Skocz do zawartości

Transport koleją na front 1:35


BALROG

Rekomendowane odpowiedzi

tak bedą tego samego typu choć zastanawiam sie czy nie zróżnicować sprzętu

 

Mam w domu ten model http://www.ww-model.pl/galerie/i/italeri-0211-1-35-sd-kfz_5494.jpg

zastanawiam sie też nad tym http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/92/36/87/1892368753

 

Wtedy by były na 3 kolejnych platformach King Tiger, JagdTiger, Elefant co myślicie o takim zróżnicowaniu ??

 

Na razie walcze z podwoziem lokomotywy

Trumpeter sie nie popisał i jest masa szpachlowania i części trzeba sklejać na dwa etapy bo trzeba naciągać

W palenisku musiałem dodać paski polistyrenu by nie pękło przy naciąganiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę, że Jagdtigera można by tam wcisnąć, jednak ja bardziej skłaniałbym się ku wersji z podwoziem Henschla.

Elefant, no nie wiem... Swój debiut zaliczyły pod Kurskiem.

Trochę niefortunnie wybrałeś tego Tygrysa, gdyż jest to wersja walcząca od Arden do końca wojny, więc nie ma tutaj już aż tak wielkiego wyboru pojazdów. Chyba, że nie zależy Ci aż tak bardzo na poprawności historycznej.

Zresztą poczekajmy, może inni forumowicze coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt bardzo ambitny i z rozmachem. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że zrealizujesz go w stu procentach. Jeżeli chodzi o zróżnicowanie na platformach to raczej na pewno Elefanta bym odpuścił a został przy Tygrysach albo Tygrysach Królewskich, plus do tego może bym dorzucił jakiś pojazd zabezpieczenia technicznego np. Bergepanther. Oczywiście decyzja należy do Ciebie. Powodzenia życzę z lokomotywą bo jest tragiczna, masa szpachlowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny pomysł:) Jak byś potrzebował jakieś dodatki to zerknij tutaj..

Zastanawiałem sie nad towarówką z tego sklepu ale ceny lekko odstraszają

 

Powodzenia życzę z lokomotywą bo jest tragiczna, masa szpachlowania

 

No sam wcoraj myslałem że nią cisnę o ścianę

w tylnej części kotła mam szpary 1-1,5mm a w przedniej musiałem na ciepło formować od nowa kocioł bo miał profil trójkąta zaokrąglonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - gdzie fotki?

 

 

p1170795.jpg

p1170796.jpg

p1170797.jpg

 

i z groszówką

p1170798.jpg

 

BALROG, wybieraj: fotki, albo ban .

 

Ban

 

Ceny nie są niskie to fakt ale wykonanie jest na najwyższym poziomie mimo że to żywica.

 

mam WR-360 i planuje Dampflokomotive BR86 w przyszłości zakupić więc o wagonach można pomyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem od kolegi zaglądającego na forum mały prezent ( teraz czekam aż przyjdzie ),

jest to JAGa czyli JAGDTIGER z dragona

Tutaj zapożyczony IN-BOX

 

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?t=38647

 

Czyli na pierwszej platformie czteroosiowej typ SSy będą stały Sd.kfz. 251/22 Ausf.D i Pak 43/41 "Scheunotor".

Na pozostałych trzech platformach sześcioosiowych typ SSyms kolejno KingTiger, JagdTiger i być może Elefant ale jeszcze nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nadal zastanawiasz się na produktem firmy Italeri tj. Elefantem to możesz sobie go podarować bo to straszny gniot i przy tych zestawach co planujesz zrobić, będzie trochę słabo wyglądał. Proponuje ewentualnie zakup Elefanta/Ferdinanda ale firmy Dragon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ta stronkę ( kilka dni temu wyszukałem ) ale dzięki

 

Po wczorajszych analizach zdjęć odpada malowanie czarnobiałe lokomotywy, bo tamta posiada inny tender.

Jest usadowiony na dwóch osobnych wózkach dwuosiowych. posiada inny kształt boku i kabinkę.

5505180779ae2ef69f50o.jpg

 

Wybierać będę miedzy tymi dwoma malowaniami

aadf.jpg

 

teraz pytanie do znawców

Co to za działo samobieżne

20043263.jpg

 

tu na tenderze wydać pojedynczego flaka 20mm co o tym sądzicie

89507488.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.