Skocz do zawartości

T-34/76 m 42 Italeri 1/72


Kuglaty

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd malowany w całości Pactrami. Kolor bazowy to A112. Pozostałe: A24, A96, A17, A111 oraz czarny, biały, gun metal i silver. Do zestawu dołączone były dwie figurki, które zostawiłem sobie na inną okazję. Po raz pierwszy odważyłem się pomalować pojazd zimowym kamo, mam nadzieję, że nie zawaliłem aż tak bardzo .

Odnośnie modelu - części spasowane bardzo dobrze, nawet powiedziałbym idealnie (prawie w ogóle nie ma na nim szpachli). Jednak nie wszystko tak pięknie wygląda... Składanie gąsienic w całość, wyglądało jak droga krzyżowa :( Pomysł z pojedynczymi ogniwami które do siebie wcale nie pasują to niezły dowcip. Poza tym instrukcja kłamie, (składa się gąski o jedno ogniwo mniej) aby złożyć poprawnie układ jezdny należy zastosować o jedno ogniwo więcej, co automatycznie łączy się z wydłużeniem gąsienic. Dlatego też wyglądają beznadziejnie :(. Pojazd nie ma anteny ( nie wiem w którym miejscu ma być ) No i został on zabrudzony tylko akrylami. Od siebie dorzuciłem mu dwa uchwyty z przodu zrobione z drucika po słuchawkach i wiadro z resztek wypraski. Planuję go jeszcze okurzyć sztucznym śniegiem w postaci sody i być może kiedyś stanie na wspólnej dioramie z Katiuszą.

Zdjęcia robione przy sztucznym i naturalnym oświetleniu. Mile widziane wskazówki i komentarze Pozdrawiam i życzę miłego oglądania.

1.img28341.jpg

 

2.26288938.jpg

 

3.77033846.jpg

 

4.16754835.jpg

 

5.49672662.jpg

 

688300315.jpg

 

7.24338539.jpg

 

8.img2843q.jpg

 

9.img2844.jpg

 

10.img2845iv.jpg

 

11.img2846m.jpg

 

12.img2847n.jpg

 

13.img2848v.jpg

 

14.img2851c.jpg

 

15.img2852e.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij proszę do instrukcji jeszcze raz, przykleiłeś na odwrót zbiorniki paliwa (te na tylnej płycie). Chyba nie będzie trudno poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij proszę do instrukcji jeszcze raz, przykleiłeś na odwrót zbiorniki paliwa (te na tylnej płycie). Chyba nie będzie trudno poprawić.

Tak wiem o tym zbiorniki już zostały poprawione, a że nie posiadam nowych zdjęć tego pojazdu- wstawiłem jeszcze ze źle wklejonymi beczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świetnie poradziłeś sobie z malowaniem modelu. Dzięki temu maszyna ta (mimo swych rozmiarów oraz materiału, z którego została wykonana) sprawia wrażenie masywnej, ciężkiej. Gratuluję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świetnie poradziłeś sobie z malowaniem modelu. Dzięki temu maszyna ta (mimo swych rozmiarów oraz materiału, z którego została wykonana) sprawia wrażenie masywnej, ciężkiej. Gratuluję.

 

Pozdrawiam.

Dziękuję za tak wielkie uznanie i miłe słowa

 

 

A ty widziałeś takim korkiem zatkaną lufę

Wiesz ruscy to mieli różne pomysły. Może zatykali te lufy po to, żeby się woda nie dostała, albo żeby jaskółki gniazda sobie nie uwiły w lufie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imek46 napisał:

A ty widziałeś takim korkiem zatkaną lufę

 

Wiesz ruscy to mieli różne pomysły. Może zatykali te lufy po to, żeby się woda nie dostała, albo żeby jaskółki gniazda sobie nie uwiły w lufie

a ja się wtrące do konwersacji na temat korka. Jeżeli rzeczywiście to korek dlaczego ma otwór w środku? Jak dla mnie bezsensu taka robota. Lepiej przysadzić koniec lufy. Ogólnie lepiej to wygląda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
nit1"]

a ja się wtrące do konwersacji na temat korka. Jeżeli rzeczywiście to korek dlaczego ma otwór w środku? Jak dla mnie bezsensu taka robota. Lepiej przysadzić koniec lufy. Ogólnie lepiej to wygląda.

Pozdrawiam

Korek został usunięty ale w niczym to nie pomogło, nawet pokuszę się o stweirdzenie, że wygląda gorzej.

co do kalki ja mam jedno "ale", czemu camo jest lekko zmazane pod gwiazdką?? jeśli wapno/ farba schodzi/zmywa się gwiazda tez powinna być w części zmazana.
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Czerwona gwiazda nie była malowana wapnem więc chyba tak szybko się nie zmaże..
Jeżeli chodzi o T-34, to proponuję przejść na UM.

Właśnie niedawno zakupiłem BA-10 z tej firmy i szczerze powiedziawszy jakość plastiku mnie przeraża (bardzo trudny w obróbce). Lecz może w przyszłości pokuszę się o jeszcze jednego teciaka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena ogólna: 3+

 

Największe babole w tym co widzę to płaska jak deska wewnętrzna strona włazu - jak się coś otwiera to trzeba zadbać o detale "lewej" strony, bo inaczej to wygląda zabawkowo. Pomijam już fakt, że plastik wygląda tam na niepomalowany.

 

Skrzynki i koce wyglądają strasznie plastikowo. Drewniane elementy najlepiej poharatać igłą, żeby nadać im fakturę drewna, potem pomalować, dać wash i wyciągnąć detale. Wtedy to wygląda. Zrolowany materiał wygląda źle i tyle.

 

Nie nawierciłeś lufy km-u w kadłubie i z tego co widzę to rur wydechowych też nie.

 

Tyle uwag ode mnie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena ogólna: 3+

 

Największe babole w tym co widzę to płaska jak deska wewnętrzna strona włazu - jak się coś otwiera to trzeba zadbać o detale "lewej" strony, bo inaczej to wygląda zabawkowo. Pomijam już fakt, że plastik wygląda tam na niepomalowany.

 

Skrzynki i koce wyglądają strasznie plastikowo. Drewniane elementy najlepiej poharatać igłą, żeby nadać im fakturę drewna, potem pomalować, dać wash i wyciągnąć detale. Wtedy to wygląda. Zrolowany materiał wygląda źle i tyle.

 

Nie nawierciłeś lufy km-u w kadłubie i z tego co widzę to rur wydechowych też nie.

 

Tyle uwag ode mnie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnie otwartego włazu - jest pomalowany (plastik był w odcieniu brązu) Proponuję na przyszłość też czytać - nie tylko oglądać zdjęcia. Jest płaski bo w najbliższym czasie wyląduje tam figurka, więc nie było sensu dorabiać tam czegokolwiek bo i tak zostanie to zasłonięte dowódcą czołgu.

Co do nawiercania dziur - nie posiadam arsenału modelarza profesjonalisty i niestety nie mam aż takich małych wierteł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kalki ja mam jedno "ale", czemu camo jest lekko zmazane pod gwiazdką?? jeśli wapno/ farba schodzi/zmywa się gwiazda tez powinna być w części zmazana.
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Czerwona gwiazda nie była malowana wapnem więc chyba tak szybko się nie zmaże..

 

Kuglaty koledze nibur92 chodziło zapewne o to dlaczego czerwona gwiazda jest tak wyrazista? Jeśli ruscy mazali teciaka wapnem, to powinni chyba też równo po gwiazdce, a tu wyglada jakby to ona była namalowana "na kamuflażu"

Fajny model, bardzo mi sie podoba sposob położenia camo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Model jest kompletną mieszaniną typów. Rusaki co prawda nie przestrzegali zasad kompletowania wozu ale gdzieś jest granica.

Tak więc jest to model z zakładu 183 gdzie nie montowano kanciatych zbiorników tak wcześnie, na przedniej płycie są poręcze typu zakładu 112 oraz zapasowe traki jak mocowane nie wiem. Osłona km na tym modelu o ile jest ze 183-ki nie powinna jeszcze być no i walcowe zbiorniki paliwa może oleju to już przesada. Jednym słowem misz masz. No a sama zwiezdoczka to pikuś. Pan Pikuś.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartass. - Dzięki za słowa otuchy ;) cieszę się, że chociaż nielicznym na tym forum podobają się moje wypociny

 

Witam.

Model jest kompletną mieszaniną typów. Rusaki co prawda nie przestrzegali zasad kompletowania wozu ale gdzieś jest granica.

Tak więc jest to model z zakładu 183 gdzie nie montowano kanciatych zbiorników tak wcześnie, na przedniej płycie są poręcze typu zakładu 112 oraz zapasowe traki jak mocowane nie wiem. Osłona km na tym modelu o ile jest ze 183-ki nie powinna jeszcze być no i walcowe zbiorniki paliwa może oleju to już przesada. Jednym słowem misz masz. No a sama zwiezdoczka to pikuś. Pan Pikuś.

Pozdrawiam.

Ale co mnie to w ogóle obchodzi? Wykonałem model wg. instrukcji - mam gdzieś czy ten czołg był produkowany w Moskwie, na Uralu czy północnym Zimbabwe. Jednemu się podoba (a Tobie wszystko nie pasuje) innemu nie, trudno - ja nikogo nie zmuszam do oglądania, a tym bardziej komentowania.

Dzięki za ocenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mnie to w ogóle obchodzi? Wykonałem model wg. instrukcji - mam gdzieś czy ten czołg był produkowany w Moskwie, na Uralu czy północnym Zimbabwe.

 

Grudzień, koniec roku...

Jak będzie jakaś ankieta na najlepszy tekst mijającego roku to masz mój głos, na sto procent! Poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stworzymy go specjalnie dla Ciebie :-) np. konkurs o tytuł Złotoustego Modelarza. nasze głosy już masz, pamiętaj.

Ok trzymam Cię za słowo Czasem nawet nauczyciel ma poczucie humoru. Przynajmniej zażartować potrafię (gorzej z klejeniem modeli hehe, no ale nie od razu Rzym zbudowali).

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.