał mieć blotniki z blachy żeby odgiąć "skrzydełka". No i z gąskami transportowymi może być problem.

 

Edit: aż sprawdziłem z ciekawości i w sumie problemu nie ma, są gąski friulmodel, jeszcze gumy od AFV ale maja pelny ząb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przy robieniu tigera będziesz musiał mieć blotniki z blachy żeby odgiąć "skrzydełka". No i z gąskami transportowymi może być problem.

 

Albo i nie, bardzo często wcale nie podnosili tych skrzydełek na przednich błotnikach.

Czasami nawet nie zmieniali gąsienic na transportowe, tylko pchali na platformy tak jak jeździły na froncie, na bojowych gąsienicach.

 

A projekcik obserwuje z zainteresowaniem

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ze masz racje Bigmodel z transportem

Tyle że właśnie zależy by były dwie pary gąsek, abym zapełnił platformę

to samo tyczy się zdjętych błotników też chcę by były ułożone na platformie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że właśnie zależy by były dwie pary gąsek, abym zapełnił platformę

to samo tyczy się zdjętych błotników też chcę by były ułożone na platformie

 

A chyba że taka jest myśl koncepcja

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj przykład ze nie zawsze ściągano gąski

 

user14775pic18941213184.jpg

 

Taa, nie zawsze, ale zawsze na terenach europejskich(Niemcy, Polska), dalej na wschód była szeroka skrajnia (tory nie koniecznie )więc tygryski mieściły się w skrajni z gąsienicami bojowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowództwo dostarczyło chemię,

więc zacznie się malowanie

 

p1170820.jpg

p1170821a.jpg

 

Przy okazji oddam tory z nasypem Dragona, dwa komplety funkiel nówki nierozpakowane.

Może komuś się przydają na dioramę ( Już zaklepane )

 

 

p1170818.jpg

p1170819.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpryski - metoda na lakier do włosów...albo nałożenie rdzawego koloru a następnie właściwego koloru kamuflażu i uszkodzenie powłoki tego ostatniego...albo drobna gąbeczka plus pędzelek

 

Rdza, fading, filtry, wash, obicia.. zdecydowanie kilka tubek olei artystycznych plus benzyka do zapalniczek załatwi sprawę ...oczywiście możesz użyć gotowych produktów Miga, AK, Vallejo.. ale są to dosyć drogie specyfiki, a zabawa z olejami daje sporo frajdy i pozwala uzyskać fenomenalne efekty w połączeniu z pigmentami (http://www.youtube.com/watch?v=tAGJjz4UhRs)

Miłego eksperymentowania

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lokomotywa została w 90% złożona

Nie obyło się bez problemów, miedzy innymi w czasie naciągania by kocioł pasował, do ramy ta druga pękła

Osłony boczne nie są przyklejone jeszcze, tak samo jak kocioł nie jest sklejony na stałe z ramą.

Połączę te elementy dopiero po malowaniu.

 

p1170824f.jpg

p1170827u.jpg

p1170828.jpg

p1170829u.jpg

p1170830.jpg

p1170831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Parowozy typu BR52 tzw kriegsloki bardzo często nie posiadały osłon wiatrownic jak je nazywacie osłon bocznych. Miały one za zadanie odchylać strumień dymu tak aby nie zakłócał widoczności z budki maszynisty. Takiego typu wiatrownic szczerze mówiąc po za tym modelem nie widziałem. Standardowe wiatrownice były identyczne jak te, które można zobaczyć na powojennych polskich, wszędobylskich parowozach serii Ty2. W necie są tysiące fotek polskich Ty2. W Polsce po wojnie pracowało ponad 1400 lokomotyw tego typu. Parowozy te standardowo współpracowały z dwoma typami tendrów, tzw beczkowym częstszym i widocznym w tym modelu tendrem typu floridsdorff produkowanym w Austrii przez zakłady o takiej samej nazwie. Ja osobiście jednak skłaniał bym się do wersji bez wiatrownic. http://www.militarymodelling.com/news/article.asp?a=3326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

witam, na temat trafiłem przypadkiem, ale muszę przyznać, że rozmach prac powala, mam szczerą nadzieję, że wątek będzie aktualizowany, nie interesują mnie modele tego typu, lecz relacje z Twoich prac sprawiają, że chciałbym mieć taki zestaw na półce, więc mocno trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale czad aż mi szczęka opadła . Przy okazji mam pytanie odnośnie kalkek do lokomotywy, kto takie cudeńka robi i czy do BR 52 w 1/72 też jest produkowana, ewentualnie do innych pojazdów szynowych w 172.

Trochę późno ale zasiadam i kibicuję

Pozdrawiam Artek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.