Jump to content

skala72

Members
 • Content Count

  4,561
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by skala72

 1. Oczywiście, że jest, też byłem mocno zdziwiony, że będzie w terminie
 2. Ten model armaty plot Boforsa nie był używany na statkach czy też okrętach, to jest wersja lądowa, na "pływadłach" były montowane inne armaty firmy Bofors.
 3. W następnym numerze (#37) powinna ukazać się niemiecka haubica leFH 18 105 mm. Zestaw był prezentowany na Grenadierze 2016 i ... jest godny uwagi.
 4. W następnym numerze powinna ukazać się niemiecka haubica leFH 18 105 mm.
 5. Model jest naprawdę bardzo ładnie wykonany, duży plus dla FTF, przyłożyli się, mimo, że jest to model, znaczy modele do zapowiadanej gry. Mam nadzieję, że zasady wkrótce ukażą się w wersji papierowej (3 mam kciuki!). Ciekaw jestem również, jako model, a może modele ukaże się w numerze 36, miejmy nadzieję, że będzie to polski Bofors 40mm. Premiera pewnie w okolicach Grenadiera, bo to już tuż, tuż.
 6. Kilka zdjęć rewelacyjnego modelu Flak'a 30. Piszę tak, ponieważ jest to model klasy "łatwy montaż / wargaming".
 7. No właśnie, ale ... wiele firm (niestety) tak robi, co do pudełek, to faktycznie, większość ramek z FTF ni chu, chu nie mieści się w tych pudełkach i trzeba ciąć.. Nie oznacza to jednak, że każdy ma tak robić. No, i jest jak jest.
 8. Tu macie więcej zdjęć, ja jestem bardzo mile zaskoczony tym, że model ma kompletne wnętrze (silnik, wieża, przedział desantowy). [First Look] KTO Rosomak "The Green Devil" (ISAF) - IBG 35032
 9. Ja myślę (udaje się!!) i wydaje mi się, że malowanie pozostało jak w wersji CZ, co do ławek, to jest mała zagwozdka jeżeli chodzi o ich istawienie, czy były w poprzek czy też wzdłuż burt. Zdjęcia: Praga & Skoda
 10. może po to aby oszacować zainteresowanie klientów? Obaj wiemy, że nic to nie daje, wielu krzyczy, że ŁOŁ Rosiek będzie, a jak przyjdzie co do czego, to ... eee, myślałem, że gratis, albo z dopłatą ;) Ci co mają kupić, to wiedzą, że będzie (tylko dokładnie kiedy) i siup, zamówienia się sypią. Sam widziałeś Rośka i ... jest malinowy, zresztą w opracowaniu modelu brali udział ludzie, którzy zeżarli na Rośkach zęby. Ja na razie nie wstawiam do sklepu, bo tak naprawdę w 100% nie ma jeszcze dokładnej daty ukazania się modelu.
 11. ale po co, skoro dopiero pod koniec pierwszej połowy roku ukaże się pierwszy Rosiek. Swoją drogą model będzie wypasiony, cena też nie powinna powalić przy takim zestawie, a Rosiek nie jest małym modelem.
 12. Chyba nigdy nie zrozumiem, po co producenci wycinają części z ramek. Zysk z tego żaden (tyle, co z recyklingu plastiku), a tylko strata czasu u producenta i "okaleczony" produkt u klienta. Po co to? Ja już przestałem się zastanawiać, wielokrotnie się pytałem i .. dałem sobie spokój. Najbardziej wqrzyli mnie wyciętymi kołami w le.IG 18 i tak miałem kupić dwa zestawy. Pamiętasz jak było z Fiatem?? Teraz też mogli by zostawić plandekę, ale jednak .... szkoda życia na wycinanie.
 13. Zapoznaj się z inboxem, przed chwilą go zamieściłem na forum, a od wczoraj jest na FB.
 14. Model polskiej Pragi RV różni się od wersji niemieckiej dodaną ramką z ławkami i pałąkami do plandeki, które montuje się na karoserii kabiny i brakiem plandeki, która została wycięta.
 15. Ja bym napisał, że Praga, ale na 99,9% Już trzy razy była zapowiadana.
 16. Super, że widziałeś i masz zdjęcia. Jesteś kozak! Mam nadzieję, że jak będziesz robił Rośka "G.D.", to zapodasz chociaż prevkę.
 17. Jak byleś w Afganistanie i widziałeś "GD" i nie masz zdjęć?? Aż wierzyć mi się nie chce, ja zawsze robię zdjęcia, chociaż teflonem. Z jakiej jednostki był ten Rosiek?? Zapytam znajomych czy aby nie mają zdjęć.
 18. Nie wiem, ja tylko wyczytałem i słyszałem, że to nazwa określająca Rosomaki w Afganistanie. Może ktoś, gdzieś namazał tą nazwę dla podkreślenia nazwy w Polsce. Mam masę zdjęć Rośków (z akcji/patroli, warsztatu) i ... nigdzie takiego nie ma. Co do wersji dowodzenia, to chodzi o OSS-D lub jak wolisz WD, ten z otwartą "wieżą", montowany karabin lub granatnik. No i oczywiście, te z Afganistanu nie posiadają tzw. "Falochronu", chociaż mógł taki się pojawić na samym początku.
 19. Z tego co wyczytałem w różnych książkach/wspomnieniach z Iraku czy Afganistanu, to mianem "Zielonego Diabła" by po prostu określany rosomak, które na początku swojej "kariery" w Afganistanie były w kolorze zielonym. Kamo pustynne było naniesione później, na początku pożyczoną farbą od Amerykanów. Na poczatku pojechały tam Rosomaki w wersji M1, później już przystosowane do warunków afgańskich wersja M1M z dopancerzeniem i siatkami aRPGNet. W siatki były również wyposażone pojazdy MedeVac i niektóre wozy dowodzenia. Wszystkie Rosomaki "afgańskie" (z dopancerzeniem) były również pozbawione śrub
 20. Vickers Mk. E Typ B (jednowieżowy) - First To Fight PL1939-29 Model Vickersa B powinien być w sprzedaży we wtorek (15-09-15). W nr. 30 najprawdopodobniej ukaże się model Pragi RV.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.