Skocz do zawartości

Krauss Maffei Sd.Kfz 7/1 1:35


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie na tym etapie wygląda.

Jedynie nie pasuje mi to ciemniejsze miejsce na przodzie maski.

Powinno być raczej pod ramą szyby a właśnie w tym miejscu jaśniejsze.

 

modelarstwoplastikowezo.jpg

Ale to tylko moja sugestia.To twoje malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jedynie nie pasuje mi to ciemniejsze miejsce na przodzie maski.

Powinno być raczej pod ramą szyby a właśnie w tym miejscu jaśniejsze.

 

Tam nie ma ciemnego miejsca. Na fotografii wyszło ciemno nie wiadomo dlaczego. Pod samą krawędzią okna jest mocno rozjaśnione i schodzi coraz ciemniej do przodu maski (chłodnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Nie zrozumieliśmy się.

Właśnie pisałem,że powinno być odwrotnie.Ciemniejsze pod szybą i schodząc w dół maski coraz jaśniej.

 

A dlaczego ma być odwrotnie? Wszystkie pojazdy w tym kolorze tak maluję. Sprawdź to w moich galeriach.

Poza tym wielu modelarzy nie tylko na polskich forach tak maluje i jest dobrze, więc dlaczego ma być odwrotnie?

Napisz, bo jestem bardzo ciekawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sry niepotrzebnie się odzywałem

 

Ależ odzywaj się ile wlezie! Ja naprawdę byłem ciekawy dlaczego ma być inaczej. Poza tym od tego jest to forum.

Proszę cię nie traktuj mojego poprzedniego wpisu zbyt dosłownie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo ok. malowanie tego pojazdu to droga przez mękę tym bardziej podziwiam i czekam na więcej. Wiem bo mam ten pojazd złożony i na etapie malowania się zmęczyłem. Na razie mojego kurz pokrył i czeka na lepsze czasy.

Ale jak sie tu napatrze na coś fajnego może do niego wrócę. Także trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam!

 

Wstępne brudzenie chińskimi olejami:

 

7-153_zpse63d0dbd.jpg

 

7-154_zpse23b8622.jpg

 

7-155_zpsd9dbd3ff.jpg

 

Musi to teraz trochę podeschnąć i trzeba będzie zróżnicować kolorystycznie ten brudzing.

 

Ale to już następną razą...

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 years later...

Witam Szanownych Forumowiczów!

Wskrzeszam z niebytu stary warsztat!

Ostatni wpis do tego warsztatu był w maju 2013 roku. ale że lepię kolejny stary model Tamiyi Sd.Kfz 7, to bez sensu jest zakładanie nowego warsztatu.

Model w pudle przeleżał ładnych parę lat na półce. Inne projekty  (KW-2) zmęczyły mnie okrutnie, więc wróciłem do tego co potrafię najbardziej: lepienie starych beznadziejnych modeli!

Trochę zdjęć:

 

sd01.jpg

sd02.jpg

sd03.jpg

sd04.jpg

sd05.jpg

sd06.jpg

sd07.jpg

sd08.jpg

sd8,5.jpg

sd09.jpg

sd10.jpg

sd11.jpg

sd12.jpg

sd13.jpg

sd14.jpg

sd15.jpg

sd16.jpg

sd17.jpg

sd18.jpg

sd19.jpg

sd20.jpg

sd21.jpg

sd22.jpg

sd23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Stojkovic napisał:

 

Na starych modelach najlepiej widać kto ma umiejętności. 

Zobaczymy czy masz rację?

4 godziny temu, bazylms napisał:

Lubię te twoje Vintage. Z grilami na masce coś będziesz robił czy zostają z plastiku? 

Dobre określenie tego modelu! Rocznik 1972! Absolutne Vitange!

Z grillami nic nie będę robił. Mam kilka rozbabranych modeli. Ja zacznę kombinować i cudować, to będzie to kolejny "pułkownik", który będzie się lepił kilka lat...

Zresztą w tym warsztacie, kilka lat temu, napisałem że głęboka waloryzacja starych modeli jest bez sensu. Podnosi absurdalnie koszty, wydłuża czas, a efekty są niewspółmierne do nakładu sił, pracy i kosztów.

Dlatego poza małymi zmianami, model będzie raczej z pudła.

Teraz wygląda to tak:

 

sd24.jpg

sd25.jpg

sd26.jpg

sd27.jpg

sd28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego esdeka będzie jeszcze stary Flak 36 Tamiyi. Zlepiony około 1994 roku. Wylądował dwa miesiące temu w sodzie kaustycznej. Był malowany Humbrolami, więc spłynęło wszystko raczej bezproblemowo. Esdek i Flak miały być kompletem. Najpierw polepiła się armata i od razu miałem lepić esdeka. Ale tak się złożyło, że armata stała źle zlepiona i pomalowana pędzlem ponad dwadzieścia lat, a esdek dojrzewał w pudle do teraz....

sd29.jpg

sd30.jpg

sd31.jpg

sd32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.